Central Cordoba de Santiago
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio Alfredo Terrera · Grundad 1919
- Poäng
- 31
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 8–7–12
- Mål
- 29–36
- Målskillnad
- -7
- Poäng/match
- 1.15
- Vinstprocent
- 30 %
- L. Gonzáleztill 1 jul
- O. De Felippefrån 1 jul
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 6
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 6 poäng av 24
Lika i paus
8matcher
- 1
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
11matcher
- 1
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 6 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.41mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 2.62
- Hemma
- 2.21
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 2778 %
- Över 2.5 mål10 av 2737 %
- Över 3.5 mål5 av 2719 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 18 i andra (64 % efter paus). Insläppta: 16 och 18 (49 % efter paus).
Bygger på 28 gjorda och 37 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 29 gjorda och 36 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.18 (-13.8 %)
- I ligan
- 22 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.06 (+5.6 %)
- I ligan
- 10 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.32 (+31.1 %)
- I ligan
- 27 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -13.9 % (-38.5 %)
- I ligan
- 26 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +4.6 % (+12.8 %)
- I ligan
- 19 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.38 (-22.3 %)
- I ligan
- 22 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- +0.02 (+2.6 %)
- I ligan
- 12 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- -0.40 (-56.5 %)
- Störst i ligan
- 23 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-26 matcher 22 %
- 4-3-35 matcher 19 %
- 3-4-2-14 matcher 15 %
- 3-4-33 matcher 11 %
- 4-2-3-13 matcher 11 %
- 5-4-13 matcher 11 %
- 3-5-21 match 4 %
- 4-3-1-21 match 4 %
- 5-3-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
L. Ingolotti24 år | 34 | 3060 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 |
A. Mehring30 år | 5 | 450 | — | — | 0 | — | 6.88 |
L. Bursich21 år | 18 | 90 | — | 0 | 0 | — | 6.20 |
M. Mansilla28 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare19
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Valdez28 år | 36 | 3210 | 0 | 0 | 8 | 0 | 6.93 |
J. Meli23 år | 24 | 1839 | 2 | 2 | 4 | 0 | 6.86 |
| 20 | 1558 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.83 | |
L. Abascia28 år | 19 | 1513 | 0 | 0 | 4 | 2 | 6.97 |
S. Laquidaín22 år | 17 | 1009 | 1 | 2 | 5 | 1 | 6.57 |
Y. Rak30 år | 13 | 1002 | 0 | 1 | 4 | 0 | 7.03 |
P. Minissale23 år | 10 | 814 | 0 | — | 2 | 0 | 6.76 |
F. Torrent32 år | 10 | 788 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.93 |
L. Rivero20 år | 8 | 599 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
G. Trindade19 år | 5 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 |
J. Gómez24 år | 17 | 359 | — | 0 | 0 | — | 6.60 |
I. Pillud38 år | 6 | 348 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.75 |
B. Leizza24 år | 6 | 338 | 0 | 0 | 0 | — | 6.72 |
F. Andueza26 år | 4 | 266 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
F. Martínez23 år | 4 | 204 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 |
L. Marchi27 år | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
L. Montoya29 år | 2 | 136 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
G. Vittar19 år | 5 | 117 | — | — | 0 | — | 6.60 |
| 2 | 5 | 0 | — | 1 | 0 | — |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
K. Vázquez23 år | 32 | 2402 | 2 | 1 | 5 | 0 | 6.92 |
D. Miloc33 år | 14 | 1206 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.84 |
J. Florentín27 år | 13 | 1103 | 2 | 2 | 3 | 0 | 7.28 |
E. Cabrera21 år | 21 | 981 | — | 0 | 1 | — | 6.83 |
O. Garrido26 år | 15 | 941 | 2 | 0 | 5 | — | 6.64 |
W. Montoya30 år | 15 | 661 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
E. Kalinski37 år | 12 | 569 | 0 | — | 3 | 0 | 6.86 |
M. García24 år | 8 | 496 | 0 | — | 3 | 0 | 6.49 |
C. Vega30 år | 6 | 403 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.73 |
L. Sánchez23 år | 5 | 226 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.58 |
G. Álvez20 år | 5 | 137 | 0 | — | 0 | 0 | — |
M. Palavecino21 år | 7 | 119 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.57 |
F. Aragón30 år | 2 | 93 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
M. Díaz20 år | 1 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.00 |
H. Mancilla32 år | 2 | 53 | 0 | — | 1 | 0 | 6.25 |
Anfallare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Atencio21 år | 40 | 2706 | 4 | 3 | 6 | 0 | 6.81 |
M. Godoy22 år | 28 | 1725 | 1 | 3 | 8 | 0 | 6.70 |
L. Varaldo22 år | 20 | 1317 | 3 | 2 | 0 | 0 | 6.87 |
T. Molina29 år | 17 | 1226 | 5 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
F. Monzón23 år | 16 | 1023 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.86 |
M. Sanabria20 år | 17 | 913 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.89 |
L. Angulo20 år | 17 | 637 | 3 | 4 | 1 | 0 | 6.90 |
T. Nuss23 år | 12 | 600 | 1 | 1 | 5 | 0 | 6.56 |
M. Benítez23 år | 16 | 582 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.61 |
F. Cabral23 år | 14 | 554 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6.79 |
A. Segovia19 år | 11 | 551 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.79 |
R. Cansinos21 år | 7 | 207 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 |
A. Morales25 år | 18 | 201 | — | 0 | 0 | — | 6.40 |
N. Quagliata24 år | 8 | 105 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.54 |
C. Viganoni20 år | 6 | 68 | 1 | — | 0 | 0 | 6.47 |
Övriga1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
C. Ocampos24 år | 1 | 71 | 0 | 0 | 0 | — | 6.39 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 82 rader är märkta.
28 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.