Kawasaki Frontale
J1 League 2026 · Machida GION Stadium · Grundad 1955
- Poäng
- 28
- Matcher
- 18
- V–O–F
- 10–0–8
- Mål
- 26–28
- Målskillnad
- -2
- Poäng/match
- 1.67
- Vinstprocent
- 56 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 14 i andra (61 % efter paus). Insläppta: 15 och 16 (52 % efter paus).
Bygger på 23 gjorda och 31 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 27 gjorda och 31 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.48
- Skillnad
- +0.02 (+1.0 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- -0.11 (-7.4 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- +0.09 (+6.3 %)
- I ligan
- 13 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.8 %
- Skillnad
- -7.8 % (-34.1 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 22.8 %
- Skillnad
- +12.3 % (+53.8 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- +0.13 (+8.1 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.30
- Skillnad
- -0.10 (-8.0 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 0.36
- Skillnad
- +0.24 (+66.7 %)
- Störst i ligan
- 6 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-117 matcher 85 %
- 3-4-2-11 match 5 %
- 3-4-31 match 5 %
- 4-4-21 match 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 | 1350 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.09 | |
| 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.64 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1786 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.76 | |
| 20 | 1690 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 16 | 1430 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.86 | |
| 15 | 1284 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 6 | 510 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.07 | |
| 7 | 437 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 2 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 1 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 1657 | 5 | 4 | 2 | 0 | 6.89 | |
| 20 | 1477 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.85 | |
| 19 | 1262 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.99 | |
| 19 | 1179 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.53 | |
| 18 | 742 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 9 | 403 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.66 | |
| 9 | 256 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.51 | |
| 5 | 182 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.62 | |
| 5 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 1 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 3 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 |
Anfallare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1014 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.64 | |
Erison26 år | 15 | 825 | 7 | 0 | 3 | — | 6.89 |
| 19 | 783 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.49 | |
| 13 | 499 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 4 | 206 | 3 | 0 | 0 | 0 | 7.68 | |
| 8 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.