Gimcheon Sangmu FC
K League 1 2025 · Gimcheon Stadium · Grundad 1985
- Poäng
- 55
- Matcher
- 33
- V–O–F
- 16–7–10
- Mål
- 53–37
- Målskillnad
- +16
- Poäng/match
- 1.67
- Vinstprocent
- 48 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
10matcher
- 9
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 30
Lika i paus
16matcher
- 5
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
7matcher
- 2
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 7 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.73mål per match, båda lagens · 33 matcher
- 2.47
- Hemma
- 3.00
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3373 %
- Över 2.5 mål17 av 3352 %
- Över 3.5 mål10 av 3330 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
22 mål i första halvlek, 36 i andra (62 % efter paus). Insläppta: 21 och 25 (54 % efter paus).
Bygger på 58 gjorda och 46 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 59 gjorda och 45 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.23 (+17.0 %)
- I ligan
- 3 av 12
- Ligasnitt
- 1.27
- Skillnad
- +0.28 (+22.4 %)
- I ligan
- 2 av 12
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- -0.08 (-6.3 %)
- I ligan
- 4 av 12
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.8 %
- Skillnad
- +4.8 % (+17.9 %)
- I ligan
- 4 av 12
- Ligasnitt
- 26.5 %
- Skillnad
- -0.2 % (-0.7 %)
- I ligan
- 4 av 12
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.51
- Skillnad
- +0.14 (+9.3 %)
- I ligan
- 3 av 12
- Ligasnitt
- 1.24
- Skillnad
- +0.32 (+25.6 %)
- I ligan
- 3 av 12
- Ligasnitt
- 0.27
- Skillnad
- -0.18 (-65.2 %)
- Störst i ligan
- 11 av 12
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-232 matcher 84 %
- 4-2-3-14 matcher 11 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 4-1-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 810 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.98 | |
| 17 | 270 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.07 | |
| 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.97 | |
| 0 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 2 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 1150 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.81 | |
| 19 | 990 | 2 | 0 | 4 | 0 | 7.21 | |
| 30 | 839 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.18 | |
| 13 | 609 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.62 | |
| 0 | 332 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 18 | 297 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.05 | |
| 0 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 16 | 270 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.73 | |
| 15 | 270 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 5 | 266 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 5 | 243 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.93 | |
| 11 | 192 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.70 | |
| 2 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 7 | 64 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.90 | |
| 3 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Jo Jin-Woo25 år | 2 | 1 | — | 0 | 0 | — | — |
Mittfältare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 1172 | 3 | 1 | 1 | 0 | 7.03 | |
| 18 | 939 | 1 | 2 | 3 | 0 | 7.17 | |
| 32 | 816 | 0 | 5 | 6 | 0 | 7.21 | |
| 15 | 815 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.94 | |
| 29 | 671 | 4 | 2 | 3 | 0 | 6.79 | |
| 9 | 489 | 1 | 2 | 4 | 0 | 7.20 | |
| 13 | 337 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 15 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.93 | |
| 14 | 244 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 13 | 199 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.13 | |
| 15 | 173 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.90 | |
| 6 | 161 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 4 | 147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 6 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.93 | |
Lee Jin-Yong23 år | 2 | 45 | — | 0 | 0 | — | 6.90 |
| 1 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 1206 | 8 | 5 | 1 | 0 | 7.86 | |
| 33 | 1051 | 4 | 1 | 4 | 0 | 6.99 | |
| 21 | 371 | 5 | 0 | 2 | 0 | 6.90 | |
| 12 | 356 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.67 | |
| 5 | 270 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 5 | 178 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.97 | |
| 17 | 166 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.80 | |
| 5 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 11 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.05 | |
| 0 | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8.20 |
7 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.