9i tabellen
- Poäng
- 56
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 14–14–10
- Mål
- 50–40
- Målskillnad
- +10
- Poäng/match
- 1.47
- Vinstprocent
- 37 %
FormOOVVVF
HemmaPoäng/match 1.89 V–O–F 10–6–3 Mål 31–15
BortaPoäng/match 1.05 V–O–F 4–8–7 Mål 19–25
Placering under säsongenHögsta 1 Lägsta 12 Räknad ur matchresultaten.
Tränare
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
56 poäng på 38 matcher1.47 poäng per match
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Slutade som 8:a av 20Högsta placering 1, lägsta 12
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
12matcher
- 10
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 36
Lika i paus
16matcher
- 4
- Vann
- 10
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.37mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.42
- Hemma
- 2.32
- Borta
- Över 1.5 mål30 av 3879 %
- Över 2.5 mål19 av 3850 %
- Över 3.5 mål6 av 3816 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
26 mål i första halvlek, 24 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 19 och 21 (53 % efter paus).
Bygger på 50 gjorda och 40 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
Poäng per match
1.47
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- +0.13 (+9.4 %)
- I ligan
- 8 av 20
Gjorda mål per match
1.32
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.21 (+18.6 %)
- I ligan
- 4 av 20
Insläppta mål per match
1.05
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.06 (-5.1 %)
- I ligan
- 8 av 20
Stabilitet
Hållna nollor
31.6 %
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- +2.0 % (+6.7 %)
- I ligan
- 7 av 20
Matcher utan mål
21.1 %
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -8.6 % (-28.9 %)
- I ligan
- 4 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
812.13 per match
Utvisningar
minst 10minst 0.26 per match
8 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
Poäng per hemmamatch
1.89
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- +0.22 (+12.9 %)
- I ligan
- 6 av 20
Poäng per bortamatch
1.05
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- +0.04 (+3.6 %)
- I ligan
- 9 av 20
Hemmafördel
0.84
- Ligasnitt
- 0.66
- Skillnad
- +0.18 (+27.0 %)
- Störst i ligan
- 8 av 20
Sviter
Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 5
Längsta obesegrade svit
8 matcher
Slutade i omgång 38
Längsta förlustsvit
2 matcher
Slutade i omgång 24
Ytterligheter
Största segrarna
Värsta förlusterna
Formationer
- 4-4-214 matcher 37 %
- 4-2-3-111 matcher 29 %
- 4-3-1-23 matcher 8 %
- 4-1-3-22 matcher 5 %
- 4-3-32 matcher 5 %
- 5-3-22 matcher 5 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 3-5-21 match 3 %
- 4-1-4-11 match 3 %
- 4-4-1-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 | 2017 | 0 | 0 | 5 | 2 | 7.32 | |
| 14 | 1223 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.04 | |
| 3 | 257 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 3387 | 1 | 0 | 5 | 0 | 7.12 | |
| 34 | 2771 | 2 | 2 | 8 | 0 | 6.89 | |
| 30 | 2536 | 1 | 1 | 6 | 2 | 7.07 | |
| 24 | 1758 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6.81 | |
| 16 | 1024 | 0 | 0 | 7 | 0 | 6.80 | |
| 7 | 505 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 6 | 397 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.88 | |
Quaresma28 år | 3 | 72 | 0 | 0 | 0 | — | 6.63 |
| 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 2685 | 3 | 2 | 7 | 0 | 7.13 | |
| 28 | 2384 | 0 | 1 | 6 | 0 | 6.90 | |
| 29 | 1707 | 5 | 1 | 4 | 0 | 7.09 | |
Andrey23 år | 13 | 981 | 1 | 0 | 0 | — | 6.97 |
| 26 | 848 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 21 | 737 | 1 | 1 | 1 | 2 | 6.65 | |
| 10 | 625 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.94 | |
| 11 | 464 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.56 | |
| 0 | 257 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.76 | |
| 6 | 154 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.68 | |
| 2 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 2 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 3 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.25 | |
| 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 3349 | 4 | 6 | 4 | 0 | 7.17 | |
| 37 | 2991 | 13 | 4 | 5 | 0 | 7.16 | |
| 29 | 1940 | 4 | 2 | 4 | 1 | 7.08 | |
| 23 | 993 | 3 | 2 | 4 | 0 | 6.93 | |
| 22 | 729 | 4 | 2 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 18 | 334 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6.70 | |
| 12 | 232 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.68 | |
| 3 | 142 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7.17 | |
| 1 | 126 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.67 | |
Vágner Love40 år | 4 | 56 | 0 | 0 | 0 | — | 6.25 |
| 0 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.