Cadiz
La Liga 2022/23 · Nuevo Mirandilla · Grundad 1910
- Poäng
- 42
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 10–12–16
- Mål
- 30–53
- Målskillnad
- -23
- Poäng/match
- 1.11
- Vinstprocent
- 26 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 5
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 8 poäng av 27
Lika i paus
18matcher
- 5
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
11matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.18mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.21
- Hemma
- 2.16
- Borta
- Över 1.5 mål25 av 3866 %
- Över 2.5 mål11 av 3829 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 15 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 14 och 35 (65 % efter paus).
Bygger på 29 gjorda och 54 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 30 gjorda och 53 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.38
- Skillnad
- -0.28 (-20.1 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- -0.47 (-37.2 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- +0.14 (+11.0 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 28.3 %
- Skillnad
- +5.9 % (+20.9 %)
- I ligan
- 3 av 20
- Ligasnitt
- 28.3 %
- Skillnad
- +16.4 % (+58.1 %)
- I ligan
- 19 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- -0.25 (-15.0 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.31 (-27.9 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 0.58
- Skillnad
- +0.06 (+9.6 %)
- Störst i ligan
- 9 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-228 matcher 74 %
- 4-2-3-16 matcher 16 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 4-4-1-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Ledesma29 år | 34 | 3060 | 0 | — | 2 | 0 | 7.17 |
David Gil28 år | 4 | 360 | 0 | — | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Luis Hernández33 år | 35 | 3150 | 0 | — | 7 | 1 | 6.90 |
| 36 | 3123 | 0 | 4 | 7 | 0 | 6.81 | |
Iza Carcelén29 år | 27 | 2204 | 0 | 1 | 4 | 3 | 6.99 |
Fali29 år | 25 | 1721 | 0 | — | 6 | 0 | 6.74 |
Víctor Chust22 år | 18 | 964 | 1 | — | 3 | — | 6.70 |
M. Mbaye24 år | 14 | 754 | 0 | — | 2 | 0 | 6.67 |
Joseba Zaldúa30 år | 10 | 638 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.50 |
Jorge Meré25 år | 10 | 600 | 0 | — | 0 | 0 | 6.71 |
S. Arzamendia24 år | 12 | 478 | 0 | — | 0 | 0 | 6.26 |
Raúl Parra22 år | 6 | 317 | — | — | 1 | — | 6.37 |
Juan Cala32 år | 3 | 136 | 0 | — | 0 | 0 | 6.77 |
Carlos García-Die22 år | 1 | 24 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.00 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rubén Alcaraz31 år | 31 | 2044 | 3 | — | 10 | 1 | 6.70 |
Fede San Emeterio25 år | 33 | 1855 | 0 | 1 | 14 | 0 | 6.60 |
Álex Fernández29 år | 28 | 1574 | 3 | — | 0 | 0 | 6.67 |
Iván Alejo27 år | 31 | 1303 | 0 | 1 | 12 | 1 | 6.51 |
G. Escalante29 år | 14 | 1125 | 4 | 1 | 4 | 0 | 7.05 |
José Mari34 år | 18 | 385 | 0 | — | 4 | 0 | 6.62 |
T. Alarcón23 år | 4 | 222 | 0 | — | 1 | 1 | 6.40 |
Antonio Blanco22 år | 3 | 159 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
Y. Diarra24 år | 5 | 95 | 0 | — | 2 | 0 | 6.40 |
Anfallare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rubén Sobrino30 år | 33 | 2471 | 3 | 2 | 11 | 0 | 6.62 |
T. Bongonda26 år | 31 | 1950 | 4 | 3 | 2 | — | 6.74 |
A. Lozano29 år | 28 | 1438 | 1 | 1 | 6 | 0 | 6.58 |
Sergi Guardiola31 år | 17 | 1176 | 3 | — | 2 | 0 | 6.78 |
B. Ocampo23 år | 19 | 1128 | 1 | 1 | 2 | — | 6.59 |
Álvaro Negredo36 år | 21 | 754 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.78 |
Chris Ramos25 år | 15 | 706 | 1 | — | 2 | 0 | 6.83 |
Roger31 år | 14 | 640 | 1 | — | 1 | 0 | 6.56 |
Lucas Pérez33 år | 14 | 623 | 3 | — | 2 | 0 | 6.71 |
A. Mabil26 år | 5 | 163 | — | — | 0 | — | 6.50 |
M. Diarra22 år | 4 | 75 | — | — | 0 | — | 6.50 |
Alberto Perea31 år | 1 | 46 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
José de la Rosa18 år | 2 | 45 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.00 |
F. Mwepu22 år | 1 | 20 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Álvaro Giménez31 år | 1 | 16 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 51 rader är märkta.
13 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.