Huesca
Segunda División 2025/26 · Estadio El Alcoraz · Grundad 1922
- Poäng
- 38
- Matcher
- 42
- V–O–F
- 9–11–22
- Mål
- 41–63
- Målskillnad
- -22
- Poäng/match
- 0.90
- Vinstprocent
- 21 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 4
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 11 poäng av 24
Lika i paus
20matcher
- 5
- Vann
- 8
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
14matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.48mål per match, båda lagens · 42 matcher
- 2.24
- Hemma
- 2.71
- Borta
- Över 1.5 mål29 av 4269 %
- Över 2.5 mål18 av 4243 %
- Över 3.5 mål8 av 4219 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
14 mål i första halvlek, 26 i andra (65 % efter paus). Insläppta: 29 och 35 (55 % efter paus).
Bygger på 40 gjorda och 64 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 41 gjorda och 63 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.46 (-33.9 %)
- I ligan
- 20 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- -0.33 (-25.4 %)
- I ligan
- 19 av 22
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- +0.19 (+14.2 %)
- I ligan
- 19 av 22
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.2 %
- Skillnad
- -2.4 % (-9.0 %)
- I ligan
- 14 av 22
- Ligasnitt
- 26.3 %
- Skillnad
- -0.1 % (-0.4 %)
- I ligan
- 11 av 22
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
6av 786 %
1 missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.25 (-15.6 %)
- I ligan
- 16 av 22
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.68 (-58.9 %)
- I ligan
- 22 av 22
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.44 (+103.9 %)
- Störst i ligan
- 4 av 22
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-125 matcher 60 %
- 4-4-25 matcher 12 %
- 3-4-34 matcher 10 %
- 5-4-14 matcher 10 %
- 3-4-2-11 match 2 %
- 4-1-4-11 match 2 %
- 4-3-31 match 2 %
- 5-3-21 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38 | 3420 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7.06 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.90 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 3195 | 3 | 2 | 10 | 1 | 6.79 | |
| 34 | 2796 | 0 | 1 | 8 | 0 | 6.71 | |
| 33 | 2309 | 3 | 3 | 5 | 1 | 6.73 | |
| 30 | 2206 | 0 | 0 | 7 | 1 | 6.62 | |
| 27 | 1914 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.69 | |
| 18 | 1164 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.62 | |
| 18 | 860 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.52 | |
| 12 | 758 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.40 | |
| 21 | 726 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.54 | |
| 4 | 247 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.55 | |
| 1 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 2641 | 7 | 5 | 9 | 0 | 7.05 | |
| 36 | 2623 | 0 | 0 | 7 | 1 | 6.93 | |
| 23 | 2019 | 2 | 3 | 2 | 0 | 6.79 | |
| 32 | 1760 | 2 | 0 | 4 | 1 | 6.68 | |
| 26 | 1087 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.69 | |
| 13 | 917 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.94 | |
| 12 | 544 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.64 | |
| 14 | 485 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.38 | |
| 7 | 417 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.59 | |
| 10 | 304 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.68 | |
| 8 | 145 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.71 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 2808 | 1 | 3 | 4 | 0 | 6.76 | |
| 35 | 1670 | 4 | 0 | 4 | 1 | 6.57 | |
| 34 | 1626 | 5 | 1 | 1 | 0 | 6.57 | |
| 28 | 1318 | 2 | 2 | 4 | 0 | 6.74 | |
Jordi Escobar23 år | 10 | 668 | 4 | 0 | 2 | — | 6.62 |
| 12 | 334 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.54 | |
| 6 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 2 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 1 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.