San Lorenzo
Liga Profesional Argentina 2024 · Pedro Bidegain · Grundad 1908
- Poäng
- 29
- Matcher
- 27
- V–O–F
- 7–8–12
- Mål
- 20–26
- Målskillnad
- -6
- Poäng/match
- 1.07
- Vinstprocent
- 26 %
- M. Russofrån 1 okt
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 3
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 9 poäng av 18
Lika i paus
13matcher
- 4
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.70mål per match, båda lagens · 27 matcher
- 1.77
- Hemma
- 1.64
- Borta
- Över 1.5 mål14 av 2752 %
- Över 2.5 mål5 av 2719 %
- Över 3.5 mål1 av 274 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 10 i andra (45 % efter paus). Insläppta: 11 och 12 (50 % efter paus).
Bygger på 22 gjorda och 24 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 20 gjorda och 26 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.26 (-19.4 %)
- I ligan
- 24 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.28 (-27.2 %)
- I ligan
- 25 av 28
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.05 (-5.3 %)
- I ligan
- 9 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- -10.2 % (-28.2 %)
- I ligan
- 21 av 28
- Ligasnitt
- 36.1 %
- Skillnad
- +4.6 % (+12.8 %)
- I ligan
- 19 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.68 (-40.6 %)
- I ligan
- 27 av 28
- Ligasnitt
- 0.98
- Skillnad
- +0.17 (+17.2 %)
- I ligan
- 8 av 28
- Ligasnitt
- 0.71
- Skillnad
- -0.85 (-120.2 %)
- Störst i ligan
- 26 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-116 matcher 59 %
- 4-3-33 matcher 11 %
- 4-4-23 matcher 11 %
- 3-4-1-22 matcher 7 %
- 3-4-2-11 match 4 %
- 4-1-4-11 match 4 %
- 5-3-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Altamirano28 år | 21 | 1884 | 0 | — | 0 | 0 | — |
G. Gómez28 år | 3 | 189 | 0 | 0 | 0 | — | 6.13 |
M. Clemente21 år | 3 | 90 | — | 0 | 0 | — | 6.30 |
O. Gill23 år | 4 | 90 | — | 0 | 0 | — | 6.90 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Romaña25 år | 38 | 3219 | — | 0 | 11 | — | 7.10 |
G. Campi33 år | 36 | 3032 | 1 | 1 | 6 | — | 6.99 |
G. Luján23 år | 28 | 1923 | — | 1 | 3 | — | 6.78 |
| 19 | 1549 | 1 | 1 | 3 | — | 6.96 | |
A. Giay20 år | 15 | 1235 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.93 |
E. Báez19 år | 26 | 1226 | — | 0 | 3 | — | 6.83 |
G. Hernández26 år | 8 | 684 | 0 | — | 0 | 0 | 6.95 |
O. Arias19 år | 19 | 572 | — | 0 | 2 | — | 6.92 |
Daniel Herrera20 år | 25 | 318 | — | 0 | 1 | — | 6.55 |
F. López21 år | 6 | 270 | — | 0 | 1 | — | 7.17 |
N. Hernández26 år | 4 | 205 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.86 |
J. James23 år | 2 | 92 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
E. Irala19 år | 35 | 2537 | 2 | 1 | 7 | — | 6.85 |
| 26 | 2290 | 0 | 0 | 5 | 0 | 7.18 | |
I. Leguizamón21 år | 33 | 1893 | 3 | 2 | 0 | — | 6.87 |
E. Remedi28 år | 28 | 1770 | — | 0 | 8 | — | 6.84 |
N. Barrios26 år | 35 | 1572 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.70 |
C. Ferreira24 år | 13 | 957 | 3 | 1 | 1 | — | 7.32 |
S. Sosa19 år | 17 | 885 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.64 |
F. Perruzzi23 år | 12 | 507 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.62 |
C. Sánchez38 år | 5 | 436 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.83 |
M. Insaurralde25 år | 9 | 371 | 0 | — | 3 | 0 | 6.70 |
I. Tapia25 år | 5 | 262 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.84 |
S. Blanco36 år | 8 | 148 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.58 |
T. Porra20 år | 4 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 |
Anfallare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Cuello24 år | 25 | 1744 | 4 | 0 | 1 | 0 | 6.77 |
E. Cerutti32 år | 21 | 1120 | 1 | 2 | 4 | 0 | 6.85 |
C. Tarragona33 år | 18 | 897 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.73 |
Muniain31 år | 13 | 895 | 3 | 1 | 1 | — | 6.97 |
N. Bustos25 år | 18 | 849 | 1 | 1 | 2 | 1 | 6.78 |
M. Reali27 år | 14 | 676 | 0 | 4 | 0 | 0 | 7.09 |
A. Vombergar29 år | 18 | 621 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.73 |
| 11 | 433 | — | 0 | 1 | — | 6.65 | |
D. Herazo28 år | 14 | 413 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.87 |
T. Medina20 år | 9 | 309 | — | 0 | 0 | — | 6.76 |
F. Fydriszewski31 år | 11 | 84 | — | 0 | 0 | — | 6.77 |
Thiago Perugini19 år | 1 | 23 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
M. Hernández19 år | 1 | 14 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
F. Bruera25 år | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.01 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 76 rader är märkta.
33 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.