Chapecoense-sc
Serie B 2024 · Arena Condá · Grundad 1973
- Poäng
- 44
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 11–11–16
- Mål
- 34–45
- Målskillnad
- -11
- Poäng/match
- 1.16
- Vinstprocent
- 29 %
- Caio Júnior
- Gilmar Dall Pozzofrån 1 aug
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 5
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 21
Lika i paus
20matcher
- 5
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
11matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 5 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.08mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.37
- Hemma
- 1.79
- Borta
- Över 1.5 mål23 av 3861 %
- Över 2.5 mål13 av 3834 %
- Över 3.5 mål7 av 3818 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 21 i andra (60 % efter paus). Insläppta: 18 och 20 (45 % efter paus).
Bygger på 35 gjorda och 44 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 34 gjorda och 45 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.22 (-15.7 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.20 (-18.3 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.09 (+8.2 %)
- I ligan
- 14 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -3.9 % (-12.0 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- +9.2 % (+28.0 %)
- I ligan
- 16 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.82
- Skillnad
- -0.51 (-27.8 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 0.92
- Skillnad
- +0.08 (+8.3 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 0.90
- Skillnad
- -0.58 (-64.9 %)
- Störst i ligan
- 19 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-125 matcher 66 %
- 4-4-26 matcher 16 %
- 4-3-35 matcher 13 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matheus Cavichioli37 år | 27 | 1365 | 0 | 0 | 3 | — | 7.06 |
Léo Vieira33 år | 15 | 1350 | 0 | 0 | 1 | — | 7.21 |
Gabriel Gasparotto30 år | 22 | 255 | 0 | 0 | 0 | — | 6.57 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bruno Leonardo27 år | 30 | 2553 | 4 | 0 | 6 | 2 | 6.95 |
Mancha23 år | 26 | 1865 | 1 | 2 | 3 | — | 7.10 |
Doma25 år | 28 | 1806 | 0 | 0 | 5 | — | 6.88 |
Marcelinho25 år | 26 | 1535 | 3 | 4 | 7 | — | 6.88 |
Maílton25 år | 24 | 1207 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.98 |
João Paulo26 år | 23 | 1115 | 1 | 0 | 8 | — | 6.81 |
Habraão22 år | 7 | 566 | 1 | 0 | 0 | — | 7.47 |
Jhonnathan23 år | 9 | 557 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.75 |
| 3 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
Victor Caetano26 år | 7 | 101 | 1 | 0 | 0 | — | 6.87 |
Felipe Vieira24 år | 2 | 86 | 0 | 0 | 0 | — | 6.45 |
| 1 | 1 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Mittfältare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Foguinho31 år | 29 | 1907 | 1 | 3 | 7 | — | 6.69 |
Tárik31 år | 28 | 1676 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.69 |
Giovanni Augusto34 år | 29 | 1253 | 0 | 2 | 6 | — | 6.89 |
Marlone32 år | 30 | 925 | 0 | 1 | 0 | — | 6.84 |
Auremir32 år | 16 | 758 | 0 | 0 | 3 | — | 6.58 |
JP Galvão22 år | 14 | 758 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.57 |
W. Clar29 år | 8 | 675 | 1 | 1 | 0 | — | 6.70 |
Rubens21 år | 7 | 196 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.60 |
Bruno Elesbão21 år | 7 | 117 | 0 | 0 | 0 | — | 6.44 |
Lucas23 år | 4 | 93 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.58 |
Kelvyn24 år | 8 | 90 | 0 | 0 | 0 | — | 6.20 |
Régis26 år | 6 | 66 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.50 |
Ronaldo Mendes31 år | 2 | 31 | 0 | 0 | 1 | — | 6.25 |
Paulo Henrique19 år | 1 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
David18 år | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | — | 6.20 |
Rafinha21 år | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 |
Anfallare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rafael Carvalheira24 år | 30 | 2282 | 4 | 2 | 5 | — | 6.90 |
Marcinho28 år | 29 | 2152 | 2 | 1 | 7 | — | 6.74 |
Mário Sérgio28 år | 27 | 1910 | 7 | 0 | 5 | — | 6.74 |
Thomás Bedinelli31 år | 27 | 1481 | 0 | 0 | 7 | 0 | 6.65 |
Italo21 år | 14 | 771 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.85 |
Perotti26 år | 16 | 602 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6.72 |
Marcelinho25 år | 17 | 346 | 0 | 0 | 0 | — | 6.62 |
Neilton30 år | 5 | 256 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.92 |
Rômulo28 år | 8 | 255 | 0 | 0 | 0 | — | 6.66 |
Jenison33 år | 9 | 250 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.61 |
Daniel Cruz23 år | 4 | 216 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.53 |
Thayllon22 år | 9 | 153 | 0 | 0 | 2 | — | 6.70 |
Mailson20 år | 1 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
Walterson29 år | 4 | 56 | 0 | 0 | 0 | — | 6.60 |
Rodrigo16 år | 2 | 35 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Cacá18 år | 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | — | 6.30 |
Diego Coser18 år | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 62 rader är märkta.
14 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.