Valladolid
Segunda División 2025/26 · Estadio Municipal José Zorrilla · Grundad 1928
- Poäng
- 46
- Matcher
- 42
- V–O–F
- 12–10–20
- Mål
- 44–57
- Målskillnad
- -13
- Poäng/match
- 1.10
- Vinstprocent
- 29 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 8
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 6 poäng av 33
Lika i paus
18matcher
- 3
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Låg under i paus
13matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Räddade 5 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.40mål per match, båda lagens · 42 matcher
- 2.10
- Hemma
- 2.71
- Borta
- Över 1.5 mål26 av 4262 %
- Över 2.5 mål18 av 4243 %
- Över 3.5 mål10 av 4224 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
21 mål i första halvlek, 23 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 26 och 31 (54 % efter paus).
Bygger på 44 gjorda och 57 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.27 (-20.0 %)
- I ligan
- 16 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- -0.26 (-19.9 %)
- I ligan
- 17 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- +0.04 (+3.3 %)
- I ligan
- 12 av 22
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.2 %
- Skillnad
- +0.0 % (+0.1 %)
- I ligan
- 10 av 22
- Ligasnitt
- 26.3 %
- Skillnad
- +14.2 % (+53.9 %)
- I ligan
- 21 av 22
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.20 (-12.6 %)
- I ligan
- 14 av 22
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.35 (-30.2 %)
- I ligan
- 20 av 22
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.15 (+35.9 %)
- Störst i ligan
- 7 av 22
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-123 matcher 55 %
- 4-4-29 matcher 21 %
- 4-1-4-14 matcher 10 %
- 4-3-33 matcher 7 %
- 3-1-4-21 match 2 %
- 3-5-21 match 2 %
- 5-3-21 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 2790 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.91 | |
| 11 | 990 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.03 |
Försvarare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 3236 | 1 | 0 | 6 | 0 | 6.79 | |
| 36 | 2962 | 1 | 1 | 9 | 1 | 6.74 | |
| 36 | 2820 | 0 | 1 | 12 | 1 | 6.98 | |
| 19 | 1459 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.86 | |
| 16 | 1257 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.54 | |
| 15 | 1138 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.71 | |
| 9 | 568 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.66 | |
| 15 | 531 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 9 | 511 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.31 | |
| 7 | 380 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.67 | |
| 10 | 222 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
Javi Sánchez28 år | 2 | 59 | 0 | 0 | 0 | — | 6.50 |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 3016 | 1 | 1 | 11 | 1 | 6.90 | |
| 37 | 2461 | 1 | 3 | 8 | 0 | 6.91 | |
| 34 | 2360 | 7 | 7 | 4 | 0 | 6.96 | |
| 37 | 2137 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6.71 | |
| 29 | 1606 | 3 | 0 | 7 | 0 | 6.79 | |
| 19 | 1062 | 4 | 0 | 1 | 0 | 6.89 | |
| 22 | 866 | 0 | 2 | 5 | 0 | 6.78 | |
| 10 | 296 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.60 | |
I. Alani19 år | 11 | 257 | 0 | 0 | 3 | — | 6.67 |
| 0 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 2 | 24 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.45 | |
T. Nikitscher25 år | 1 | 14 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
| 1 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38 | 2601 | 7 | 1 | 8 | 0 | 6.70 | |
| 36 | 2519 | 6 | 1 | 6 | 0 | 6.83 | |
| 23 | 1036 | 3 | 0 | 3 | 1 | 6.66 | |
| 21 | 996 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.62 | |
| 11 | 371 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6.50 | |
| 10 | 318 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.46 | |
| 7 | 277 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 0 | 186 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 8 | 119 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.33 | |
| 4 | 55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 5 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.47 |
6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.