Defensa Y Justicia
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio Norberto Tomaghello · Grundad 1935
- Poäng
- 32
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 7–11–9
- Mål
- 27–33
- Målskillnad
- -6
- Poäng/match
- 1.19
- Vinstprocent
- 26 %
- F. Meneghinitill 1 aug
- P. de Munerfrån 1 aug
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 3
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 15
Lika i paus
13matcher
- 4
- Vann
- 8
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.22mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 1.77
- Hemma
- 2.64
- Borta
- Över 1.5 mål17 av 2763 %
- Över 2.5 mål11 av 2741 %
- Över 3.5 mål6 av 2722 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 13 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 17 och 15 (45 % efter paus).
Bygger på 27 gjorda och 33 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.15 (-11.0 %)
- I ligan
- 19 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.02 (-1.7 %)
- I ligan
- 14 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.21 (+20.2 %)
- I ligan
- 23 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -6.5 % (-17.9 %)
- I ligan
- 18 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +0.9 % (+2.6 %)
- I ligan
- 14 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- +0.01 (+0.5 %)
- I ligan
- 15 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- -0.26 (-26.7 %)
- I ligan
- 24 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- +0.27 (+38.1 %)
- Störst i ligan
- 10 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-116 matcher 59 %
- 3-4-33 matcher 11 %
- 4-1-4-13 matcher 11 %
- 3-4-2-12 matcher 7 %
- 4-3-32 matcher 7 %
- 4-4-1-11 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
C. Fiermarín26 år | 38 | 2160 | — | 0 | 1 | — | 7.16 |
E. Bologna42 år | 18 | 1620 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.11 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Ramos22 år | 36 | 3240 | 4 | 1 | 8 | 0 | 7.15 |
| 41 | 2905 | — | 2 | 8 | — | 6.85 | |
A. Soto30 år | 36 | 2810 | 0 | 3 | 10 | 1 | 6.87 |
E. Aguilera34 år | 34 | 2749 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.93 |
| 38 | 2455 | 1 | 1 | 7 | — | 6.69 | |
E. Cannavo21 år | 26 | 1739 | 2 | 0 | 4 | 0 | 6.87 |
| 19 | 1549 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.96 | |
L. Ferreira23 år | 11 | 937 | 0 | 1 | 5 | 1 | 6.75 |
D. Cáceres26 år | 28 | 831 | — | 0 | 3 | — | 6.76 |
T. Rubio19 år | 10 | 721 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.87 |
I. Galván21 år | 9 | 544 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.26 |
E. Burgos32 år | 9 | 485 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 |
E. Calderón23 år | 5 | 203 | 0 | — | 1 | 0 | 6.60 |
E. Lucero18 år | 23 | 163 | — | 0 | 0 | — | 6.83 |
F. Marco20 år | 9 | 79 | — | 0 | 1 | — | 6.20 |
Andrés Berizovsky19 år | 8 | 53 | — | 0 | 0 | — | 6.83 |
T. Ferreyra22 år | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Mittfältare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
K. Gutiérrez26 år | 23 | 2009 | 0 | 0 | 6 | 1 | 6.83 |
J. López24 år | 38 | 1879 | — | 1 | 6 | — | 6.71 |
A. Molinas23 år | 28 | 1649 | 6 | 4 | 5 | 0 | 7.18 |
K. López22 år | 31 | 1644 | 0 | 4 | 3 | 0 | 6.97 |
G. Alanís30 år | 35 | 1483 | 3 | 4 | 2 | — | 6.75 |
C. Pérez21 år | 16 | 903 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.88 |
N. Palavecino21 år | 17 | 783 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6.65 |
B. Schamine20 år | 18 | 510 | 2 | 0 | 5 | 1 | 6.53 |
A. Portillo23 år | 7 | 335 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.79 |
M. González20 år | 5 | 167 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.24 |
F. Romero24 år | 6 | 165 | 0 | — | 1 | 0 | 6.48 |
Anfallare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
L. Herrera27 år | 38 | 2517 | 2 | 2 | 9 | 0 | 6.84 |
R. Bogarín26 år | 31 | 1716 | 3 | 0 | 1 | — | 6.95 |
N. Fernández28 år | 17 | 1443 | 6 | 3 | 3 | 0 | 6.93 |
J. Miritello25 år | 20 | 1218 | 4 | 3 | 3 | 0 | 6.96 |
G. Togni26 år | 12 | 1032 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7.33 |
A. Osorio21 år | 20 | 955 | 4 | 0 | 2 | 0 | 7.02 |
S. Godoy23 år | 17 | 271 | — | 1 | 0 | — | 6.67 |
F. Echevarría21 år | 26 | 253 | — | 1 | 0 | — | 6.69 |
M. Ramírez25 år | 9 | 232 | 2 | 1 | 1 | 0 | 7.06 |
M. Sosa22 år | 14 | 188 | 1 | 0 | 1 | — | 6.67 |
L. Fedele22 år | 2 | 59 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
N. Blandi34 år | 8 | 54 | — | 0 | 0 | — | 6.25 |
D. Barbona29 år | 3 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.77 |
Y. Zapata23 år | 1 | 18 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
E. Sosa20 år | 1 | 12 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 89 rader är märkta.
44 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.