FootSam
FOOTBALL DATA

Stade Parsemain

Fos-sur-Mer, Frankrike·Istres

1.39poäng per match
33 %hemmavinster
18spelade matcher 2010/11
Kapacitet
17 363
Underlag
Naturgräs

Ligue 2, Coupe de France, Coupe de la Ligue och 1 tävling till, augusti 2010 till januari 2026. 88 spelade matcher.

Säsong2010/11
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Istres på sin hemmaplan2010/11

1.39poäng per match
33 %vinstprocent
675V–O–F på 18 matcher
2419målskillnad +5
6hållna nollor
6matcher utan mål
Visa säsong för säsong1 säsonger
SäsongMVOFGMIMMSPP/MNollor
2010/11186752419+5251.396
Totalt186752419+5251.396
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Istres på den här arenan

5obesegrad i följd29 okt. 2010 – 29 jan. 20113 vinster, 2 oavgjorda
2raka segrar12 nov. 2010 – 3 dec. 2010
2hållna nollor i följd8 apr. 2011 – 22 apr. 2011
2och räknarraka förluster6 maj 2011 – 13 maj 2011

Största segrar

12 nov. 2010Istres30Vannes+3 mål
11 mars 2011Istres53Sedan+2 mål
29 jan. 2011Istres20Reims+2 mål
22 apr. 2011Istres20Estac Troyes+2 mål
3 dec. 2010Istres21Nantes+1 mål

Största förluster

19 okt. 2010Istres02Le Havre+2 mål emot
13 maj 2011Istres23Metz+1 mål emot
10 sep. 2010Istres01Grenoble+1 mål emot
12 feb. 2011Istres01Boulogne+1 mål emot
6 maj 2011Istres01Laval+1 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Istres vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
3 dec. 2010Nantes21låg under med 1
11 mars 2011Sedan53låg under med 1

Räddade en poäng

4
24 sep. 2010Clermont Foot22låg under med 2
21 dec. 2010Ajaccio22låg under med 2
29 okt. 2010Evian TG11låg under med 1
25 feb. 2011Angers11låg under med 1

Tappade ledningen

2
20 aug. 2010Dijon11ledde med 1
13 maj 2011Metz23ledde med 1

Läst ur målen i 18 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Istres här

18klubbar har gästat
5av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Angers101011011.00
Nantes100112-100.00
Dijon101011011.00
Nimes101000011.00
Reims100102-200.00
Ajaccio101022011.00
Clermont Foot101022011.00
Grenoble110010+133.00
Estac Troyes100102-200.00
Le Havre110020+233.00
Visa alla18 klubbar
Metz110032+133.00
Tours100101-100.00
Laval110010+133.00
Le Mans101000011.00
Boulogne110010+133.00
Sedan100135-200.00
Evian TG101011011.00
Vannes100103-300.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 18 färdigspelade matcher

2.39mål per match
43mål totalt
44 %båda lagen målat
33 %över 2,5 mål
22 %över 3,5 mål
2mållösa matcher · 11 %

Vanligaste resultat

0–1317 %
1–1317 %
0–0211 %
2–0211 %
2–2211 %

Målrikaste matcherna

11 mars 2011Istres53Sedan8 mål
13 maj 2011Istres23Metz5 mål
24 sep. 2010Istres22Clermont Foot4 mål
21 dec. 2010Istres22Ajaccio4 mål
12 nov. 2010Istres30Vannes3 mål

Målklockan

När målen faller här — 43 mål, 24 av hemmalaget och 19 av gästen

3
7 %1–15
7
16 %16–30
1
2 %31–45
9
21 %46–60
11
26 %61–75
12
28 %76–90
Hemmalaget 24 Gästen 19Flest mål i 76–9012 stycken

Klockan bygger på 18 av arenans 18 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 43 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Istres på arenan.

  1. 1N. Akrour6mål
  2. 2Adeílson Pereira de Mello3mål
  3. 3R. Nouri2mål
  4. 4Julian Palmieri2mål
  5. 5G. Coulibaly2mål
  6. 6D. Fettouhi2mål
  7. 7F. Lejeune1mål
  8. 8Claude Dielna1mål
  9. 9J. Massengo1mål
  10. 10F. Barillon1mål

Listorna bygger på 18 av arenans 18 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 43 mål.