Argentinos JRS
Liga Profesional Argentina 2024 · Diego Armando Maradona · Grundad 1904
- Poäng
- 30
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 8–6–13
- Mål
- 22–28
- Målskillnad
- -6
- Poäng/match
- 1.11
- Vinstprocent
- 30 %
- E. Carboni
- R. Sanzotti
- P. Guedetill 1 aug
- C. Zermatten1 aug–1 nov
- N. Batista1 nov–1 dec
- N. Diezfrån 1 dec
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 5
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
14matcher
- 3
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.85mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 1.71
- Hemma
- 2.00
- Borta
- Över 1.5 mål14 av 2752 %
- Över 2.5 mål10 av 2737 %
- Över 3.5 mål2 av 277 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 11 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 14 och 15 (52 % efter paus).
Bygger på 21 gjorda och 29 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 22 gjorda och 28 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.22 (-16.6 %)
- I ligan
- 23 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.20 (-19.9 %)
- I ligan
- 21 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.02 (+2.0 %)
- I ligan
- 14 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +0.9 % (+2.6 %)
- I ligan
- 13 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +15.7 % (+43.6 %)
- I ligan
- 26 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- +0.32 (+18.8 %)
- I ligan
- 9 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- -0.82 (-84.2 %)
- I ligan
- 28 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- +1.14 (+160.8 %)
- Störst i ligan
- 1 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-1-3-26 matcher 22 %
- 4-2-3-15 matcher 19 %
- 4-3-1-25 matcher 19 %
- 4-3-33 matcher 11 %
- 5-3-23 matcher 11 %
- 3-4-2-11 match 4 %
- 3-4-31 match 4 %
- 4-1-4-11 match 4 %
- 4-2-2-21 match 4 %
- 4-4-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
D. Rodríguez34 år | 42 | 3780 | — | 0 | 4 | — | 7.16 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Vega20 år | 35 | 2910 | 0 | 1 | 6 | 0 | 7.03 |
F. Álvarez24 år | 37 | 2720 | 2 | 0 | 8 | — | 7.02 |
J. Galván31 år | 30 | 2372 | 2 | 1 | 7 | 2 | 7.00 |
T. Palacio17 år | 32 | 2111 | — | 0 | 4 | — | 6.86 |
T. Santamaría21 år | 36 | 1834 | 1 | 0 | 3 | — | 6.73 |
S. Prieto31 år | 36 | 1119 | — | 2 | 4 | — | 6.95 |
F. Meza34 år | 18 | 1062 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.69 |
K. Coronel19 år | 27 | 988 | — | 1 | 2 | — | 6.96 |
S. Montiel23 år | 20 | 441 | 2 | 0 | 3 | — | 6.87 |
É. Godoy30 år | 22 | 188 | — | 0 | 3 | — | 5.74 |
N. Tolosa22 år | 39 | 187 | 1 | 0 | 0 | — | 7.00 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Lescano22 år | 42 | 3035 | 11 | 4 | 8 | — | 7.24 |
N. Oroz30 år | 39 | 2432 | 2 | 3 | 2 | — | 6.90 |
| 32 | 2224 | — | 1 | 5 | — | 6.83 | |
A. Rodríguez24 år | 18 | 1327 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7.08 |
A. Gamarra21 år | 41 | 1276 | — | 2 | 2 | — | 6.72 |
F. Mac Allister28 år | 21 | 1187 | — | 0 | 6 | — | 6.88 |
F. Moyano26 år | 14 | 1097 | 0 | — | 4 | 0 | 6.85 |
| 31 | 1092 | 2 | 2 | 3 | — | 6.71 | |
E. Viveros21 år | 37 | 995 | — | 2 | 1 | — | 6.63 |
L. Heredia28 år | 23 | 977 | 3 | 0 | 2 | 0 | 6.68 |
L. Gómez19 år | 26 | 546 | — | 0 | 4 | — | 6.73 |
C. Ferreira24 år | 8 | 397 | — | 0 | 2 | — | 6.90 |
J. Cardozo20 år | 23 | 202 | — | 0 | 0 | — | 6.37 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Romero25 år | 35 | 2415 | 8 | 3 | 1 | — | 6.87 |
J. Herrera21 år | 32 | 1663 | 4 | 3 | 10 | 0 | 6.85 |
G. Verón23 år | 31 | 1652 | 2 | 2 | 4 | 0 | 6.74 |
L. Gondou22 år | 15 | 1338 | 2 | 2 | 1 | — | 7.03 |
S. Rodríguez26 år | 12 | 516 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.87 |
T. Molina29 år | 11 | 310 | — | 0 | 1 | — | 6.60 |
| 10 | 266 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.83 | |
M. Perelló22 år | 16 | 244 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.61 |
N. Cordero25 år | 9 | 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 |
M. Díaz20 år | 22 | 101 | — | 0 | 1 | — | 6.50 |
F. Báez20 år | 2 | 21 | — | 0 | 0 | — | 6.70 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 85 rader är märkta.
49 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.