- i tabellen
- 8
- Poäng
- 55
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 15–10–13
- Mål
- 46–39
- Form
- VVOFVO
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- +7
- Poäng/match
- 1.45
- Vinstprocent
- 39 %
- Poäng/match
- 1.53
- V–O–F
- 7–8–4
- Mål
- 24–13
- Poäng/match
- 1.37
- V–O–F
- 8–2–9
- Mål
- 22–26
- Högsta
- 8
- Lägsta
- 20
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
13matcher
- 9
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 9 poäng av 39
Lika i paus
14matcher
- 5
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
11matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 9
- Förlust
Räddade 4 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-2-3-113 matcher 34 %
- 3-4-1-28 matcher 21 %
- 4-4-26 matcher 16 %
- 3-4-2-13 matcher 8 %
- 3-4-32 matcher 5 %
- 3-5-22 matcher 5 %
- 4-3-32 matcher 5 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 4-4-1-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.24mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.95
- Hemma
- 2.53
- Borta
- Över 1.5 mål23 av 3861 %
- Över 2.5 mål15 av 3839 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
2 direkt rött · 2 efter två gula
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
20 mål i första halvlek, 24 i andra (51 % efter paus). Insläppta: 15 och 18 (47 % efter paus).
Bygger på 47 gjorda och 38 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 46 gjorda och 39 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.09 (+6.6 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.19
- Skillnad
- +0.02 (+1.7 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.19
- Skillnad
- -0.16 (-13.8 %)
- I ligan
- 5 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 28.6 %
- Skillnad
- +10.9 % (+38.2 %)
- I ligan
- 4 av 20
- Ligasnitt
- 28.6 %
- Skillnad
- -4.9 % (-17.1 %)
- I ligan
- 4 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.61
- Skillnad
- -0.08 (-5.2 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.26 (+23.8 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 0.51
- Skillnad
- -0.35 (-68.7 %)
- Störst i ligan
- 17 av 20
Truppen
39 spelare i truppen, varav 34 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fernando Miguel37 år | 20 | 1800 | 0 | — | 2 | 0 | 7.23 |
Marcelo Boeck37 år | 13 | 1170 | 0 | — | 2 | 0 | 6.89 |
Max Walef28 år | 5 | 450 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juninho Capixaba24 år | 34 | 2906 | 3 | 4 | 8 | 0 | 7.16 |
Titi34 år | 34 | 2798 | 0 | — | 5 | 0 | 6.71 |
Marcelo Benevenuto26 år | 31 | 2612 | 0 | 1 | 5 | 0 | 7.02 |
E. Brítez30 år | 20 | 1800 | 1 | 3 | 1 | 0 | 7.05 |
Tinga28 år | 17 | 1174 | 0 | 2 | 3 | 0 | 6.96 |
B. Ceballos20 år | 16 | 1076 | 0 | — | 7 | 1 | 6.52 |
Felipe Ferreira28 år | 12 | 882 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6.63 |
A. Landázuri24 år | 7 | 524 | 0 | — | 1 | 0 | 6.56 |
Habraão20 år | 5 | 215 | 1 | — | 0 | 0 | 7.15 |
Vitor Ricardo21 år | 2 | 118 | 0 | — | 1 | 0 | 6.30 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
José Welison27 år | 27 | 1722 | 2 | — | 6 | 0 | 6.89 |
Hércules21 år | 28 | 1361 | 4 | 1 | 1 | 0 | 6.92 |
Lucas Sasha32 år | 19 | 1274 | 1 | — | 2 | 0 | 6.96 |
Yago Pikachu29 år | 14 | 1206 | 4 | — | 3 | 0 | 6.81 |
Lucas Crispim27 år | 23 | 1172 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.83 |
Lucas Lima31 år | 22 | 1169 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.90 |
Ronald24 år | 20 | 1050 | 0 | — | 5 | 0 | 6.53 |
Caio Alexandre23 år | 12 | 996 | 1 | — | 2 | 1 | 6.88 |
Matheus Jussa26 år | 12 | 632 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.61 |
Matheus Vargas25 år | 11 | 416 | 0 | — | 2 | 0 | 6.61 |
R. Otero29 år | 7 | 227 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7.02 |
Fabrício Baiano29 år | 5 | 53 | 0 | — | 0 | 0 | 6.55 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Moisés25 år | 37 | 2264 | 7 | 3 | 0 | 0 | 6.73 |
Robson30 år | 29 | 1449 | 4 | 4 | 6 | 0 | 6.81 |
Thiago Galhardo32 år | 19 | 1353 | 7 | 1 | 5 | 0 | 7.01 |
Romarinho28 år | 26 | 1318 | 3 | 3 | 3 | 1 | 6.79 |
S. Romero33 år | 30 | 1155 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6.59 |
Pedro Rocha27 år | 13 | 698 | 3 | 1 | 1 | 0 | 6.60 |
V. Depietri21 år | 16 | 218 | 0 | — | 0 | 0 | 6.53 |
Renato Kayzer26 år | 6 | 157 | 0 | — | 0 | 0 | 6.24 |
Igor Torres22 år | 4 | 9 | 0 | — | 1 | 0 | 6.30 |
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2016–2025Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo153 matcher·
- 2021–2025Estádio Municipal Presidente Getúlio Vargas4 matcher·
- 2023Estadio Domingo Burgueño Miguel1 match·