Caen
Ligue 2 2024/25 · Stade Michel d'Ornano · Grundad 1897
- Poäng
- 22
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 5–7–22
- Mål
- 31–58
- Målskillnad
- -27
- Poäng/match
- 0.65
- Vinstprocent
- 15 %
- N. Seube
- Bruno Baltazar1 dec–1 feb
- M. Der Zakarianfrån 1 feb
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
2matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 2 poäng av 6
Lika i paus
15matcher
- 4
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
17matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 14
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.62mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 2.29
- Hemma
- 2.94
- Borta
- Över 1.5 mål23 av 3468 %
- Över 2.5 mål18 av 3453 %
- Över 3.5 mål10 av 3429 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
7 mål i första halvlek, 19 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 24 och 33 (56 % efter paus).
Bygger på 30 gjorda och 59 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 31 gjorda och 58 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.38
- Skillnad
- -0.74 (-53.2 %)
- I ligan
- 18 av 18
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.37 (-29.1 %)
- I ligan
- 16 av 18
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- +0.42 (+32.7 %)
- I ligan
- 18 av 18
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.2 %
- Skillnad
- -17.4 % (-59.6 %)
- I ligan
- 18 av 18
- Ligasnitt
- 29.1 %
- Skillnad
- +12.0 % (+41.3 %)
- I ligan
- 15 av 18
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 333 %
2 missade.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.70
- Skillnad
- -0.87 (-51.5 %)
- I ligan
- 17 av 18
- Ligasnitt
- 1.07
- Skillnad
- -0.60 (-55.9 %)
- I ligan
- 17 av 18
- Ligasnitt
- 0.63
- Skillnad
- -0.28 (-44.1 %)
- Störst i ligan
- 15 av 18
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-115 matcher 44 %
- 4-1-4-17 matcher 21 %
- 4-4-27 matcher 21 %
- 3-5-22 matcher 6 %
- 5-3-22 matcher 6 %
- 3-4-1-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Mandréa27 år | 32 | 2340 | — | 0 | 0 | — | 6.92 |
Y. Clémentia27 år | 33 | 630 | — | 0 | 2 | — | 6.99 |
Försvarare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
B. Traoré20 år | 25 | 2082 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.91 |
R. Thomas36 år | 25 | 1770 | 1 | 0 | 1 | — | 7.03 |
Q. Lecoeuche30 år | 20 | 1482 | — | 0 | 5 | — | 6.69 |
| 24 | 1399 | — | 0 | 4 | — | 6.77 | |
V. Henry30 år | 20 | 1091 | — | 0 | 5 | — | 6.88 |
L. Sy22 år | 15 | 918 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 |
J. Gaudin24 år | 11 | 882 | 0 | 1 | 4 | 0 | 7.05 |
D. Bolumbu20 år | 18 | 729 | — | 0 | 2 | — | 6.54 |
| 13 | 720 | — | 0 | 1 | — | 6.69 | |
E. Ntim28 år | 8 | 457 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.95 |
D. Meddah21 år | 6 | 425 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.60 |
H. Vandermersch25 år | 3 | 270 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.00 |
R. Verhaeghe20 år | 10 | 221 | — | 0 | 0 | — | 6.43 |
A. Abdi30 år | 2 | 180 | — | 0 | 0 | — | 7.50 |
H. Tavares19 år | 3 | 96 | — | 0 | 1 | — | 6.87 |
Mittfältare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
N. Lebreton20 år | 32 | 2180 | 4 | 1 | 7 | — | 6.79 |
B. Brahimi24 år | 29 | 1965 | 2 | 4 | 2 | — | 7.03 |
Y. M'Vila34 år | 20 | 1527 | 1 | 1 | 7 | — | 7.20 |
L. Rajot26 år | 31 | 1263 | 1 | 0 | 4 | — | 6.81 |
Y. Benrahou25 år | 7 | 482 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.77 |
M. Autret33 år | 12 | 268 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.73 |
Léo Milliner18 år | 14 | 221 | — | 0 | 1 | — | 6.54 |
G. Tomé20 år | 9 | 96 | 1 | 0 | 0 | — | 6.72 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alexandre Mendy30 år | 29 | 2469 | 8 | 2 | 4 | — | 7.04 |
G. Kyeremeh24 år | 31 | 1713 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6.70 |
M. Le Bihan34 år | 25 | 1165 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6.72 |
T. Gomis18 år | 19 | 979 | 2 | 2 | 0 | — | 6.73 |
S. Grandsir28 år | 9 | 703 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.62 |
I. Najim21 år | 13 | 455 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.84 |
Kalifa Coulibaly32 år | 18 | 453 | 2 | 0 | 2 | 1 | 6.86 |
A. Ba Loua28 år | 6 | 257 | — | 1 | 0 | — | 6.60 |
I. Botella25 år | 13 | 123 | — | 0 | 0 | — | 6.47 |
M. Hafid19 år | 3 | 34 | — | 0 | 0 | — | 6.47 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 51 rader är märkta.
16 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.