CSA
Serie B 2022 · Estádio Rei Pelé · Grundad 1913
- Poäng
- 42
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 9–15–14
- Mål
- 29–37
- Målskillnad
- -8
- Poäng/match
- 1.11
- Vinstprocent
- 24 %
- Mozarttill 1 jun
- Alberto Valentim1 jun–1 aug
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 6
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 11 poäng av 33
Lika i paus
21matcher
- 3
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 9
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.74mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.74
- Hemma
- 1.74
- Borta
- Över 1.5 mål23 av 3861 %
- Över 2.5 mål8 av 3821 %
- Över 3.5 mål3 av 388 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 11 i andra (37 % efter paus). Insläppta: 12 och 20 (56 % efter paus).
Bygger på 30 gjorda och 36 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 29 gjorda och 37 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- -0.24 (-17.6 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.24 (-24.3 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.03 (-3.4 %)
- I ligan
- 11 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- +2.2 % (+6.5 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- +7.5 % (+21.7 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 7 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.81
- Skillnad
- -0.28 (-15.7 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 0.87
- Skillnad
- -0.19 (-21.5 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 0.94
- Skillnad
- -0.10 (-10.4 %)
- Störst i ligan
- 9 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-121 matcher 58 %
- 4-3-38 matcher 22 %
- 3-4-32 matcher 6 %
- 4-4-22 matcher 6 %
- 3-4-1-21 match 3 %
- 4-4-1-11 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marcelo Carné32 år | 31 | 2741 | 0 | — | 5 | — | 7.08 |
Jean21 år | 3 | 270 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
Paulo Ricardo25 år | 2 | 138 | 0 | — | 0 | 0 | 7.65 |
Försvarare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lucão26 år | 32 | 2880 | 1 | — | 4 | — | 7.03 |
Diego Renan32 år | 30 | 2626 | 0 | 2 | 5 | 1 | 7.05 |
Geovane33 år | 33 | 2569 | 1 | — | 9 | 0 | 6.76 |
| 18 | 1480 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.96 | |
Igor Inocêncio23 år | 23 | 1463 | 0 | 1 | 7 | 0 | 6.74 |
| 15 | 1252 | 0 | — | 5 | 1 | 6.92 | |
Lucas Marques23 år | 22 | 1251 | 1 | — | 3 | 0 | 6.88 |
Guilherme Paraíba27 år | 7 | 596 | 0 | — | 1 | 0 | 6.91 |
Douglas27 år | 8 | 549 | 0 | — | 0 | 0 | 6.78 |
Edson21 år | 11 | 446 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.64 |
Éverton Silva33 år | 5 | 315 | 0 | — | 0 | 0 | 6.83 |
Jonathan29 år | 6 | 311 | 0 | — | 0 | 0 | 6.88 |
Ernandes36 år | 6 | 289 | 0 | — | 0 | 0 | 6.82 |
Cedric24 år | 2 | 97 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
| 2 | 92 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 | |
Gebson21 år | 1 | 10 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gabriel32 år | 31 | 2572 | 0 | 2 | 6 | 0 | 6.93 |
Lourenço24 år | 32 | 1811 | 2 | 2 | 1 | 1 | 6.80 |
Giva23 år | 24 | 1484 | 1 | — | 4 | 0 | 6.73 |
Yann Rolim27 år | 20 | 859 | 1 | 1 | 1 | — | 6.63 |
Rickson24 år | 7 | 546 | 0 | — | 2 | 1 | 6.83 |
| 12 | 369 | 1 | — | 1 | — | 6.80 | |
Didira33 år | 9 | 336 | 1 | — | 3 | 0 | 6.42 |
Ferreira29 år | 8 | 241 | 0 | — | 2 | 0 | 6.77 |
Lucas Lourenço21 år | 5 | 217 | 0 | — | 1 | 0 | 6.65 |
Luiz Henrique24 år | 8 | 174 | 0 | — | 1 | — | 6.66 |
| 3 | 55 | 0 | — | 0 | — | 6.50 | |
Gabriel Tonini25 år | 3 | 38 | 0 | — | 1 | 0 | 6.50 |
| 3 | 16 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 13 | 0 | — | 1 | 0 | 6.20 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Osvaldo34 år | 30 | 1789 | 2 | 3 | 4 | — | 6.79 |
Lucas Barcelos23 år | 26 | 1655 | 6 | 1 | 4 | 0 | 6.83 |
Rodrigo Rodrigues25 år | 29 | 1508 | 9 | — | 3 | 0 | 6.91 |
Elton36 år | 14 | 853 | 2 | — | 2 | 0 | 6.61 |
Bruno Mezenga33 år | 13 | 652 | 0 | — | 1 | — | 6.45 |
Felipe Augusto30 år | 11 | 514 | 0 | — | 4 | — | 6.45 |
Marco Túlio24 år | 10 | 497 | 0 | — | 2 | 0 | 6.76 |
Rogério31 år | 11 | 321 | 0 | — | 0 | 0 | 6.64 |
Dalberto27 år | 6 | 312 | 1 | — | 0 | 0 | 6.68 |
J. Mercado19 år | 9 | 224 | 0 | — | 0 | — | 6.46 |
Sassá28 år | 6 | 87 | 0 | — | 0 | 0 | 6.48 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 51 rader är märkta.
7 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.