- i tabellen
- 6
- Poäng
- 41
- Matcher
- 25
- V–O–F
- 11–8–6
- Mål
- 28–22
- Form
- OVOOOV
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- +6
- Poäng/match
- 1.64
- Vinstprocent
- 44 %
- Poäng/match
- 2.25
- V–O–F
- 8–3–1
- Mål
- 20–10
- Poäng/match
- 1.08
- V–O–F
- 3–5–5
- Mål
- 8–12
- Högsta
- 1
- Lägsta
- 20
Beräknad slutplacering
4:e
5,75förväntad placering
- 1:a7,1 %
- 2:a10,0 %
- 3:e11,5 %
- 4:e12,0 %
- 5:e11,5 %
- 6:e10,5 %
- 7:e9,5 %
- 8:e7,7 %
- 9:e6,2 %
- 10:e4,7 %
- 11:e3,6 %
- 12:e2,5 %
- 13:e1,6 %
- 14:e0,9 %
- 15:e0,5 %
- 16:e0,2 %
- 17:e< 0,1 %
- 18:e< 0,1 %
- 19:e—
- 20:e—
- Vinner ligan
- 7,1 %
- Slutspel
- 45,5 %
- Nedflyttning
- < 0,1 %
Byggd på 254 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Laget saknar egen historik i ligan, så prognosen vilar på hur nykomlingar brukar gå. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 7
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 24
Lika i paus
10matcher
- 3
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Låg under i paus
7matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 5 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 3-4-2-110 matcher 42 %
- 4-2-3-15 matcher 21 %
- 4-3-34 matcher 17 %
- 4-1-4-13 matcher 13 %
- 3-4-31 match 4 %
- 5-4-11 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.00mål per match, båda lagens · 25 matcher
- 2.50
- Hemma
- 1.54
- Borta
- Över 1.5 mål15 av 2560 %
- Över 2.5 mål9 av 2536 %
- Över 3.5 mål3 av 2512 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
— direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 15 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 17 och 9 (35 % efter paus).
Bygger på 24 gjorda och 26 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 28 gjorda och 22 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.28 (+21.0 %)
- I ligan
- 5 av 20
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- -0.02 (-2.1 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- -0.26 (-23.1 %)
- I ligan
- 4 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 31.1 %
- Skillnad
- +12.9 % (+41.3 %)
- I ligan
- 3 av 20
- Ligasnitt
- 31.1 %
- Skillnad
- +0.9 % (+2.9 %)
- I ligan
- 10 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.60
- Skillnad
- +0.65 (+40.5 %)
- I ligan
- 3 av 20
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.04 (-3.7 %)
- I ligan
- 11 av 20
- Ligasnitt
- 0.48
- Skillnad
- +0.69 (+143.3 %)
- Störst i ligan
- 2 av 20
Truppen
36 spelare i truppen, varav 33 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Övriga33
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 | 1876 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.93 | |
| 22 | 1560 | 2 | 2 | 6 | 0 | 6.72 | |
| 23 | 1541 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.77 | |
| 21 | 1489 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6.59 | |
| 16 | 1449 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7.42 | |
| 20 | 1434 | 5 | 1 | 3 | 0 | 7.13 | |
| 23 | 1211 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.80 | |
| 18 | 1150 | 0 | 0 | 5 | 1 | 6.82 | |
| 14 | 1064 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.02 | |
| 12 | 1055 | 0 | 1 | 5 | 1 | 7.03 | |
| 19 | 1052 | 4 | 0 | 3 | 0 | 6.84 | |
| 14 | 1013 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.86 | |
| 15 | 1008 | 0 | 1 | 6 | 1 | 6.99 | |
| 14 | 991 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.80 | |
| 12 | 814 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 15 | 616 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.77 | |
| 18 | 571 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 6 | 562 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.42 | |
| 7 | 516 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 7 | 514 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.79 | |
| 7 | 421 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7.00 | |
| 6 | 416 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.02 | |
| 6 | 386 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.14 | |
| 5 | 345 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.88 | |
| 13 | 300 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.66 | |
| 13 | 297 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.74 | |
| 3 | 232 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 6 | 226 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 9 | 168 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.69 | |
| 3 | 127 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.53 | |
| 3 | 91 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 1 | 45 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2016–2025Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo153 matcher·
- 2021–2025Estádio Municipal Presidente Getúlio Vargas4 matcher·
- 2023Estadio Domingo Burgueño Miguel1 match·