Deportivo Riestra
Liga Profesional Argentina 2024 · Estadio Guillermo Laza · Grundad 1931
- Poäng
- 35
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 8–11–8
- Mål
- 26–27
- Målskillnad
- -1
- Poäng/match
- 1.30
- Vinstprocent
- 30 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
4matcher
- 2
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 12
Lika i paus
18matcher
- 6
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
5matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.96mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 2.00
- Hemma
- 1.92
- Borta
- Över 1.5 mål17 av 2763 %
- Över 2.5 mål8 av 2730 %
- Över 3.5 mål4 av 2715 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 15 i andra (58 % efter paus). Insläppta: 12 och 11 (41 % efter paus).
Bygger på 26 gjorda och 27 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.04 (-2.7 %)
- I ligan
- 15 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.05 (-5.3 %)
- I ligan
- 18 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.02 (-1.7 %)
- I ligan
- 11 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +8.3 % (+23.1 %)
- I ligan
- 5 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -2.8 % (-7.7 %)
- I ligan
- 8 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- +0.39 (+23.1 %)
- I ligan
- 5 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- -0.51 (-52.7 %)
- I ligan
- 27 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- +0.90 (+127.4 %)
- Störst i ligan
- 2 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-213 matcher 48 %
- 5-3-211 matcher 41 %
- 3-4-32 matcher 7 %
- 4-3-1-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
I. Arce32 år | 39 | 3510 | — | 1 | 2 | — | 7.33 |
N. Manganelli23 år | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Barrionuevo27 år | 39 | 3178 | 3 | 2 | 3 | — | 7.06 |
N. Sansotre30 år | 34 | 2966 | — | 2 | 0 | — | 6.79 |
N. Caro29 år | 32 | 2678 | 1 | 0 | 6 | 0 | 6.73 |
J. Goitía29 år | 40 | 2527 | 1 | 0 | 11 | — | 6.69 |
| 34 | 2455 | 1 | 1 | 7 | 1 | 6.69 | |
M. Rodríguez36 år | 19 | 923 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.69 |
N. Dematei36 år | 14 | 822 | — | 0 | 2 | — | 6.73 |
C. Paz29 år | 17 | 730 | — | 0 | 0 | — | 6.91 |
| 18 | 660 | — | 0 | 5 | — | 6.80 | |
D. Minervino28 år | 12 | 503 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6.58 |
N. Iribarren36 år | 5 | 434 | 0 | — | 2 | 0 | 6.54 |
Y. Murillo30 år | 19 | 372 | — | 0 | 1 | — | 6.68 |
T. Villoldo29 år | 7 | 197 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.35 |
J. James23 år | 6 | 164 | 1 | 0 | 1 | — | 7.30 |
G. Benítez38 år | 2 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
R. Cavallera24 år | 5 | 54 | — | 0 | 0 | — | 6.57 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
P. Monje27 år | 29 | 2024 | — | 2 | 9 | — | 6.88 |
J. Goya35 år | 25 | 1418 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.68 |
B. Sánchez30 år | 23 | 1122 | 3 | 2 | 5 | 0 | 6.73 |
G. Pereira30 år | 24 | 1025 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.79 |
G. Bravo33 år | 33 | 531 | 1 | 0 | 1 | — | 6.63 |
W. Acuña32 år | 11 | 466 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 |
W. Machado29 år | 6 | 269 | 0 | — | 2 | 0 | 6.35 |
M. Sanabria21 år | 6 | 230 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.72 |
L. Landriel27 år | 10 | 205 | — | 1 | 1 | — | 6.90 |
J. Borja22 år | 10 | 158 | — | 0 | 0 | — | 6.66 |
W. Rodríguez28 år | 3 | 29 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.23 |
G. Cañete25 år | 2 | 6 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Spreen23 år | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Herrera32 år | 39 | 3144 | 12 | 1 | 5 | 0 | 6.77 |
M. Céliz31 år | 35 | 2852 | 1 | 0 | 13 | — | 6.72 |
N. Benegas28 år | 31 | 1762 | 3 | 5 | 8 | — | 6.90 |
G. Fernández33 år | 29 | 804 | — | 0 | 4 | — | 6.64 |
| 16 | 707 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.76 | |
R. Sayavedra28 år | 12 | 669 | — | 0 | 1 | — | 6.98 |
A. Díaz24 år | 20 | 501 | 2 | 0 | 1 | — | 6.88 |
M. Ortiz29 år | 6 | 254 | 1 | — | 2 | 0 | 6.62 |
J. Méndez31 år | 13 | 244 | — | 2 | 2 | — | 6.78 |
R. Gonzalez22 år | 4 | 151 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
M. Brito32 år | 17 | 77 | — | 0 | 1 | — | 6.44 |
E. Avaro24 år | 1 | 7 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 73 rader är märkta.
30 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.