Tigre
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio José Dellagiovanna · Grundad 1902
- Poäng
- 34
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 8–10–9
- Mål
- 27–30
- Målskillnad
- -3
- Poäng/match
- 1.26
- Vinstprocent
- 30 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 4
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 9 poäng av 24
Lika i paus
13matcher
- 4
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.11mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 2.36
- Hemma
- 1.85
- Borta
- Över 1.5 mål18 av 2767 %
- Över 2.5 mål8 av 2730 %
- Över 3.5 mål5 av 2719 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 17 i andra (65 % efter paus). Insläppta: 10 och 19 (61 % efter paus).
Bygger på 26 gjorda och 31 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 27 gjorda och 30 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.07 (-5.5 %)
- I ligan
- 18 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.02 (-1.7 %)
- I ligan
- 14 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.09 (+9.2 %)
- I ligan
- 17 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -2.8 % (-7.7 %)
- I ligan
- 16 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +4.6 % (+12.8 %)
- I ligan
- 19 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.61 (-36.3 %)
- I ligan
- 26 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- +0.49 (+49.9 %)
- I ligan
- 2 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- -1.10 (-155.1 %)
- Störst i ligan
- 27 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-115 matcher 56 %
- 4-4-26 matcher 22 %
- 3-5-22 matcher 7 %
- 4-1-4-12 matcher 7 %
- 4-3-1-21 match 4 %
- 4-4-1-11 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Zenobio23 år | 26 | 2285 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.14 |
M. Tagliamonte26 år | 13 | 1170 | 0 | — | 0 | 0 | 7.12 |
A. Sosa28 år | 17 | 235 | — | 0 | 1 | — | 7.40 |
Försvarare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Ortega24 år | 35 | 2268 | 2 | 2 | 3 | — | 6.85 |
G. Nardelli24 år | 32 | 1789 | 1 | 0 | 4 | — | 6.86 |
N. Banegas27 år | 16 | 1365 | 1 | 0 | 3 | — | 7.11 |
R. Arias31 år | 8 | 669 | — | 1 | 0 | — | 6.99 |
J. Sánchez Miño34 år | 8 | 619 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.70 |
| 8 | 610 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.45 | |
F. Giacopuzzi23 år | 7 | 588 | 0 | — | 2 | 1 | 6.67 |
B. Leizza24 år | 18 | 526 | — | 0 | 0 | — | 6.61 |
V. Moreno21 år | 30 | 509 | — | 0 | 0 | — | 6.75 |
A. Aguirre24 år | 7 | 473 | 0 | — | 2 | 0 | 6.59 |
K. Lomónaco22 år | 5 | 442 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.23 |
Angelo Marchese19 år | 6 | 380 | — | 0 | 1 | — | 6.38 |
T. Fernández20 år | 5 | 346 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.36 |
T. Cavanagh23 år | 6 | 299 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.84 |
T. Lecanda22 år | 3 | 270 | 0 | — | 1 | 0 | 6.40 |
| 1 | 35 | — | — | 0 | — | 6.70 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38 | 3398 | 2 | 1 | 6 | 0 | 6.96 | |
M. Garay24 år | 41 | 2812 | 1 | 1 | 5 | — | 6.76 |
T. Galván24 år | 36 | 2675 | 2 | 4 | 3 | 0 | 6.97 |
G. Maroni25 år | 37 | 2166 | 3 | 4 | 6 | 0 | 6.95 |
S. González21 år | 27 | 1509 | 1 | 1 | 3 | — | 6.90 |
E. Forclaz21 år | 33 | 1035 | 3 | 1 | 7 | — | 6.66 |
B. Alemán34 år | 11 | 709 | 0 | — | 2 | 1 | 6.90 |
S. Medina24 år | 36 | 661 | 1 | 0 | 3 | — | 6.58 |
L. Scipioni19 år | 14 | 512 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.75 |
R. Benitez21 år | 11 | 354 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.95 |
M. Espíndola20 år | 20 | 240 | — | — | 0 | — | 6.83 |
L. Miranda30 år | 4 | 171 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.78 |
M. Caceres21 år | 2 | 49 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
B. Armoa24 år | 34 | 2044 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.67 |
F. Monzón23 år | 13 | 940 | 6 | 0 | 1 | 0 | 6.86 |
L. Contín28 år | 32 | 790 | 1 | 0 | 1 | — | 6.57 |
J. Esquivel23 år | 13 | 610 | 1 | 0 | 0 | — | 6.53 |
G. Flores22 år | 9 | 605 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.81 |
E. Ramírez25 år | 11 | 451 | 1 | 1 | 3 | — | 6.65 |
F. Londoño23 år | 19 | 403 | — | 0 | 0 | — | 6.54 |
F. Ferreyra33 år | 9 | 327 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.61 |
D. Sarmiento21 år | 20 | 243 | — | 0 | 0 | — | 6.82 |
C. Viganoni20 år | 9 | 75 | 1 | — | 0 | — | 6.47 |
Dayro Pena19 år | 9 | 42 | — | 0 | 0 | — | 6.50 |
Övriga2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
P. Adorno28 år | 4 | 331 | 0 | 0 | 1 | — | 6.53 |
W. Rodríguez28 år | 5 | 159 | 0 | 0 | 2 | — | 6.39 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 72 rader är märkta.
27 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.