Estac Troyes
Ligue 1 2022/23 · Stade de l'Aube · Grundad 1986
- Poäng
- 24
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 4–12–22
- Mål
- 45–81
- Målskillnad
- -36
- Poäng/match
- 0.63
- Vinstprocent
- 11 %
- B. Irlestill 1 nov
- P. Kisnorbofrån 1 nov
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 3
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 13 poäng av 27
Lika i paus
12matcher
- 1
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
17matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 14
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.32mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.58
- Hemma
- 4.05
- Borta
- Över 1.5 mål33 av 3887 %
- Över 2.5 mål24 av 3863 %
- Över 3.5 mål20 av 3853 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 24 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 31 och 47 (58 % efter paus).
Bygger på 45 gjorda och 81 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.38
- Skillnad
- -0.75 (-54.2 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- -0.22 (-15.7 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- +0.73 (+51.8 %)
- I ligan
- 19 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 24.3 %
- Skillnad
- -21.7 % (-89.2 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 24.3 %
- Skillnad
- +4.6 % (+18.9 %)
- I ligan
- 13 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.53
- Skillnad
- -0.79 (-51.8 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.23
- Skillnad
- -0.70 (-57.2 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.30
- Skillnad
- -0.09 (-29.8 %)
- Störst i ligan
- 12 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-2-113 matcher 34 %
- 5-4-111 matcher 29 %
- 3-4-35 matcher 13 %
- 4-2-3-14 matcher 11 %
- 3-5-23 matcher 8 %
- 3-4-1-21 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
E. Palmer-Brown25 år | 38 | 3193 | — | — | 5 | — | 6.57 |
Y. Salmier29 år | 32 | 2652 | 1 | — | 5 | 1 | 6.58 |
| 31 | 2161 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.58 | |
Y. Larouci21 år | 30 | 1799 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.49 |
A. Bruus23 år | 27 | 1625 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.50 |
J. Porozo22 år | 22 | 1616 | 2 | — | 3 | — | 6.73 |
A. Rami36 år | 20 | 1600 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.71 |
Abdu Conté24 år | 19 | 1318 | 1 | 2 | 1 | — | 6.72 |
T. Zoukrou19 år | 26 | 509 | — | — | 0 | — | 6.72 |
M. Hamdi18 år | 5 | 70 | — | — | 0 | — | 6.10 |
R. Kohon18 år | 5 | 63 | — | — | 0 | — | 6.70 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Kouamé25 år | 32 | 2669 | 1 | 1 | 9 | 0 | 6.93 |
X. Chavalerin31 år | 37 | 2425 | 4 | 2 | 3 | — | 6.85 |
L. Agoumé20 år | 15 | 1097 | 0 | 1 | 6 | 0 | 6.95 |
F. Tardieu30 år | 16 | 1015 | 3 | — | 2 | — | 7.19 |
J. Reine-Adélaïde24 år | 17 | 334 | — | — | 1 | — | 6.71 |
T. Dingomé31 år | 8 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 6.57 |
A. Palaversa22 år | 13 | 29 | 1 | — | 0 | — | 7.30 |
D. Dongmo21 år | 2 | 19 | — | — | 0 | — | 6.30 |
D. Mazou-Sacko17 år | 8 | 15 | — | — | 0 | — | 6.30 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mama Baldé26 år | 34 | 2671 | 12 | 3 | 6 | — | 6.83 |
Rony Lopes26 år | 32 | 2355 | 7 | 5 | 2 | — | 7.05 |
W. Odobert17 år | 35 | 1771 | 4 | 2 | 0 | — | 6.60 |
R. Ripart29 år | 26 | 1318 | 4 | 1 | 4 | 0 | 6.60 |
I. Ugbo23 år | 25 | 888 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.51 |
P. Yade22 år | 22 | 563 | — | 2 | 1 | — | 6.61 |
K. Dong17 år | 8 | 217 | — | — | 0 | — | 6.60 |
A. Tibidi18 år | 3 | 72 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
A. Ahmed Fatah18 år | 3 | 19 | — | — | 0 | — | 6.30 |
M. Moreno25 år | 2 | 11 | — | — | 0 | — | 6.30 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 47 rader är märkta.
15 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.