Colchester
League Two 2025/26 · JobServe Community Stadium · Grundad 1937
- Poäng
- 66
- Matcher
- 46
- V–O–F
- 18–12–16
- Mål
- 62–49
- Målskillnad
- +13
- Poäng/match
- 1.43
- Vinstprocent
- 39 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
10matcher
- 8
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 30
Lika i paus
26matcher
- 10
- Vann
- 8
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.41mål per match, båda lagens · 46 matcher
- 2.52
- Hemma
- 2.30
- Borta
- Över 1.5 mål31 av 4667 %
- Över 2.5 mål16 av 4635 %
- Över 3.5 mål9 av 4620 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
33 mål i första halvlek, 31 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 21 och 26 (55 % efter paus).
Bygger på 64 gjorda och 47 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 62 gjorda och 49 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.06 (+4.6 %)
- I ligan
- 12 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- +0.06 (+4.9 %)
- I ligan
- 10 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.22 (-17.3 %)
- I ligan
- 6 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.1 %
- Skillnad
- -3.1 % (-11.6 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 27.2 %
- Skillnad
- +5.4 % (+20.0 %)
- I ligan
- 16 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.50
- Skillnad
- +0.06 (+4.2 %)
- I ligan
- 12 av 24
- Ligasnitt
- 1.24
- Skillnad
- +0.06 (+4.9 %)
- I ligan
- 11 av 24
- Ligasnitt
- 0.26
- Skillnad
- +0.00 (+0.9 %)
- Störst i ligan
- 12 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-140 matcher 87 %
- 4-4-24 matcher 9 %
- 5-3-21 match 2 %
- 5-4-11 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 46 | 4146 | 2 | 1 | 4 | 0 | 7.24 | |
| 38 | 2849 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.70 | |
| 39 | 2823 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.85 | |
| 28 | 2481 | 0 | 1 | 4 | 0 | 7.05 | |
| 21 | 1702 | 1 | 2 | 8 | 0 | 7.08 | |
| 15 | 1098 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7.01 | |
| 15 | 1095 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7.08 | |
| 9 | 629 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 5 | 306 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.05 | |
| 5 | 134 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.10 | |
| 2 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Mittfältare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45 | 3747 | 7 | 3 | 10 | 0 | 7.21 | |
| 39 | 2968 | 13 | 6 | 7 | 0 | 7.03 | |
| 33 | 2595 | 11 | 4 | 2 | 0 | 6.85 | |
| 35 | 2468 | 0 | 2 | 3 | 0 | 7.01 | |
| 36 | 1605 | 1 | 4 | 2 | 1 | 6.63 | |
| 16 | 764 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 15 | 449 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 10 | 278 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.68 | |
| 3 | 179 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.10 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2872 | 0 | 5 | 10 | 0 | 6.76 | |
| 42 | 2242 | 4 | 5 | 7 | 0 | 6.54 | |
| 22 | 1479 | 7 | 2 | 2 | 0 | 6.76 | |
| 28 | 1223 | 4 | 0 | 4 | 0 | 6.56 | |
| 35 | 737 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.55 | |
| 15 | 339 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.61 | |
| 4 | 197 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 7 | 189 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.40 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.