- i tabellen
- 9
- Poäng
- 47
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 12–11–11
- Mål
- 35–35
- Form
- FFOVFV
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- 0
- Poäng/match
- 1.38
- Vinstprocent
- 35 %
- Poäng/match
- 1.41
- V–O–F
- 7–3–7
- Mål
- 18–16
- Poäng/match
- 1.35
- V–O–F
- 5–8–4
- Mål
- 17–19
- Högsta
- 3
- Lägsta
- 9
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 3
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 6 poäng av 18
Lika i paus
20matcher
- 9
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Räddade 3 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 3-4-2-127 matcher 79 %
- 3-4-33 matcher 9 %
- 3-5-23 matcher 9 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.06mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 2.00
- Hemma
- 2.12
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3471 %
- Över 2.5 mål11 av 3432 %
- Över 3.5 mål4 av 3412 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 24 i andra (67 % efter paus). Insläppta: 14 och 17 (50 % efter paus).
Bygger på 36 gjorda och 34 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 35 gjorda och 35 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.02 (+1.5 %)
- I ligan
- 7 av 19
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.26 (-20.0 %)
- I ligan
- 14 av 19
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.26 (-19.9 %)
- I ligan
- 7 av 19
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.1 %
- Skillnad
- +0.3 % (+1.3 %)
- I ligan
- 8 av 19
- Ligasnitt
- 26.1 %
- Skillnad
- +6.2 % (+23.9 %)
- I ligan
- 13 av 19
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.49
- Skillnad
- -0.08 (-5.3 %)
- I ligan
- 10 av 18
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- +0.09 (+7.4 %)
- I ligan
- 7 av 19
- Ligasnitt
- 0.22
- Skillnad
- -0.16 (-72.7 %)
- Störst i ligan
- 11 av 18
Truppen
40 spelare i truppen, varav 31 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Takagi29 år | 34 | 3060 | 0 | — | 2 | 0 | 7.09 |
Försvarare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Y. Suzuki26 år | 34 | 3060 | 0 | 1 | 3 | 0 | 7.21 |
Y. Misao27 år | 26 | 1830 | 1 | — | 4 | 0 | 7.00 |
N. Fukumori26 år | 9 | 787 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.90 |
H. Shoji21 år | 6 | 334 | 0 | — | 0 | 0 | 6.62 |
K. Takahata18 år | 6 | 298 | 0 | — | 0 | 0 | 6.85 |
J. Okano21 år | 4 | 262 | 0 | — | 0 | 0 | 6.83 |
K. Haneda21 år | 1 | 83 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
R. Tone27 år | 1 | 44 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rei Matsumoto30 år | 34 | 3026 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.79 |
K. Kozuka24 år | 33 | 2584 | 1 | 5 | 3 | 0 | 6.94 |
T. Iwata21 år | 27 | 2403 | 4 | 1 | 1 | 0 | 7.10 |
Ryosuke Maeda24 år | 20 | 1615 | 0 | — | 3 | 0 | 6.56 |
T. Shimakawa28 år | 22 | 1424 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.89 |
Y. Hasegawa22 år | 19 | 1358 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7.04 |
T. Tanaka26 år | 15 | 1324 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.83 |
Kaoru Takayama30 år | 20 | 1162 | 0 | — | 3 | 0 | 6.56 |
T. Puangchan25 år | 20 | 1022 | 0 | — | 4 | 0 | 6.57 |
Yuki Kobayashi30 år | 11 | 946 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Y. Hoshi26 år | 11 | 527 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.57 |
S. Shimada23 år | 8 | 281 | 0 | — | 0 | 0 | 6.55 |
S. Kobayashi25 år | 7 | 279 | 2 | — | 1 | 0 | 6.94 |
R. Ito21 år | 4 | 144 | 0 | — | 0 | 0 | 6.35 |
Koki Kotegawa29 år | 6 | 120 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
T. Marutani29 år | 6 | 119 | 0 | — | 0 | 0 | 6.76 |
Anfallare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Onaiwu23 år | 31 | 2293 | 10 | 2 | 0 | 0 | 6.96 |
N. Fujimoto29 år | 21 | 1685 | 8 | 1 | 1 | 0 | 6.86 |
K. Mitsuhira31 år | 17 | 765 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6.97 |
Y. Goto25 år | 16 | 719 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.75 |
K. Isa27 år | 5 | 91 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.76 |
Kenji Baba33 år | 2 | 15 | 0 | — | 0 | 0 | — |
9 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2012–2023Resonac Dome Oitadå Ōita Bank Dome66 matcher·
- 2015Oita Sports Park Field A1 match·
- 2016Yamanashi Chuo Bank Stadium1 match·
- 2018Ishin Me-Life Stadium1 match·
- 2019Oita Athletic Stadium1 match·
- 2021Techno-Port Fukui Stadium1 match·
- 2024–2025Resonac Dome Oita3 matcher·