FC Anyang
K League 1 2025 · Anyang Stadium
- Poäng
- 42
- Matcher
- 33
- V–O–F
- 12–6–15
- Mål
- 42–41
- Målskillnad
- +1
- Poäng/match
- 1.27
- Vinstprocent
- 36 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 6
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 6 poäng av 24
Lika i paus
15matcher
- 5
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 5 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.52mål per match, båda lagens · 33 matcher
- 2.71
- Hemma
- 2.31
- Borta
- Över 1.5 mål25 av 3376 %
- Över 2.5 mål18 av 3355 %
- Över 3.5 mål7 av 3321 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
21 mål i första halvlek, 28 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 21 och 26 (55 % efter paus).
Bygger på 49 gjorda och 47 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.08 (-6.0 %)
- I ligan
- 7 av 12
- Ligasnitt
- 1.27
- Skillnad
- +0.02 (+1.7 %)
- I ligan
- 6 av 12
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- -0.03 (-2.1 %)
- I ligan
- 7 av 12
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.8 %
- Skillnad
- -11.0 % (-41.1 %)
- I ligan
- 10 av 12
- Ligasnitt
- 26.5 %
- Skillnad
- +2.4 % (+9.2 %)
- I ligan
- 9 av 12
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.51
- Skillnad
- -0.04 (-2.4 %)
- I ligan
- 5 av 12
- Ligasnitt
- 1.24
- Skillnad
- -0.13 (-10.7 %)
- I ligan
- 8 av 12
- Ligasnitt
- 0.27
- Skillnad
- +0.10 (+35.8 %)
- Störst i ligan
- 4 av 12
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-221 matcher 55 %
- 4-2-3-15 matcher 13 %
- 3-5-24 matcher 11 %
- 4-1-4-12 matcher 5 %
- 5-3-22 matcher 5 %
- 3-4-31 match 3 %
- 4-3-31 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 1530 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7.04 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 | 1484 | 0 | 5 | 4 | 0 | 7.04 | |
| 37 | 1381 | 2 | 0 | 4 | 0 | 6.91 | |
| 37 | 1375 | 3 | 0 | 5 | 0 | 6.91 | |
| 32 | 1095 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.88 | |
| 12 | 985 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7.22 | |
| 24 | 545 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.87 | |
| 0 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 2 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.85 | |
| 1 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 810 | 0 | 0 | 8 | 0 | 6.95 | |
| 19 | 657 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.71 | |
| 33 | 569 | 4 | 0 | 4 | 0 | 6.84 | |
| 12 | 473 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.99 | |
| 22 | 470 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.93 | |
| 0 | 374 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.17 | |
| 18 | 317 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.84 | |
| 0 | 225 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.70 | |
| 6 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 91 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.70 | |
| 10 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 7 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 |
Anfallare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 1136 | 14 | 1 | 6 | 0 | 7.37 | |
| 35 | 1119 | 10 | 5 | 5 | 1 | 7.41 | |
Yago César27 år | 14 | 653 | 4 | 2 | 0 | — | 6.95 |
| 29 | 439 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.78 | |
| 19 | 340 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.71 | |
| 19 | 287 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.85 |
18 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.