Yokohama F. Marinos
J1 League 2026 · Nissan Stadium · Grundad 1972
7i tabellen
- Poäng
- 20
- Matcher
- 18
- V–O–F
- 6–0–12
- Mål
- 28–31
- Målskillnad
- -3
- Poäng/match
- 1.00
- Vinstprocent
- 33 %
FormFFFVFV
HemmaPoäng/match 0.67 V–O–F 2–0–7 Mål 11–17
BortaPoäng/match 1.33 V–O–F 4–0–5 Mål 17–14
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
22 poäng på 20 matcher1.10 poäng per match
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
10 mål i första halvlek, 25 i andra (71 % efter paus). Insläppta: 12 och 15 (56 % efter paus).
Bygger på 35 gjorda och 27 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 32 gjorda och 32 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
Poäng per match
1.10
- Ligasnitt
- 1.48
- Skillnad
- -0.38 (-25.9 %)
- I ligan
- 17 av 20
Gjorda mål per match
1.60
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- +0.14 (+9.8 %)
- I ligan
- 8 av 20
Insläppta mål per match
1.60
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- +0.14 (+9.8 %)
- I ligan
- 15 av 20
Stabilitet
Hållna nollor
20.0 %
- Ligasnitt
- 22.8 %
- Skillnad
- -2.8 % (-12.1 %)
- I ligan
- 12 av 20
Matcher utan mål
35.0 %
- Ligasnitt
- 22.8 %
- Skillnad
- +12.3 % (+53.8 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
160.89 per match
Utvisningar
10.06 per match
1 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
Poäng per hemmamatch
0.90
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- -0.77 (-45.9 %)
- I ligan
- 18 av 20
Poäng per bortamatch
1.30
- Ligasnitt
- 1.30
- Skillnad
- -0.00 (-0.4 %)
- I ligan
- 8 av 20
Hemmafördel
-0.40
- Ligasnitt
- 0.36
- Skillnad
- -0.76 (-211.1 %)
- Störst i ligan
- 18 av 20
Sviter
Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade efter 13 spelade matcher
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade efter 20 spelade matcher
Längsta förlustsvit
4 matcher
Slutade efter 17 spelade matcher
Ytterligheter
Största segrarna
Värsta förlusterna
Formationer
Ingen formationsdata för säsongen.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 | 938 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 9 | 778 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.60 |
Försvarare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1737 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 18 | 1532 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.89 | |
| 18 | 1425 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.80 | |
| 13 | 1133 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 7 | 447 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.81 | |
| 7 | 408 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 4 | 244 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1744 | 2 | 2 | 2 | 0 | 6.88 | |
| 17 | 1310 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.78 | |
| 20 | 1207 | 1 | 4 | 1 | 0 | 6.69 | |
| 19 | 1095 | 6 | 4 | 0 | 0 | 7.04 | |
| 7 | 466 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 14 | 456 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 10 | 398 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.81 | |
| 8 | 217 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.52 | |
| 7 | 111 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.66 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 1479 | 10 | 2 | 2 | 0 | 6.88 | |
| 17 | 814 | 1 | 3 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 13 | 789 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 4 | 293 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 14 | 281 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 12 | 265 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.49 | |
| 9 | 216 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 0 | 26 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.