Vila Nova
Serie B 2025 · Estádio Onésio Brasileiro Alvarenga · Grundad 1943
- Poäng
- 47
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 11–14–13
- Mål
- 40–44
- Målskillnad
- -4
- Poäng/match
- 1.24
- Vinstprocent
- 29 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
12matcher
- 5
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 14 poäng av 36
Lika i paus
19matcher
- 6
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
7matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.21mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.21
- Hemma
- 2.21
- Borta
- Över 1.5 mål26 av 3868 %
- Över 2.5 mål13 av 3834 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
22 mål i första halvlek, 20 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 13 och 29 (69 % efter paus).
Bygger på 42 gjorda och 42 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 40 gjorda och 44 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.11 (-8.2 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.06 (-5.1 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.05 (+4.4 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -3.3 % (-11.1 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -0.7 % (-2.2 %)
- I ligan
- 11 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
6av 6100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- +0.01 (+0.3 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.23 (-22.3 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 0.66
- Skillnad
- +0.23 (+34.9 %)
- Störst i ligan
- 7 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-124 matcher 63 %
- 4-3-34 matcher 11 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 4-4-23 matcher 8 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 4-3-2-11 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 3028 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.90 | |
| 3 | 277 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 0 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.85 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 3030 | 1 | 0 | 10 | 1 | 6.76 | |
| 33 | 2726 | 1 | 0 | 11 | 1 | 7.02 | |
| 29 | 2506 | 0 | 0 | 10 | 1 | 6.94 | |
| 19 | 1609 | 1 | 1 | 6 | 2 | 6.92 | |
| 16 | 1059 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.65 | |
Bernardo Schappo26 år | 11 | 978 | 1 | 0 | 2 | — | 7.14 |
| 12 | 921 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.82 | |
| 0 | 790 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.66 | |
| 5 | 292 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.58 | |
| 6 | 198 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.73 |
Mittfältare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 2959 | 6 | 1 | 7 | 0 | 6.89 | |
| 33 | 1906 | 3 | 4 | 2 | 0 | 7.01 | |
| 26 | 1733 | 3 | 0 | 6 | 1 | 6.82 | |
| 21 | 1423 | 0 | 4 | 5 | 0 | 6.87 | |
| 22 | 1079 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.89 | |
| 16 | 772 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.73 | |
Bruno Xavier28 år | 14 | 669 | 2 | 0 | 0 | — | 6.67 |
| 13 | 642 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.85 | |
| 0 | 523 | 0 | 2 | 4 | 1 | 6.68 | |
| 1 | 456 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.66 | |
| 10 | 424 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 6 | 243 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6.37 | |
| 4 | 183 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.98 | |
| 5 | 154 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.74 | |
| 3 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 1 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 1856 | 5 | 3 | 2 | 0 | 6.76 | |
| 25 | 1447 | 5 | 1 | 4 | 0 | 7.03 | |
| 22 | 1121 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.81 | |
| 24 | 923 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.65 | |
| 18 | 630 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.58 | |
| 7 | 410 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.83 | |
Bruno Mendes30 år | 9 | 333 | 1 | 1 | 2 | — | 6.42 |
| 4 | 148 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.58 | |
| 3 | 102 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.95 | |
| 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.