Tombense
Serie B 2022 · Estádio Antônio Guimarães de Almeida · Grundad 1914
- Poäng
- 45
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 10–15–13
- Mål
- 38–47
- Målskillnad
- -9
- Poäng/match
- 1.18
- Vinstprocent
- 26 %
- Hemerson Mariatill 1 maj
- Bruno Pivetti1 maj–1 nov
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 4
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 10 poäng av 24
Lika i paus
20matcher
- 6
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.24mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.95
- Hemma
- 2.53
- Borta
- Över 1.5 mål28 av 3874 %
- Över 2.5 mål14 av 3837 %
- Över 3.5 mål6 av 3816 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
13 mål i första halvlek, 23 i andra (59 % efter paus). Insläppta: 23 och 21 (46 % efter paus).
Bygger på 39 gjorda och 46 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 38 gjorda och 47 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- -0.16 (-11.7 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.01 (-0.8 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- +0.23 (+22.7 %)
- I ligan
- 17 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- -5.7 % (-16.3 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 34.6 %
- Skillnad
- -3.0 % (-8.7 %)
- I ligan
- 8 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
7av 7100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.81
- Skillnad
- +0.08 (+4.7 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 0.87
- Skillnad
- -0.40 (-45.6 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.94
- Skillnad
- +0.48 (+51.3 %)
- Störst i ligan
- 3 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-132 matcher 89 %
- 4-3-34 matcher 11 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Felipe Garcia34 år | 33 | 2970 | 0 | — | 2 | — | 6.98 |
Rafael Santos33 år | 2 | 180 | 0 | — | 2 | 0 | 6.70 |
Försvarare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manoel25 år | 36 | 2930 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.72 |
David Junio28 år | 33 | 2374 | 0 | 3 | 3 | 0 | 6.68 |
Roger Carvalho35 år | 24 | 2121 | 0 | — | 3 | 0 | 6.80 |
Ednei31 år | 23 | 2005 | 1 | — | 3 | 0 | 7.00 |
Joseph27 år | 23 | 1853 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.78 |
Marcondes29 år | 14 | 1040 | 1 | — | 0 | 0 | 7.02 |
Diego Ferreira26 år | 22 | 859 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.58 |
Jordan22 år | 5 | 404 | 0 | — | 1 | 0 | 6.78 |
Emerson23 år | 6 | 403 | 0 | — | 1 | 0 | 6.68 |
Genilson24 år | 4 | 139 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Reginaldo20 år | 4 | 47 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Danilo Belão25 år | 1 | 35 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Moisés Lucas29 år | 2 | 26 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zé Ricardo23 år | 34 | 2585 | 2 | 1 | 8 | 0 | 7.05 |
Jean Lucas27 år | 33 | 2340 | 5 | 3 | 4 | 0 | 6.90 |
Rodrigo Vasconcelos28 år | 27 | 1868 | 1 | 1 | 6 | 0 | 6.80 |
Guilherme Rend23 år | 13 | 760 | 0 | — | 4 | 0 | 6.83 |
Nenê Bonilha30 år | 14 | 699 | 2 | 1 | 2 | — | 6.70 |
Igor Henrique30 år | 15 | 644 | 2 | — | 3 | 0 | 6.56 |
Matheus Frizzo23 år | 12 | 499 | 1 | — | 1 | 0 | — |
Gustavo Cazonatti25 år | 6 | 349 | 0 | — | 0 | 0 | 6.42 |
Ítalo Henrique23 år | 13 | 210 | 0 | — | 2 | 0 | 6.56 |
| 3 | 55 | 0 | — | 0 | — | 6.50 | |
Gabriel Lima25 år | 1 | 20 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Lucas Santos23 år | 2 | 19 | 0 | — | 0 | 0 | 7.10 |
Alison25 år | 1 | 15 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Everton Galdino25 år | 35 | 2601 | 7 | — | 6 | 0 | 6.67 |
Keké26 år | 28 | 1860 | 1 | 1 | 10 | 1 | 6.65 |
Ciel40 år | 26 | 1774 | 10 | — | 5 | — | 6.68 |
Renatinho33 år | 25 | 1050 | 4 | 1 | 1 | 0 | 6.80 |
Kleiton22 år | 27 | 1048 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.47 |
Vinícius Mingotti22 år | 7 | 381 | 0 | — | 0 | — | 6.52 |
Gabriel Henrique26 år | 9 | 228 | 0 | — | 0 | 0 | 6.61 |
Marcelinho23 år | 3 | 97 | 0 | — | 0 | 0 | 6.45 |
Allanzinho22 år | 3 | 84 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
Caíque21 år | 3 | 80 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
| 6 | 66 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 53 rader är märkta.
14 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.