Ceara
Serie B 2024 · Estádio Presidente Vargas · Grundad 1914
- Poäng
- 64
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 19–7–12
- Mål
- 59–41
- Målskillnad
- +18
- Poäng/match
- 1.68
- Vinstprocent
- 50 %
- Daniel Azambuja
- Vágner Mancinitill 1 jun
- Leonardo Condéfrån 1 jun
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 11
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
20matcher
- 7
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
7matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.63mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.53
- Hemma
- 2.74
- Borta
- Över 1.5 mål26 av 3868 %
- Över 2.5 mål22 av 3858 %
- Över 3.5 mål11 av 3829 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
25 mål i första halvlek, 31 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 20 och 16 (39 % efter paus).
Bygger på 59 gjorda och 41 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.31 (+22.6 %)
- I ligan
- 4 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.46 (+41.8 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.02 (-1.4 %)
- I ligan
- 10 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- +1.3 % (+4.0 %)
- I ligan
- 7 av 20
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -17.1 % (-52.0 %)
- I ligan
- 1 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 7 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
7av 7100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.82
- Skillnad
- +0.54 (+29.9 %)
- I ligan
- 2 av 20
- Ligasnitt
- 0.92
- Skillnad
- +0.08 (+8.3 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 0.90
- Skillnad
- +0.47 (+52.0 %)
- Störst i ligan
- 3 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-113 matcher 34 %
- 4-4-29 matcher 24 %
- 4-1-4-15 matcher 13 %
- 4-3-35 matcher 13 %
- 5-4-14 matcher 11 %
- 4-3-2-11 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Richard33 år | 22 | 1869 | 0 | 0 | 0 | — | 6.95 |
Bruno Ferreira30 år | 12 | 1011 | 0 | 1 | 1 | — | 6.81 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Willian Machado27 år | 29 | 2594 | 0 | 1 | 2 | — | 7.17 |
David Ricardo21 år | 29 | 2474 | 1 | 1 | 8 | — | 6.99 |
Matheus Bahia24 år | 28 | 2219 | 0 | 3 | 8 | — | 7.03 |
Dieguinho28 år | 27 | 2132 | 0 | 3 | 5 | — | 7.10 |
Rafael Ramos29 år | 31 | 1931 | 1 | 1 | 2 | — | 6.84 |
Matheus Felipe25 år | 25 | 1566 | 0 | 0 | 8 | — | 6.66 |
Raí Ramos29 år | 31 | 1103 | 1 | 0 | 4 | — | 6.66 |
João Pedro20 år | 10 | 810 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.95 |
Ramon Menezes28 år | 26 | 704 | 2 | 1 | 3 | — | 6.91 |
Paulo Victor23 år | 11 | 509 | 0 | 0 | 3 | — | 6.63 |
Jonathan19 år | 9 | 463 | 0 | 0 | 1 | — | 6.87 |
| 3 | 184 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 | |
Yago Lincoln21 år | 12 | 20 | 0 | 0 | 1 | — | 7.10 |
Luiz Otávio35 år | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | — | — |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
De Lucca24 år | 33 | 2375 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.84 |
Lourenço26 år | 26 | 2001 | 4 | 3 | 9 | — | 7.13 |
Richardson32 år | 25 | 1487 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.81 |
L. Mugni32 år | 27 | 1478 | 3 | 4 | 2 | — | 7.07 |
J. Recalde31 år | 29 | 1065 | 4 | 3 | 5 | 1 | 6.90 |
Jean Irmer29 år | 13 | 450 | 0 | 1 | 6 | — | 6.77 |
Guilherme Castilho24 år | 12 | 345 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.75 |
Andrey26 år | 10 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 |
Bruninho23 år | 1 | 45 | 0 | — | 0 | — | 6.20 |
Anfallare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erick Pulga23 år | 29 | 2577 | 13 | 1 | 2 | — | 7.37 |
Fernandinho26 år | 32 | 2390 | 0 | 3 | 4 | — | 7.03 |
Aylon32 år | 30 | 2252 | 10 | 1 | 5 | — | 7.10 |
Saulo Mineiro26 år | 30 | 2235 | 11 | 5 | 10 | 2 | 7.03 |
F. Barceló31 år | 25 | 772 | 5 | 0 | 0 | — | 6.76 |
Lucas23 år | 20 | 553 | 1 | 2 | 2 | — | 6.76 |
F. Castro29 år | 21 | 274 | 0 | 0 | 1 | — | 6.69 |
Janderson25 år | 12 | 139 | 1 | 0 | 0 | — | 6.97 |
Talisson21 år | 17 | 127 | 0 | 0 | 0 | — | 6.46 |
Kaique19 år | 7 | 86 | 1 | 0 | 1 | — | 6.92 |
João Victor19 år | 2 | 66 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.45 |
Rafael24 år | 7 | 40 | 0 | 0 | 1 | — | 6.50 |
Caio Rafael19 år | 4 | 38 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 56 rader är märkta.
18 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.