Nautico Recife
Serie B 2022 · Estádio dos Aflitos · Grundad 1901
- Poäng
- 30
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 8–6–24
- Mål
- 32–65
- Målskillnad
- -33
- Poäng/match
- 0.79
- Vinstprocent
- 21 %
- Dudu Capixaba
- Dado Cavalcantifrån 1 aug
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 4
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 8 poäng av 21
Lika i paus
15matcher
- 3
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Låg under i paus
16matcher
- 1
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 6 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.55mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.68
- Hemma
- 2.42
- Borta
- Över 1.5 mål29 av 3876 %
- Över 2.5 mål17 av 3845 %
- Över 3.5 mål7 av 3818 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 13 i andra (43 % efter paus). Insläppta: 27 och 35 (52 % efter paus).
Bygger på 30 gjorda och 67 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 32 gjorda och 65 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- -0.55 (-41.1 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.17 (-16.4 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- +0.70 (+69.7 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- -24.1 % (-69.6 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- +10.1 % (+29.3 %)
- I ligan
- 18 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 8 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.81
- Skillnad
- -0.65 (-36.0 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.87
- Skillnad
- -0.45 (-51.7 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.94
- Skillnad
- -0.20 (-21.6 %)
- Störst i ligan
- 13 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-116 matcher 44 %
- 3-5-25 matcher 14 %
- 4-3-35 matcher 14 %
- 4-4-24 matcher 11 %
- 3-4-2-12 matcher 6 %
- 3-4-32 matcher 6 %
- 3-1-4-21 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lucas Perri24 år | 22 | 1944 | 0 | — | 1 | 1 | 6.80 |
Jean29 år | 8 | 720 | 0 | — | 2 | 0 | 6.64 |
Bruno Lopes19 år | 4 | 360 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
Bruno Ferreira28 år | 2 | 180 | 0 | — | 0 | — | 6.50 |
Renan24 år | 2 | 123 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Victor Ferraz34 år | 31 | 2233 | 2 | — | 3 | 1 | 6.69 |
Bruno Bispo25 år | 23 | 2008 | 1 | — | 1 | 0 | 6.83 |
João Lucas30 år | 21 | 1723 | 0 | 2 | 5 | 0 | 6.53 |
João Paulo24 år | 18 | 1454 | 0 | — | 3 | 2 | 6.49 |
Wellington30 år | 15 | 1113 | 1 | — | 6 | 1 | 6.76 |
Thassio21 år | 14 | 983 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.46 |
Júnior Tavares25 år | 21 | 938 | 0 | — | 1 | 0 | 6.49 |
Carlão21 år | 11 | 854 | 0 | — | 3 | 0 | 7.17 |
Anilson20 år | 10 | 813 | 0 | — | 2 | 0 | 6.55 |
Arthur22 år | 9 | 600 | 0 | — | 3 | 0 | 6.48 |
Camutanga28 år | 7 | 586 | 0 | — | 2 | 0 | 6.92 |
Maurício33 år | 6 | 423 | 1 | — | 1 | 0 | 6.62 |
Thiago Ennes26 år | 4 | 281 | 0 | — | 0 | 0 | 6.55 |
Hereda23 år | 3 | 270 | 0 | — | 1 | 0 | 6.80 |
| 3 | 262 | 1 | — | 0 | — | 6.77 | |
Bryan25 år | 2 | 152 | 0 | — | 2 | 0 | 6.50 |
Diego19 år | 1 | 9 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jean Carlos30 år | 29 | 2474 | 3 | 3 | 11 | 0 | 7.06 |
R. Franco29 år | 28 | 1752 | 3 | 2 | 7 | 0 | 6.75 |
Souza34 år | 17 | 1306 | 1 | 1 | 3 | 0 | 7.05 |
Ralph24 år | 22 | 1185 | 0 | — | 5 | 0 | 6.59 |
Jobson Souza Santos26 år | 17 | 1099 | 1 | — | 3 | 1 | 6.90 |
Djavan26 år | 17 | 1024 | 0 | — | 5 | 1 | 6.61 |
Rhaldney23 år | 8 | 578 | 0 | — | 1 | — | 6.65 |
Thomaz20 år | 12 | 553 | 0 | — | 0 | 0 | 6.58 |
Mateus Nascimento22 år | 8 | 382 | 0 | — | 2 | 0 | 6.51 |
Luís Felipe21 år | 8 | 276 | 0 | — | 1 | 0 | 6.23 |
Ewandro26 år | 5 | 192 | 0 | 1 | 1 | — | 6.62 |
Eduardo28 år | 5 | 166 | 0 | — | 0 | 0 | 6.67 |
Mateus Cocão20 år | 6 | 125 | 0 | — | 0 | 0 | — |
| 6 | 125 | 0 | — | 0 | 0 | 6.64 | |
Lucas Paraíba23 år | 2 | 113 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Anfallare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pedro Vitor24 år | 33 | 1734 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.61 |
Kieza35 år | 19 | 1054 | 1 | — | 2 | 0 | 6.51 |
Geuvânio30 år | 14 | 808 | 4 | — | 3 | 1 | 6.62 |
Éverton Brito27 år | 12 | 805 | 3 | 2 | 0 | 0 | 6.72 |
Júlio21 år | 15 | 582 | 1 | — | 3 | 0 | 6.58 |
Léo Passos23 år | 10 | 577 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.50 |
Amarildo23 år | 13 | 479 | 2 | — | 0 | — | 6.66 |
Luis Phelipe21 år | 11 | 431 | 1 | — | 3 | 0 | 6.49 |
Julio Vitor21 år | 8 | 309 | 0 | — | 0 | 0 | 6.51 |
Robinho23 år | 10 | 261 | 0 | — | 2 | 0 | 6.64 |
Niltinho28 år | 7 | 257 | 1 | — | 0 | — | 6.62 |
Jonathas33 år | 7 | 202 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
Leandro Carvalho26 år | 3 | 159 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6.97 |
Juninho Carpina22 år | 2 | 32 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
13 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.