America Mineiro
Serie B 2025 · Estádio Raimundo Sampaio · Grundad 1912
- Poäng
- 46
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 12–10–16
- Mål
- 41–44
- Målskillnad
- -3
- Poäng/match
- 1.21
- Vinstprocent
- 32 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 4
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 15
Lika i paus
21matcher
- 8
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
12matcher
- 0
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.24mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.26
- Hemma
- 2.21
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3863 %
- Över 2.5 mål16 av 3842 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
16 mål i första halvlek, 27 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 21 och 21 (50 % efter paus).
Bygger på 43 gjorda och 42 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 41 gjorda och 44 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.14 (-10.2 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.03 (-2.7 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.05 (+4.4 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -8.6 % (-28.9 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- +2.0 % (+6.7 %)
- I ligan
- 12 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.15 (-9.1 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.12 (-11.9 %)
- I ligan
- 11 av 20
- Ligasnitt
- 0.66
- Skillnad
- -0.03 (-4.8 %)
- Störst i ligan
- 11 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-211 matcher 29 %
- 4-3-39 matcher 24 %
- 4-2-3-17 matcher 18 %
- 3-5-23 matcher 8 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 3-4-1-21 match 3 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 3-4-31 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matheus Mendes26 år | 17 | 1530 | 0 | 0 | 2 | — | 6.76 |
| 14 | 1267 | 0 | 0 | 4 | 0 | 7.10 | |
| 3 | 270 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.43 | |
Dalberson28 år | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | — | 6.80 |
Försvarare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lucão29 år | 34 | 3060 | 1 | 0 | 3 | — | 7.11 |
| 29 | 2582 | 1 | 1 | 4 | 0 | 7.01 | |
| 31 | 2252 | 1 | 2 | 5 | 0 | 6.72 | |
| 22 | 1816 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 18 | 1528 | 1 | 0 | 3 | 0 | 7.15 | |
Mariano38 år | 28 | 1272 | 0 | 1 | 3 | — | 6.68 |
| 12 | 607 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.67 | |
| 0 | 371 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 5 | 233 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 5 | 228 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
Dalbert Henrique31 år | 2 | 34 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
Pedro Barcelos29 år | 1 | 24 | 0 | 0 | 1 | — | 6.20 |
| 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Mittfältare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25 | 1812 | 7 | 5 | 4 | 0 | 7.16 | |
| 27 | 1759 | 2 | 0 | 7 | 1 | 6.79 | |
| 28 | 1690 | 1 | 2 | 7 | 0 | 6.77 | |
| 21 | 1425 | 2 | 0 | 5 | 0 | 6.95 | |
| 17 | 1405 | 3 | 0 | 5 | 0 | 7.14 | |
| 29 | 1367 | 1 | 2 | 5 | 0 | 6.75 | |
| 24 | 1123 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.76 | |
| 18 | 945 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.91 | |
| 6 | 403 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.03 | |
| 12 | 337 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.55 | |
| 13 | 256 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.62 | |
| 5 | 212 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.44 | |
| 11 | 209 | 0 | 0 | 0 | — | 6.68 | |
| 0 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 3 | 97 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 2 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.25 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2429 | 11 | 3 | 3 | 0 | 7.01 | |
Figueiredo23 år | 20 | 1579 | 4 | 2 | 1 | — | 7.22 |
| 19 | 874 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.76 | |
| 12 | 783 | 3 | 2 | 1 | 1 | 7.10 | |
| 12 | 441 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 10 | 338 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.72 | |
| 5 | 143 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 6 | 99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 0 | 55 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.50 | |
| 3 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 2 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 51 rader är märkta.
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.