Ried
Bundesliga 2021/22 · Josko Arena · Grundad 1912
- Poäng
- 29
- Matcher
- 22
- V–O–F
- 7–8–7
- Mål
- 31–41
- Målskillnad
- -10
- Poäng/match
- 1.32
- Vinstprocent
- 32 %
- T. Weissenböck
- G. Baumgartner
- R. Ibertsberger1 dec–1 apr
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 5
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 6 poäng av 24
Lika i paus
5matcher
- 1
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Räddade 5 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.27mål per match, båda lagens · 22 matcher
- 3.27
- Hemma
- 3.27
- Borta
- Över 1.5 mål18 av 2282 %
- Över 2.5 mål14 av 2264 %
- Över 3.5 mål8 av 2236 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 17 i andra (45 % efter paus). Insläppta: 22 och 30 (54 % efter paus).
Bygger på 38 gjorda och 56 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 40 gjorda och 54 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- -0.19 (-14.0 %)
- I ligan
- 8 av 12
- Ligasnitt
- 1.44
- Skillnad
- -0.19 (-13.4 %)
- I ligan
- 10 av 12
- Ligasnitt
- 1.44
- Skillnad
- +0.25 (+17.1 %)
- I ligan
- 10 av 12
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.3 %
- Skillnad
- -9.8 % (-44.0 %)
- I ligan
- 12 av 12
- Ligasnitt
- 22.3 %
- Skillnad
- -3.5 % (-15.9 %)
- I ligan
- 5 av 12
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.47
- Skillnad
- +0.16 (+10.8 %)
- I ligan
- 4 av 12
- Ligasnitt
- 1.22
- Skillnad
- -0.54 (-43.8 %)
- I ligan
- 12 av 12
- Ligasnitt
- 0.24
- Skillnad
- +0.69 (+285.5 %)
- Störst i ligan
- 1 av 12
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-19 matcher 28 %
- 3-4-38 matcher 25 %
- 5-3-27 matcher 22 %
- 4-4-25 matcher 16 %
- 3-4-1-22 matcher 6 %
- 4-3-31 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Şahin-Radlinger28 år | 31 | 2781 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.76 |
C. Haas29 år | 2 | 95 | 0 | — | 0 | 0 | 6.65 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
T. Plavotić24 år | 29 | 2535 | 0 | — | 4 | 1 | 6.77 |
L. Meisl22 år | 22 | 1555 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.86 |
M. Lackner30 år | 24 | 1357 | 0 | — | 1 | 0 | 6.68 |
C. Reiner24 år | 16 | 1311 | 2 | — | 3 | 0 | 6.77 |
F. Seiwald20 år | 21 | 1236 | 0 | — | 5 | 0 | 6.51 |
M. Jovičić26 år | 11 | 405 | 0 | — | 0 | 1 | 6.19 |
M. Lercher25 år | 6 | 376 | 0 | — | 1 | 0 | 6.60 |
J. Weberbauer23 år | 6 | 246 | 0 | — | 0 | 0 | 6.64 |
M. Gragger19 år | 3 | 246 | 0 | — | 1 | 0 | 6.70 |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
N. Stošić21 år | 31 | 2621 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.60 |
S. Nutz29 år | 31 | 2584 | 4 | 12 | 2 | 1 | 7.00 |
J. Wießmeier28 år | 29 | 2371 | 3 | 2 | 4 | 0 | 6.80 |
M. Ziegl28 år | 26 | 2209 | 1 | 1 | 5 | 0 | 6.84 |
P. Pomer23 år | 29 | 2048 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6.76 |
D. Offenbacher29 år | 23 | 1185 | 1 | 2 | 6 | 0 | 6.80 |
M. Şatin24 år | 26 | 949 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.65 |
N. Dorgeles18 år | 13 | 854 | 2 | 1 | 1 | — | 6.94 |
M. Canadi23 år | 6 | 197 | 0 | — | 0 | 0 | 6.38 |
G. Diomandé18 år | 1 | 5 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Anfallare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Bajić25 år | 26 | 2017 | 9 | 2 | 4 | 0 | 6.87 |
L. Mikić24 år | 29 | 1207 | 5 | 2 | 2 | 0 | 6.69 |
S. Chabbi28 år | 23 | 994 | 7 | 1 | 1 | 0 | 6.77 |
Valdir23 år | 5 | 99 | 0 | — | 0 | 0 | 6.46 |
R. Ungerath22 år | 2 | 22 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
9 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.