America Mineiro
Serie B 2024 · Estádio Raimundo Sampaio · Grundad 1912
- Poäng
- 58
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 15–13–10
- Mål
- 50–35
- Målskillnad
- +15
- Poäng/match
- 1.53
- Vinstprocent
- 39 %
- Diogo Giacomini
- Cauantill 1 aug
- Lisca1 aug–1 nov
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 9
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 33
Lika i paus
21matcher
- 4
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 2
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Räddade 8 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.24mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.58
- Hemma
- 1.89
- Borta
- Över 1.5 mål27 av 3871 %
- Över 2.5 mål17 av 3845 %
- Över 3.5 mål7 av 3818 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
22 mål i första halvlek, 25 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 18 och 18 (49 % efter paus).
Bygger på 48 gjorda och 37 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 50 gjorda och 35 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.15 (+11.1 %)
- I ligan
- 7 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.22 (+20.2 %)
- I ligan
- 5 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.17 (-15.9 %)
- I ligan
- 7 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -1.3 % (-4.0 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -1.3 % (-4.0 %)
- I ligan
- 8 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.82
- Skillnad
- +0.54 (+29.9 %)
- I ligan
- 2 av 20
- Ligasnitt
- 0.92
- Skillnad
- -0.24 (-25.9 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 0.90
- Skillnad
- +0.78 (+87.1 %)
- Störst i ligan
- 1 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-128 matcher 74 %
- 4-1-4-17 matcher 18 %
- 4-4-22 matcher 5 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 1710 | 0 | 0 | 0 | — | 7.03 | |
| 15 | 1350 | 0 | 0 | 2 | — | 6.91 | |
Jori28 år | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ricardo Silva31 år | 32 | 2756 | 0 | 0 | 10 | 0 | 6.96 |
Marlon30 år | 29 | 2517 | 0 | 2 | 4 | 0 | 7.17 |
Mateus Henrique21 år | 29 | 2322 | 0 | 1 | 8 | 0 | 7.04 |
Éder29 år | 31 | 1977 | 1 | 0 | 6 | — | 6.96 |
Lucão28 år | 16 | 1350 | 1 | 1 | 1 | — | 7.14 |
| 26 | 1233 | 0 | 0 | 4 | — | 6.79 | |
Daniel Borges31 år | 17 | 1000 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.97 |
Nicolas27 år | 30 | 880 | 1 | 1 | 2 | — | 6.84 |
Júlio20 år | 29 | 493 | 0 | 0 | 0 | — | 6.73 |
Thauan Willians20 år | 10 | 161 | 0 | 1 | 0 | — | 6.70 |
Paulinho19 år | 9 | 53 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
Pedro Barcelos28 år | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juninho36 år | 34 | 2938 | 5 | 3 | 2 | — | 7.00 |
Alê33 år | 32 | 2595 | 4 | 1 | 5 | — | 7.10 |
Moisés36 år | 30 | 1245 | 3 | 1 | 3 | 1 | 6.87 |
F. Elizari33 år | 19 | 1205 | 2 | 2 | 1 | — | 6.96 |
Rodriguinho20 år | 25 | 1081 | 4 | 2 | 3 | — | 7.25 |
Felipe Amaral20 år | 35 | 842 | 0 | 0 | 1 | — | 6.72 |
M. Benítez29 år | 10 | 547 | 0 | 5 | 2 | 0 | 7.01 |
Wallisson26 år | 20 | 520 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.59 |
| 15 | 401 | 0 | 0 | 0 | — | 7.10 | |
Daniel Júnior21 år | 9 | 399 | 1 | 1 | 1 | — | 6.99 |
Flávio23 år | 2 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.00 |
Gustavinho22 år | 5 | 38 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.67 |
Kauã20 år | 1 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.30 |
Yago Santos21 år | 11 | 9 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fabinho24 år | 31 | 1784 | 8 | 3 | 2 | — | 7.05 |
C. Ortíz31 år | 28 | 1453 | 0 | 4 | 13 | — | 7.02 |
Adyson18 år | 33 | 1383 | 2 | 3 | 5 | — | 6.97 |
Renato Marques20 år | 30 | 1149 | 4 | 2 | 1 | — | 6.79 |
Brenner30 år | 23 | 1063 | 6 | 0 | 1 | — | 6.85 |
F. Labandeira28 år | 25 | 936 | 0 | 2 | 3 | — | 6.79 |
Matheus Davó24 år | 18 | 790 | 3 | 0 | 0 | — | 6.88 |
Willian37 år | 29 | 784 | 0 | 1 | 2 | — | 6.68 |
Vitor Jacaré24 år | 19 | 583 | 1 | 0 | 1 | — | 6.63 |
Felipe Azevedo37 år | 16 | 499 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.63 |
Vinícius30 år | 12 | 200 | 0 | 1 | 0 | — | 6.71 |
Jonathas35 år | 6 | 167 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.68 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 55 rader är märkta.
14 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.