Estudiantes L.P.
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio Ciudad de La Plata · Grundad 1905
- Poäng
- 36
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 8–12–7
- Mål
- 36–34
- Målskillnad
- +2
- Poäng/match
- 1.33
- Vinstprocent
- 30 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 6
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
15matcher
- 1
- Vann
- 11
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.59mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 2.46
- Hemma
- 2.71
- Borta
- Över 1.5 mål22 av 2781 %
- Över 2.5 mål9 av 2733 %
- Över 3.5 mål6 av 2722 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
17 mål i första halvlek, 18 i andra (49 % efter paus). Insläppta: 14 och 18 (55 % efter paus).
Bygger på 37 gjorda och 33 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 36 gjorda och 34 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- +0.00 (+0.1 %)
- I ligan
- 12 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.32 (+31.1 %)
- I ligan
- 4 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.24 (+23.8 %)
- I ligan
- 25 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -17.6 % (-48.7 %)
- I ligan
- 27 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -10.2 % (-28.2 %)
- I ligan
- 3 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.22 (-13.2 %)
- I ligan
- 20 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- +0.24 (+24.5 %)
- I ligan
- 5 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- -0.46 (-65.1 %)
- Störst i ligan
- 25 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-115 matcher 56 %
- 4-3-35 matcher 19 %
- 4-4-23 matcher 11 %
- 4-1-4-12 matcher 7 %
- 3-4-31 match 4 %
- 4-1-3-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Mansilla28 år | 42 | 3810 | 0 | — | 1 | 0 | 7.30 |
F. Iacovich22 år | 30 | 90 | — | 0 | 0 | — | 6.90 |
J. Zozaya22 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 7.90 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
G. Benedetti23 år | 34 | 2402 | 1 | 0 | 13 | 1 | 6.87 |
L. Lollo37 år | 27 | 2254 | 0 | 0 | 6 | 0 | 7.05 |
E. Meza25 år | 40 | 2123 | 1 | 3 | 6 | — | 6.85 |
E. Mancuso25 år | 19 | 1703 | 3 | 0 | 5 | — | 7.45 |
F. Fernández35 år | 21 | 1547 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.04 |
Z. Romero24 år | 18 | 1478 | 2 | 0 | 2 | — | 7.14 |
| 19 | 1125 | 1 | 0 | 6 | — | 6.79 | |
S. Arzamendia26 år | 16 | 847 | — | 0 | 1 | — | 6.67 |
S. Boselli20 år | 9 | 802 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7.06 |
S. Flores23 år | 11 | 714 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.95 |
| 15 | 319 | — | 0 | 0 | — | 6.80 | |
N. Fernández22 år | 15 | 292 | — | 0 | 0 | — | 6.53 |
Roman Gomez19 år | 25 | 274 | — | 0 | 0 | — | 6.78 |
E. Dall'Aglio19 år | 10 | 13 | — | 0 | 0 | — | 6.20 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Ascacíbar27 år | 38 | 3332 | 5 | 1 | 14 | 1 | 7.22 |
E. Pérez38 år | 37 | 2833 | — | 1 | 8 | — | 7.05 |
T. Palacios23 år | 35 | 2266 | 7 | 5 | 6 | — | 7.07 |
J. Sosa38 år | 35 | 2057 | 2 | 4 | 2 | — | 7.09 |
| 22 | 1737 | 3 | 2 | 7 | — | 6.91 | |
A. Castillo Manyoma21 år | 42 | 1178 | 3 | 6 | 1 | — | 6.98 |
P. Piatti35 år | 27 | 1154 | 2 | 4 | 2 | 0 | 6.94 |
G. Neves26 år | 15 | 948 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.90 |
F. Zuqui32 år | 21 | 906 | — | 0 | 4 | — | 7.04 |
J. Altamirano24 år | 14 | 645 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.88 |
B. Kociubinski23 år | 38 | 418 | — | 0 | 3 | — | 6.79 |
F. Zapiola23 år | 20 | 324 | — | 1 | 1 | — | 6.70 |
N. Benedetti19 år | 9 | 124 | — | 0 | 0 | — | 6.40 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
G. Carrillo32 år | 31 | 1800 | 12 | 3 | 1 | 0 | 7.06 |
E. Cetré26 år | 37 | 1721 | 5 | 2 | 2 | — | 7.07 |
J. Correa31 år | 19 | 1186 | 5 | 3 | 5 | — | 7.21 |
L. Giménez24 år | 17 | 632 | — | 2 | 2 | — | 6.85 |
M. Méndez25 år | 21 | 574 | 4 | 1 | 2 | — | 6.66 |
J. Burgos19 år | 11 | 570 | 2 | 0 | 0 | — | 6.68 |
F. Pérez Escudero18 år | 11 | 149 | — | 0 | 0 | — | 6.47 |
M. Contrera18 år | 4 | 21 | — | 0 | 0 | — | 6.50 |
Övriga2
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 85 rader är märkta.
45 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.