FootSam
FOOTBALL DATA

Bahia

Serie A 2024 · Arena Fonte Nova · Grundad 1931

8i tabellen
Poäng
53
Matcher
38
V–O–F
15–8–15
Mål
49–49
Målskillnad
0
Poäng/match
1.39
Vinstprocent
39 %
FormFVOVVV
Hemma
Poäng/match
1.89
V–O–F
11–3–5
Mål
25–15
Borta
Poäng/match
0.89
V–O–F
4–5–10
Mål
24–34
Placering under säsongen
Högsta
2
Lägsta
15
Räknad ur matchresultaten.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

53 poäng på 38 matcher1.39 poäng per match
0123FVOVVVOVOFVVFVFVFFOOFVVOFVFVFOFFFFOVFV1510152025303538

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 8:a av 20Högsta placering 2, lägsta 15
1246810121416182015:a8:aFVOVVVOVOFVVFVFVFFOOFVVOFVFVFOFFFFOVFV1510152025303538

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

10matcher

8
Vann
1
Oavgjort
1
Förlust

Tappade 5 poäng av 30

Lika i paus

16matcher

7
Vann
5
Oavgjort
4
Förlust

Låg under i paus

12matcher

0
Vann
2
Oavgjort
10
Förlust

Räddade 2 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.58mål per match, båda lagens · 38 matcher

2.11
Hemma
3.05
Borta
  • Över 1.5 mål31 av 3882 %
  • Över 2.5 mål20 av 3853 %
  • Över 3.5 mål7 av 3818 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan640–1512 %8 %13 %3816–306 %16 %13 %8931–4516 %18 %15 %9646–6018 %12 %20 %91261–7518 %24 %17 %8676–9016 %12 %15 %6491–10512 %8 %8 %106–1200 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

17 mål i första halvlek, 26 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 21 och 24 (49 % efter paus).

Bygger på 49 gjorda och 49 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.39
Ligasnitt
1.37
Skillnad
+0.03 (+2.0 %)
I ligan
8 av 20
Gjorda mål per match
1.29
Ligasnitt
1.22
Skillnad
+0.07 (+5.5 %)
I ligan
8 av 20
Insläppta mål per match
1.29
Ligasnitt
1.22
Skillnad
+0.07 (+5.5 %)
I ligan
12 av 20

Stabilitet

Hållna nollor
26.3 %
Ligasnitt
26.8 %
Skillnad
-0.5 % (-2.0 %)
I ligan
8 av 20
Matcher utan mål
18.4 %
Ligasnitt
26.8 %
Skillnad
-8.4 % (-31.4 %)
I ligan
3 av 20

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

minst 87minst 2.29 per match

Utvisningar

minst 1minst 0.03 per match

minst 1 direkt rött · andra gult saknas i källan

Straffar

2av 2100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.89
Ligasnitt
1.69
Skillnad
+0.21 (+12.3 %)
I ligan
8 av 20
Poäng per bortamatch
0.89
Ligasnitt
1.05
Skillnad
-0.15 (-14.6 %)
I ligan
10 av 20
Hemmafördel
1.00
Ligasnitt
0.64
Skillnad
+0.36 (+56.4 %)
Störst i ligan
5 av 20

Sviter

Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 6
Längsta obesegrade svit
8 matcher
Slutade i omgång 9
Längsta förlustsvit
4 matcher
Slutade i omgång 34

Ytterligheter

Största segrarna
41Cruzeirohemma · 2024-06-23
30Atletico-MGhemma · 2024-09-15
31Atletico Paranaenseborta · 2024-07-10
Värsta förlusterna
14Fortaleza ECborta · 2024-09-22
03Sao Paulohemma · 2024-11-06
03Corinthiansborta · 2024-12-03

Formationer

  • 4-1-3-211 matcher 29 %
  • 4-3-1-211 matcher 29 %
  • 4-3-36 matcher 16 %
  • 4-2-3-14 matcher 11 %
  • 4-1-4-12 matcher 5 %
  • 4-4-22 matcher 5 %
  • 3-4-1-21 match 3 %
  • 4-4-1-11 match 3 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter3

Spelare
342997027.21
Adriel23 åravviker
4333006.67
2190017.20

Försvarare10

Spelare
363150087.20
3831153127.05
Kanu27 år
3327000116.91
S. Arias32 år
231884127.08
Gilberto31 år
1913731127.05
V. Cuesta35 år
751100306.64
Iago27 år
15427006.74
312561006.73
Cicinho35 år
68100106.50
114006.30

Mittfältare11

Spelare
3629173676.87
3627962066.93
3726992547.13
Cauly28 år
3826964616.98
Erick26 åravviker
3625643127.03
Thaciano28 år
3523637256.97
26878146.74
37682356.80
Rezende29 år
25584036.80
826100206.74
3884036.43

Anfallare8

Spelare
Everaldo32 år
3720768366.83
Ademir29 år
3211273416.88
1989361206.76
Biel23 år
268915427.00
364231206.63
112493116.70
Tiago19 år
1363006.38
416006.30

avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 42 rader är märkta.

10 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.