America Mineiro
Serie B 2026 · Estádio Raimundo Sampaio · Grundad 1912
- Poäng
- 14
- Matcher
- 25
- V–O–F
- 3–5–17
- Mål
- 18–42
- Målskillnad
- -24
- Poäng/match
- 0.56
- Vinstprocent
- 12 %
Beräknad slutplacering
19:e
19,09förväntad placering
- 1:a—
- 2:a—
- 3:e—
- 4:e—
- 5:e—
- 6:e—
- 7:e—
- 8:e—
- 9:e—
- 10:e< 0,1 %
- 11:e< 0,1 %
- 12:e—
- 13:e< 0,1 %
- 14:e< 0,1 %
- 15:e< 0,1 %
- 16:e0,3 %
- 17:e1,4 %
- 18:e8,6 %
- 19:e67,5 %
- 20:e22,0 %
- Vinner ligan
- —
- Slutspel
- —
- Nedflyttning
- 99,6 %
Byggd på 249 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 10 poäng av 15
Lika i paus
11matcher
- 2
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.40mål per match, båda lagens · 25 matcher
- 2.25
- Hemma
- 2.54
- Borta
- Över 1.5 mål19 av 2576 %
- Över 2.5 mål14 av 2556 %
- Över 3.5 mål3 av 2512 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
10 mål i första halvlek, 11 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 14 och 25 (64 % efter paus).
Bygger på 21 gjorda och 39 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 18 gjorda och 42 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- -0.80 (-58.7 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- -0.42 (-37.0 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- +0.54 (+47.1 %)
- I ligan
- 19 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.8 %
- Skillnad
- -14.8 % (-48.0 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 30.7 %
- Skillnad
- +9.3 % (+30.2 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.83 (-52.6 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.13
- Skillnad
- -0.75 (-66.1 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.45
- Skillnad
- -0.08 (-18.3 %)
- Störst i ligan
- 13 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-1-4-113 matcher 59 %
- 4-3-34 matcher 18 %
- 4-2-3-13 matcher 14 %
- 3-4-1-21 match 5 %
- 5-4-11 match 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21 | 1919 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.98 | |
| 3 | 277 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.27 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.50 |
Försvarare20
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | 1225 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.69 | |
| 17 | 1212 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.60 | |
| 11 | 984 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.20 | |
| 10 | 812 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.83 | |
| 9 | 762 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.84 | |
| 11 | 748 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 9 | 605 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.48 | |
| 7 | 561 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.81 | |
| 5 | 457 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.36 | |
| 7 | 443 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6.71 | |
| 7 | 400 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.44 | |
| 5 | 317 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 5 | 285 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 | |
| 0 | 180 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.00 | |
| 2 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 3 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.10 | |
| 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 | 1471 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.79 | |
| 18 | 875 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.74 | |
| 11 | 668 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.76 | |
| 11 | 624 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 | |
| 11 | 499 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.87 | |
| 6 | 329 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.98 | |
| 4 | 295 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.93 | |
| 5 | 250 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.62 | |
| 3 | 194 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.27 | |
| 3 | 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 2 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 1 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21 | 1299 | 4 | 1 | 1 | 0 | 6.69 | |
| 17 | 1198 | 3 | 3 | 3 | 0 | 7.08 | |
| 20 | 941 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6.72 | |
| 15 | 924 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.74 | |
| 16 | 813 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.59 | |
| 10 | 673 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.74 | |
| 9 | 670 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 0 | 525 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.58 | |
| 4 | 162 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 5 | 139 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 7 | 122 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 2 | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
Övriga1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 | 410 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.56 |
6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.