Lanus
Liga Profesional Argentina 2025 · Estadio Ciudad de Lanus · Grundad 1915
- Poäng
- 30
- Matcher
- 16
- V–O–F
- 9–3–4
- Mål
- 20–13
- Målskillnad
- +7
- Poäng/match
- 1.88
- Vinstprocent
- 56 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 18 i andra (55 % efter paus). Insläppta: 8 och 17 (68 % efter paus).
Bygger på 33 gjorda och 25 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 33 gjorda och 26 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- +0.13 (+10.1 %)
- I ligan
- 12 av 30
- Ligasnitt
- 0.97
- Skillnad
- -0.00 (-0.3 %)
- I ligan
- 15 av 30
- Ligasnitt
- 0.99
- Skillnad
- -0.22 (-22.6 %)
- I ligan
- 7 av 30
Stabilitet
- Ligasnitt
- 38.2 %
- Skillnad
- +0.0 % (+0.1 %)
- I ligan
- 16 av 30
- Ligasnitt
- 38.8 %
- Skillnad
- -0.5 % (-1.4 %)
- I ligan
- 19 av 30
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- +0.36 (+23.7 %)
- I ligan
- 5 av 30
- Ligasnitt
- 1.15
- Skillnad
- -0.09 (-7.9 %)
- I ligan
- 20 av 30
- Ligasnitt
- 0.37
- Skillnad
- +0.45 (+120.7 %)
- Störst i ligan
- 4 av 30
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-131 matcher 91 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 4-3-31 match 3 %
- 4-4-1-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2996 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.36 | |
| 2 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2754 | 1 | 6 | 4 | 0 | 7.12 | |
| 28 | 2505 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7.17 | |
| 25 | 1707 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.78 | |
| 20 | 1408 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7.11 | |
| 16 | 1289 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7.11 | |
| 11 | 1010 | 4 | 0 | 1 | 0 | 7.35 | |
| 18 | 1006 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.79 | |
| 6 | 403 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.88 | |
| 3 | 274 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7.17 | |
| 3 | 220 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 5 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 2 | 110 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.45 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 1 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 2579 | 0 | 0 | 8 | 1 | 6.94 | |
| 30 | 2394 | 5 | 2 | 3 | 0 | 7.25 | |
| 22 | 1650 | 1 | 1 | 9 | 0 | 6.90 | |
| 26 | 1512 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.79 | |
| 31 | 1162 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.77 | |
| 22 | 981 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 11 | 645 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.52 | |
| 17 | 539 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 9 | 478 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.81 | |
| 6 | 208 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 2 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
E. Salvio34 år | 32 | 2309 | 5 | 1 | 0 | — | 6.75 |
| 27 | 1700 | 6 | 2 | 2 | 0 | 6.84 | |
| 16 | 896 | 7 | 1 | 1 | 1 | 6.88 | |
| 26 | 691 | 1 | 3 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 6 | 248 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.47 | |
| 9 | 158 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 1 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
35 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.