Brusque
Serie B 2024 · Arena Joinville · Grundad 1987
- Poäng
- 36
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 8–12–18
- Mål
- 24–44
- Målskillnad
- -20
- Poäng/match
- 0.95
- Vinstprocent
- 21 %
- Luizinho Lopestill 1 maj
- Luizinho Vieira1 maj–1 sep
- Marcelo Cabo1 sep–1 nov
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 5
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 21
Lika i paus
21matcher
- 3
- Vann
- 10
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 9
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.79mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.32
- Hemma
- 2.26
- Borta
- Över 1.5 mål17 av 3845 %
- Över 2.5 mål11 av 3829 %
- Över 3.5 mål7 av 3818 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 13 i andra (54 % efter paus). Insläppta: 14 och 28 (64 % efter paus).
Bygger på 24 gjorda och 44 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.43 (-31.0 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.46 (-42.3 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.06 (+5.8 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- -1.3 % (-4.0 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 32.9 %
- Skillnad
- +22.4 % (+68.0 %)
- I ligan
- 20 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 7 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.82
- Skillnad
- -0.30 (-16.3 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 0.92
- Skillnad
- -0.56 (-60.1 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.90
- Skillnad
- +0.26 (+28.7 %)
- Störst i ligan
- 5 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-227 matcher 71 %
- 4-3-34 matcher 11 %
- 3-4-1-22 matcher 5 %
- 3-4-32 matcher 5 %
- 4-1-4-11 match 3 %
- 4-2-3-11 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matheus Nogueira37 år | 32 | 2880 | — | 0 | 3 | — | 7.00 |
Georgemy28 år | 1 | 90 | — | 0 | 0 | — | 7.30 |
Försvarare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wallace36 år | 29 | 2543 | — | 0 | 4 | — | 6.89 |
Ianson28 år | 24 | 2067 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.96 |
Matheus Pivô26 år | 22 | 1761 | 1 | 0 | 8 | — | 6.89 |
Éverton Alemão30 år | 21 | 1504 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.83 |
J. Torres23 år | 14 | 935 | — | 0 | 3 | — | 6.73 |
Alex Ruan31 år | 13 | 848 | 1 | 0 | 3 | — | 6.81 |
Luiz Henrique26 år | 16 | 634 | — | 0 | 1 | — | 6.64 |
Marcelo25 år | 9 | 585 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.49 |
Maurício32 år | 7 | 468 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.74 |
Cristovam33 år | 13 | 436 | 1 | 0 | 3 | — | 6.65 |
Gabriel Pinheiro27 år | 14 | 361 | — | 0 | 1 | — | 6.75 |
Matheus Salustiano31 år | 4 | 337 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.88 |
Ronei26 år | 17 | 305 | — | 0 | 1 | — | 6.58 |
Gabriel Lima20 år | 8 | 9 | — | 0 | 0 | — | 6.20 |
Lucas Reis18 år | 1 | 8 | — | 0 | 0 | — | 6.30 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rodolfo Potiguar36 år | 32 | 2426 | 4 | 0 | 3 | — | 7.07 |
Marcos Serrato30 år | 32 | 2234 | 1 | 1 | 5 | 1 | 6.73 |
A. González27 år | 14 | 1038 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.96 |
Dionísio30 år | 31 | 975 | — | 0 | 4 | — | 6.63 |
Paulinho25 år | 12 | 884 | — | 1 | 2 | — | 6.78 |
Robinho36 år | 21 | 884 | — | 1 | 2 | — | 6.90 |
Jhemerson27 år | 20 | 591 | — | 2 | 2 | — | 6.80 |
Lorran27 år | 11 | 431 | — | 0 | 1 | — | 6.84 |
Anderson Rosa31 år | 6 | 303 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.92 |
Madison25 år | 24 | 252 | — | 0 | 4 | — | 6.47 |
M. Ocampo22 år | 4 | 151 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.67 |
| 13 | 126 | — | 0 | 0 | — | 6.53 | |
| 9 | 26 | — | — | 1 | — | 6.20 |
Anfallare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Diego Mathias24 år | 29 | 1881 | 3 | 2 | 3 | 1 | 6.94 |
Paulinho Moccelin30 år | 25 | 1408 | — | 1 | 8 | — | 6.83 |
Dentinho26 år | 20 | 1297 | 1 | 0 | 7 | — | 6.72 |
Guilherme Queiróz33 år | 25 | 1291 | 2 | 1 | 4 | 0 | 6.66 |
R. Pollero27 år | 11 | 814 | 2 | 1 | 1 | — | 6.93 |
Diego Tavares32 år | 32 | 699 | — | 1 | 2 | — | 6.64 |
Osman31 år | 20 | 579 | — | 0 | 3 | — | 6.61 |
Olávio30 år | 12 | 502 | 1 | 0 | 0 | — | 6.72 |
Keké28 år | 16 | 380 | 2 | 0 | 2 | — | 6.59 |
Álvaro26 år | 15 | 325 | 1 | 0 | 0 | — | 6.81 |
| 9 | 270 | — | 1 | 0 | — | 6.80 | |
Wellissol26 år | 11 | 93 | — | 0 | 0 | — | 6.63 |
Robson Luiz20 år | 17 | 62 | — | 0 | 0 | — | 6.60 |
Cauari21 år | 3 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.27 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 3 av 54 rader är märkta.
10 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.