Guarani Campinas
Serie B 2024 · Estádio Brinco de Ouro da Princesa · Grundad 1911
- Poäng
- 33
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 8–9–21
- Mål
- 33–53
- Målskillnad
- -20
- Poäng/match
- 0.87
- Vinstprocent
- 21 %
- Fernando Díaz
- Moisés Moura
- Marcelo Cordeirofrån 1 jun
- Pintado1 jun–1 jul
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 5
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 11 poäng av 27
Lika i paus
16matcher
- 3
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
13matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.26mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.84
- Hemma
- 2.68
- Borta
- Över 1.5 mål23 av 3861 %
- Över 2.5 mål15 av 3839 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 19 i andra (54 % efter paus). Insläppta: 23 och 24 (47 % efter paus).
Bygger på 35 gjorda och 51 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 33 gjorda och 53 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.51 (-36.8 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.23 (-20.7 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.30 (+27.4 %)
- I ligan
- 17 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -6.6 % (-20.0 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- +11.8 % (+36.0 %)
- I ligan
- 18 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.82
- Skillnad
- -0.51 (-27.8 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 0.92
- Skillnad
- -0.50 (-54.4 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.90
- Skillnad
- -0.01 (-0.6 %)
- Störst i ligan
- 10 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-219 matcher 50 %
- 4-2-3-18 matcher 21 %
- 4-1-4-17 matcher 18 %
- 4-3-33 matcher 8 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 1350 | 0 | 0 | 2 | — | 6.91 | |
Vladimir34 år | 18 | 1260 | 0 | 0 | 1 | — | 6.64 |
Pegorari32 år | 10 | 856 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.73 |
Douglas Borges34 år | 20 | 360 | 0 | 0 | 0 | — | 6.20 |
Fred20 år | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Försvarare18
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matheus Salustiano31 år | 22 | 1967 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6.88 |
Jefferson27 år | 27 | 1809 | 0 | 0 | 5 | — | 6.86 |
Douglas34 år | 20 | 1719 | 2 | 0 | 1 | — | 6.72 |
Pacheco32 år | 20 | 1437 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.64 |
| 22 | 1246 | 0 | 0 | 3 | — | 6.86 | |
Heitor23 år | 24 | 1230 | 1 | 1 | 3 | 1 | 6.71 |
Lucas Adell23 år | 25 | 1066 | 0 | 0 | 1 | — | 6.93 |
Emerson25 år | 10 | 616 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.74 |
Diogo Mateus31 år | 9 | 569 | 0 | 0 | 2 | — | 6.83 |
Léo Santos25 år | 6 | 432 | 0 | 0 | 2 | — | 6.85 |
Yan Henrique18 år | 7 | 354 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6.53 |
Rayan34 år | 6 | 254 | 0 | 0 | 0 | — | 6.97 |
Matheus Mancini29 år | 5 | 90 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
Pedro Henrique23 år | 11 | 90 | 0 | 0 | 1 | — | 5.90 |
Renê Santos31 år | 10 | 90 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
João Villela20 år | 1 | 78 | 0 | — | 1 | — | 7.20 |
Vinícius Kauê21 år | 2 | 62 | 0 | — | 1 | 0 | 6.70 |
Pedro Manoel18 år | 1 | 22 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matheus Bueno25 år | 28 | 2328 | 2 | 1 | 6 | — | 7.03 |
Luan Dias26 år | 28 | 2074 | 1 | 0 | 11 | 0 | 7.02 |
D. Torres33 år | 29 | 1631 | 0 | 3 | 9 | — | 6.95 |
Gabriel Bispo27 år | 20 | 1437 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6.89 |
Anderson Leite30 år | 25 | 1054 | 1 | 0 | 6 | 0 | 6.82 |
Camacho34 år | 9 | 632 | 0 | 0 | 2 | — | 6.91 |
Chay33 år | 13 | 455 | 0 | 1 | 3 | — | 6.86 |
Pierre22 år | 14 | 440 | 0 | 0 | 3 | — | 6.94 |
Bruno Oliveira26 år | 8 | 338 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.87 |
Yuji20 år | 5 | 310 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 |
Lucas Araújo24 år | 12 | 309 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 |
Estevão22 år | 4 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 |
Kayque23 år | 5 | 88 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
Anfallare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Caio Dantas31 år | 26 | 2129 | 11 | 2 | 1 | — | 6.93 |
João Victor25 år | 25 | 1787 | 4 | 1 | 4 | — | 6.90 |
Airton25 år | 13 | 888 | 3 | 2 | 3 | — | 6.92 |
Reinaldo22 år | 23 | 707 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.65 |
Luccas Feitosa21 år | 15 | 599 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.58 |
Marlon26 år | 17 | 584 | 1 | 1 | 3 | — | 6.68 |
Marlon Maranhão21 år | 14 | 434 | 0 | 0 | 1 | — | 6.55 |
Lohan28 år | 11 | 186 | 0 | 0 | 0 | — | 6.59 |
Bruno Mendes29 år | 5 | 135 | 0 | 0 | 1 | — | 6.38 |
Gustavo França25 år | 6 | 117 | 0 | 0 | 0 | — | 7.10 |
Rafael Freitas18 år | 9 | 101 | 0 | 0 | 0 | — | 6.50 |
Marcelinho27 år | 4 | 92 | 0 | 0 | 1 | — | 6.13 |
Renyer20 år | 4 | 46 | 0 | 0 | 0 | — | 6.45 |
Porfírio19 år | 2 | 37 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.75 |
Daniel dos Anjos28 år | 2 | 20 | 0 | 0 | 0 | — | 6.30 |
João Marcelo19 år | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 67 rader är märkta.
15 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.