Sarmiento Junin
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio Eva Peron · Grundad 1911
- Poäng
- 26
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 5–11–11
- Mål
- 18–28
- Målskillnad
- -10
- Poäng/match
- 0.96
- Vinstprocent
- 19 %
- J. Burruchaga
- M. Funes1 okt–1 nov
- J. Sanguinettifrån 1 nov
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
2matcher
- 2
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
20matcher
- 3
- Vann
- 11
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
5matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.70mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 1.36
- Hemma
- 2.08
- Borta
- Över 1.5 mål14 av 2752 %
- Över 2.5 mål5 av 2719 %
- Över 3.5 mål3 av 2711 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 8 i andra (44 % efter paus). Insläppta: 14 och 12 (43 % efter paus).
Bygger på 18 gjorda och 28 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.37 (-27.7 %)
- I ligan
- 26 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.35 (-34.5 %)
- I ligan
- 27 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.02 (+2.0 %)
- I ligan
- 14 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +0.9 % (+2.6 %)
- I ligan
- 13 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +4.6 % (+12.8 %)
- I ligan
- 19 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.40 (-23.6 %)
- I ligan
- 23 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- -0.36 (-36.9 %)
- I ligan
- 26 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- -0.04 (-5.3 %)
- Störst i ligan
- 15 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-111 matcher 41 %
- 4-1-4-14 matcher 15 %
- 5-3-23 matcher 11 %
- 3-4-2-12 matcher 7 %
- 4-3-32 matcher 7 %
- 5-4-12 matcher 7 %
- 3-5-1-11 match 4 %
- 4-4-1-11 match 4 %
- 4-5-11 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lucas Acosta29 år | 23 | 2070 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.97 |
F. Monetti35 år | 14 | 1260 | 0 | — | 1 | 0 | 6.76 |
J. Pourtau24 år | 18 | 270 | — | 0 | 0 | — | 6.50 |
T. Ayala22 år | 15 | 90 | — | 0 | 0 | — | 7.30 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Insaurralde39 år | 38 | 3420 | 1 | 0 | 11 | 0 | 7.02 |
E. López23 år | 33 | 2719 | 2 | 2 | 4 | 0 | 6.85 |
F. Paredes25 år | 32 | 2277 | 1 | 0 | 7 | — | 6.83 |
E. Hernández26 år | 11 | 768 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.66 |
J. Guasone23 år | 38 | 719 | — | 0 | 2 | — | 6.93 |
F. Roncaglia37 år | 12 | 674 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.00 |
G. Sauro34 år | 8 | 632 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.84 |
J. Vallejos21 år | 4 | 270 | 0 | — | 0 | 0 | 6.75 |
S. Morales22 år | 1 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
| 9 | 20 | — | 0 | 0 | — | 6.00 |
Mittfältare20
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Gho20 år | 40 | 2526 | 4 | 4 | 4 | — | 6.99 |
G. Díaz24 år | 35 | 2053 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.71 |
Y. Arismendi26 år | 32 | 1878 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.86 |
M. García24 år | 24 | 1756 | 2 | — | 7 | 0 | 6.49 |
E. Méndez35 år | 18 | 1396 | 1 | 0 | 5 | 0 | 6.88 |
N. Gaitán36 år | 16 | 1292 | 1 | 2 | 1 | — | 6.96 |
V. Burgoa23 år | 20 | 1057 | 0 | — | 1 | 0 | 6.46 |
M. Mónaco22 år | 20 | 949 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.49 |
G. Gudiño32 år | 25 | 892 | 1 | 0 | 2 | — | 6.45 |
J. Mauri27 år | 12 | 764 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.84 |
Matias Rosales19 år | 21 | 257 | — | 0 | 3 | — | 6.46 |
J. Andrada29 år | 8 | 243 | 0 | — | 2 | 0 | 6.99 |
A. Amarilla22 år | 7 | 206 | 0 | — | 2 | 0 | 6.43 |
M. Quiroz22 år | 3 | 149 | 0 | — | 0 | 0 | 6.73 |
A. Molina17 år | 6 | 92 | 1 | — | 0 | 0 | 6.65 |
P. Pérez38 år | 3 | 87 | 0 | — | 0 | 0 | 6.53 |
D. Azcurra25 år | 10 | 86 | — | 0 | 0 | — | 6.36 |
F. Paradela22 år | 4 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 |
B. Cabezas27 år | 3 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
C. Ojeda25 år | 1 | 11 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
I. Morales24 år | 30 | 1912 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6.60 |
L. López41 år | 31 | 996 | 3 | 0 | 3 | 0 | 6.61 |
S. Quiroga29 år | 18 | 945 | 1 | 2 | 2 | — | 6.82 |
Tomas Guiacobini19 år | 14 | 776 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.69 |
E. Naya22 år | 14 | 695 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.68 |
A. Fontana27 år | 15 | 497 | 1 | 0 | 1 | — | 6.55 |
G. Hauche37 år | 19 | 447 | — | 1 | 0 | — | 6.66 |
D. Gallardo27 år | 19 | 381 | — | 0 | 1 | — | 6.53 |
F. Ferreyra33 år | 8 | 363 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.61 |
L. Cerato23 år | 1 | 21 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Övriga3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Godoy34 år | 13 | 1100 | 1 | 0 | 2 | — | 7.05 |
D. Calcaterra22 år | 10 | 681 | 0 | 0 | 5 | — | 6.47 |
Y. Garnier41 år | 1 | 36 | 0 | 0 | 1 | — | 6.32 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 71 rader är märkta.
24 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.