Castellón
Segunda División 2025/26 · Estadio Municipal Castalia · Grundad 1922
- Poäng
- 72
- Matcher
- 42
- V–O–F
- 20–12–10
- Mål
- 70–51
- Målskillnad
- +19
- Poäng/match
- 1.71
- Vinstprocent
- 48 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
15matcher
- 12
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 7 poäng av 45
Lika i paus
21matcher
- 7
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.88mål per match, båda lagens · 42 matcher
- 3.19
- Hemma
- 2.57
- Borta
- Över 1.5 mål32 av 4276 %
- Över 2.5 mål21 av 4250 %
- Över 3.5 mål17 av 4240 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
36 mål i första halvlek, 38 i andra (51 % efter paus). Insläppta: 20 och 34 (63 % efter paus).
Bygger på 74 gjorda och 54 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 73 gjorda och 55 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.29 (+21.1 %)
- I ligan
- 7 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- +0.35 (+26.8 %)
- I ligan
- 4 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- -0.06 (-4.9 %)
- I ligan
- 7 av 22
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.2 %
- Skillnad
- +1.1 % (+4.2 %)
- I ligan
- 9 av 22
- Ligasnitt
- 26.3 %
- Skillnad
- -8.1 % (-30.9 %)
- I ligan
- 5 av 22
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
6av 6100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- +0.42 (+26.6 %)
- I ligan
- 4 av 22
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- +0.16 (+13.7 %)
- I ligan
- 9 av 22
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.26 (+62.2 %)
- Störst i ligan
- 6 av 22
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-223 matcher 52 %
- 4-2-3-111 matcher 25 %
- 3-4-34 matcher 9 %
- 4-3-34 matcher 9 %
- 4-1-4-12 matcher 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 40 | 3600 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.98 | |
A. Abedzadeh32 år | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | — | 6.85 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38 | 3311 | 1 | 1 | 11 | 2 | 7.21 | |
| 36 | 3181 | 0 | 1 | 6 | 3 | 7.11 | |
| 37 | 2685 | 1 | 2 | 6 | 1 | 6.63 | |
| 34 | 2201 | 7 | 0 | 9 | 0 | 6.84 | |
| 26 | 1779 | 2 | 0 | 4 | 1 | 6.79 | |
| 21 | 1204 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.64 | |
| 15 | 399 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.66 | |
| 3 | 126 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.30 | |
| 2 | 110 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 43 | 3669 | 15 | 8 | 5 | 0 | 7.22 | |
| 39 | 2795 | 2 | 2 | 7 | 1 | 6.97 | |
| 41 | 2561 | 4 | 2 | 10 | 0 | 6.87 | |
| 30 | 2250 | 6 | 9 | 1 | 0 | 7.15 | |
| 34 | 1139 | 6 | 6 | 4 | 0 | 6.92 | |
| 33 | 897 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6.78 | |
| 18 | 586 | 1 | 4 | 2 | 0 | 6.98 | |
| 0 | 572 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 0 | 340 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.66 | |
Douglas Aurélio26 år | 3 | 45 | 1 | 0 | 1 | — | 6.70 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 2452 | 12 | 3 | 7 | 0 | 6.84 | |
| 35 | 2128 | 4 | 3 | 3 | 0 | 6.66 | |
| 34 | 1963 | 3 | 5 | 3 | 0 | 6.71 | |
A. Mabil29 år | 30 | 1721 | 3 | 6 | 3 | — | 6.66 |
| 15 | 507 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 13 | 465 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 11 | 193 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 0 | 193 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 10 | 174 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.60 | |
| 3 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 17 | 14 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
11 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.