FootSam
FOOTBALL DATA

Werder Bremen

Bundesliga 2026/27 · Weserstadion · Grundad 1899

15i tabellen
Poäng
0
Matcher
1
V–O–F
0–0–1
Mål
1–4
Målskillnad
-3
Poäng/match
0.00
Vinstprocent
0 %
FormF
Hemma
Poäng/match
V–O–F
0–0–0
Mål
0–0
Borta
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–1
Mål
1–4
Placering under säsongen
Högsta
15
Lägsta
15
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

18:e

13,26förväntad placering

  • 1:a< 0,1 %
  • 2:a0,5 %
  • 3:e1,0 %
  • 4:e1,6 %
  • 5:e2,2 %
  • 6:e2,7 %
  • 7:e3,3 %
  • 8:e4,0 %
  • 9:e4,6 %
  • 10:e5,1 %
  • 11:e5,7 %
  • 12:e6,5 %
  • 13:e6,9 %
  • 14:e8,0 %
  • 15:e9,2 %
  • 16:e10,6 %
  • 17:e12,2 %
  • 18:e15,7 %
Vinner ligan
< 0,1 %
Europaspel
8,2 %
Nedflyttningskval
10,6 %
Nedflyttning
27,9 %

Byggd på 9 av säsongens 306 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

0 poäng på 1 matcher0.00 poäng per match
0123F1

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 15:a av 18Högsta placering 15, lägsta 15
12468101214161815:a15:aF1

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Lika i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Låg under i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

5.00mål per match, båda lagens · 1 matcher

Hemma
5.00
Borta
  • Över 1.5 mål1 av 1100 %
  • Över 2.5 mål1 av 1100 %
  • Över 3.5 mål1 av 1100 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan0–1517 %116–3025 %14 %131–4525 %6 %246–6050 %23 %61–7511 %176–90100 %29 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

0 mål i första halvlek, 1 i andra (100 % efter paus). Insläppta: 2 och 2 (50 % efter paus).

Bygger på 1 gjorda och 4 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
0.00
Ligasnitt
1.39
Skillnad
-1.39 (-100.0 %)
I ligan
12 av 18
Gjorda mål per match
1.00
Ligasnitt
1.94
Skillnad
-0.94 (-48.6 %)
I ligan
12 av 18
Insläppta mål per match
4.00
Ligasnitt
1.94
Skillnad
+2.06 (+105.7 %)
I ligan
17 av 18

Stabilitet

Hållna nollor
0.0 %
Ligasnitt
27.8 %
Skillnad
-27.8 % (-100.0 %)
I ligan
6 av 18
Matcher utan mål
0.0 %
Ligasnitt
27.8 %
Skillnad
-27.8 % (-100.0 %)
I ligan
1 av 18

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

11.00 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
Saknas i källdatan
Poäng per bortamatch
0.00
Ligasnitt
0.22
Skillnad
-0.22 (-100.0 %)
I ligan
3 av 9
Hemmafördel
Saknas i källdatan

Sviter

Längsta vinstsvit
Inträffade aldrig
Längsta obesegrade svit
Inträffade aldrig
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1

Ytterligheter

Största segrarna
Ingen vinst än
Värsta förlusterna
14SC Freiburgborta · 2026-08-30

Formationer

  • 4-3-31 match 100 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
1K. Hein24 år
19000006.00

Försvarare4

Spelare
5A. Pieper28 år
19000006.70
32M. Friedl28 år
19000006.20
19000005.90
2O. Deman26 år
19000005.90

Mittfältare5

Spelare
19000006.20
15L. Reis26 år
18500106.90
14510008.00
14S. Lynen27 år
14500006.30
24P. Čović19 år
1900006.30

Anfallare6

Spelare
17M. Grüll28 år
18501007.90
11J. Njinmah25 år
16100006.90
10N. Füllkrug33 år
16100006.30
26C. Itten29 år
12900006.50
12900006.30
18E. Dinkçi24 år
1900006.30

4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.