- Poäng
- 47
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 11–14–13
- Mål
- 47–54
- Målskillnad
- -7
- Poäng/match
- 1.24
- Vinstprocent
- 29 %
- G. Militotill 1 dec
- Cucafrån 1 dec
- Lucas Gonçalves1 dec–1 dec
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 7
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 27
Lika i paus
16matcher
- 3
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Låg under i paus
13matcher
- 1
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 9
- Förlust
Räddade 6 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.66mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.79
- Hemma
- 2.53
- Borta
- Över 1.5 mål31 av 3882 %
- Över 2.5 mål21 av 3855 %
- Över 3.5 mål9 av 3824 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
22 mål i första halvlek, 22 i andra (46 % efter paus). Insläppta: 23 och 26 (49 % efter paus).
Bygger på 48 gjorda och 53 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 47 gjorda och 54 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.13 (-9.5 %)
- I ligan
- 11 av 20
- Ligasnitt
- 1.22
- Skillnad
- +0.01 (+1.2 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.22
- Skillnad
- +0.20 (+16.3 %)
- I ligan
- 16 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.8 %
- Skillnad
- -3.2 % (-11.8 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 26.8 %
- Skillnad
- +2.1 % (+7.8 %)
- I ligan
- 11 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 12 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
11av 11100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.69
- Skillnad
- -0.21 (-12.6 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.05
- Skillnad
- -0.05 (-4.5 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 0.64
- Skillnad
- -0.17 (-25.9 %)
- Störst i ligan
- 13 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-2-111 matcher 29 %
- 3-5-27 matcher 18 %
- 3-4-1-26 matcher 16 %
- 4-2-3-14 matcher 11 %
- 3-4-33 matcher 8 %
- 4-3-33 matcher 8 %
- 4-1-4-12 matcher 5 %
- 4-4-22 matcher 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Everson33 år | 24 | 2153 | — | 0 | 6 | — | 6.89 |
Matheus Mendes25 år | 13 | 1095 | — | 0 | 0 | — | 7.14 |
Gabriel Delfim21 år | 17 | 90 | — | 0 | 0 | — | 6.90 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Saravia30 år | 30 | 2213 | — | 0 | 3 | — | 6.78 |
Bruno Fuchs25 år | 31 | 2031 | — | 1 | 7 | — | 7.02 |
Guilherme Arana26 år | 20 | 1300 | 1 | 1 | 5 | — | 7.17 |
Rubens22 år | 19 | 1111 | 1 | 1 | 4 | — | 6.98 |
J. Alonso31 år | 12 | 1048 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7.10 |
Igor Rabello28 år | 35 | 975 | — | 0 | 3 | — | 6.72 |
Lyanco27 år | 15 | 841 | — | 0 | 8 | — | 6.81 |
Mariano37 år | 29 | 633 | — | 0 | 4 | — | 6.78 |
Rômulo20 år | 8 | 496 | 1 | 0 | 4 | — | 6.85 |
| 19 | 381 | — | 0 | 2 | — | 6.81 | |
| 3 | 205 | 0 | — | 2 | 0 | 7.07 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Battaglia32 år | 25 | 2202 | — | 0 | 7 | — | 6.80 |
Gustavo Scarpa30 år | 33 | 2157 | 4 | 5 | 6 | — | 7.25 |
Otávio29 år | 27 | 1841 | — | 0 | 2 | — | 6.88 |
A. Franco25 år | 22 | 1631 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.83 |
F. Vera24 år | 20 | 1565 | 2 | 0 | 1 | — | 6.96 |
| 33 | 1340 | 1 | 1 | 3 | — | 6.67 | |
Igor Gomes25 år | 35 | 1326 | 1 | 3 | 7 | — | 6.85 |
Gabriel Menino23 år | 31 | 1082 | 1 | 0 | 7 | — | 6.91 |
Bernard31 år | 16 | 904 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.87 |
M. Zaracho26 år | 16 | 880 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.78 |
Alisson Santana18 år | 21 | 875 | 1 | 0 | 1 | — | 6.81 |
| 18 | 789 | — | 1 | 3 | — | 6.73 | |
Paulo Vitor19 år | 30 | 545 | — | 0 | 4 | — | 6.44 |
Victor Hugo19 år | 14 | 1 | — | 0 | 0 | — | — |
Anfallare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2018 | 3 | 5 | 3 | — | 7.10 | |
Hulk37 år | 23 | 1826 | 10 | 5 | 5 | — | 7.20 |
| 25 | 1480 | 4 | 1 | 1 | — | 6.90 | |
Cadu19 år | 20 | 1011 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6.87 |
Paulinho23 år | 11 | 958 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7.04 |
Deyverson32 år | 16 | 924 | 2 | 1 | 4 | — | 6.73 |
E. Vargas34 år | 23 | 872 | 8 | 2 | 1 | — | 7.07 |
B. Palacios21 år | 33 | 813 | 2 | 3 | 4 | — | 6.76 |
| 27 | 538 | — | 0 | 0 | — | 6.78 | |
Alan Kardec35 år | 17 | 433 | — | 0 | 0 | — | 6.73 |
Pedrinho26 år | 8 | 208 | — | 0 | 1 | — | 6.80 |
Caio Maia19 år | 2 | 25 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
Robert Santos20 år | 3 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.05 |
Isaac20 år | 1 | 8 | — | 0 | 0 | — | 6.30 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 7 av 62 rader är märkta.
20 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.