Kashima
J1 League 2027/27 · Kashima Soccer Stadium · Grundad 1991
- Poäng
- 12
- Matcher
- 4
- V–O–F
- 4–0–0
- Mål
- 11–6
- Målskillnad
- +5
- Poäng/match
- 3.00
- Vinstprocent
- 100 %
Beräknad slutplacering
1:a
5,93förväntad placering
- 1:a17,1 %
- 2:a12,8 %
- 3:e10,5 %
- 4:e8,7 %
- 5:e7,4 %
- 6:e6,6 %
- 7:e5,7 %
- 8:e5,0 %
- 9:e4,4 %
- 10:e3,8 %
- 11:e3,5 %
- 12:e2,9 %
- 13:e2,5 %
- 14:e2,2 %
- 15:e1,8 %
- 16:e1,6 %
- 17:e1,3 %
- 18:e1,0 %
- 19:e0,6 %
- 20:e0,4 %
- Vinner ligan
- 17,1 %
- Europaspel
- 40,4 %
- Nedflyttning
- 2,0 %
Byggd på 40 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
2matcher
- 2
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
1match
- 1
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Låg under i paus
1match
- 1
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
4.25mål per match, båda lagens · 4 matcher
- 4.00
- Hemma
- 4.50
- Borta
- Över 1.5 mål4 av 4100 %
- Över 2.5 mål3 av 475 %
- Över 3.5 mål2 av 450 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
3 mål i första halvlek, 8 i andra (73 % efter paus). Insläppta: 4 och 2 (33 % efter paus).
Bygger på 11 gjorda och 6 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- +1.60 (+114.3 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- +1.23 (+80.3 %)
- I ligan
- 2 av 20
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -0.02 (-1.6 %)
- I ligan
- 10 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.5 %
- Skillnad
- +2.5 % (+11.1 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 22.5 %
- Skillnad
- -22.5 % (-100.0 %)
- I ligan
- 1 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.72
- Skillnad
- +1.28 (+74.8 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 1.07
- Skillnad
- +1.93 (+181.3 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 0.65
- Skillnad
- -0.65 (-100.0 %)
- Störst i ligan
- 12 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-24 matcher 100 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.00 |
Försvarare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 360 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.98 | |
| 4 | 360 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 4 | 355 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 4 | 343 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Mittfältare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 356 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.20 | |
| 4 | 282 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.00 | |
| 4 | 243 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.85 | |
| 4 | 229 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.48 | |
| 4 | 202 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.88 | |
| 2 | 110 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.10 | |
| 4 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 |
Anfallare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 339 | 6 | 0 | 1 | 0 | 7.98 | |
| 4 | 156 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.25 | |
| 4 | 93 | 3 | 0 | 0 | 0 | 7.40 | |
| 1 | 73 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7.30 | |
| 2 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.