S. Stockbridge
200 matcher · 2019–2026
Kort är kända i 187 av 200 matcher (94 %), frisparkar i 187 och straffar i 185. Varje snitt på sidan räknas bara på de matcher måttet är känt i — en lucka fylls aldrig med en nolla.
Domaren i siffror
3.95 kort per match — 5 % över snittet i samma ligor och säsonger. Mer kortbenägen än 66 % av de 1 548 domare vi kan jämföra med.
Domarens DNA
6 av 6 axlar har täckning nog för en jämförelse
- Dömer 46 % fler straffar än snittet i samma ligor.
- Delar ut 37 % fler kort under första halvtimmen än snittet i samma ligor.
- Blåser 6 % fler frisparkar än snittet i samma ligor.
Toppmötena
10 av 175 matcher var toppmöten
Han får ungefär så många toppmöten som en jämn fördelning i hans egna ligasäsonger skulle ge. Skillnaden är inom vad slumpen förklarar.
| Match | Datum | Kort | |
|---|---|---|---|
| Bradford1–1BoltonLeague One | 25 apr. 2026 | 4 | Öppna |
| Salford City2–1Notts CountyLeague Two | 3 apr. 2026 | 2 | Öppna |
| Birmingham1–0CharltonLeague One | 15 feb. 2025 | 9 | Öppna |
| Crewe0–3WrexhamLeague Two | 20 apr. 2024 | 5 | Öppna |
| Barnsley0–3BoltonLeague One | 2 jan. 2023 | 3 | Öppna |
| Stockport County1–2Leyton OrientLeague Two | 19 nov. 2022 | 2 | Öppna |
| Port Vale1–0Swindon TownLeague Two | 19 maj 2022 | 5 | Öppna |
| Hull City0–0LincolnLeague One | 9 feb. 2021 | 5 | Öppna |
Utveckling
33 % fler gula kort per match än under den tidiga delen av karriären.
Säsong för säsong, med nämnare
| Säsong | Tävling | Matcher | Med data | Gula kort | Per match |
|---|---|---|---|---|---|
| 2019/20 | League One | 11 | 11 | 40 | 3.64 |
| 2019/20 | League Two | 10 | 7 | 22 | 3.14 |
| 2019/20 | FA Cup | 2 | 1 | 4 | 4.00 |
| 2019/20 | League Cup | 2 | 0 | — | — |
| 2020/21 | League One | 11 | 11 | 29 | 2.64 |
| 2020/21 | League Two | 13 | 13 | 49 | 3.77 |
| 2020/21 | FA Cup | 1 | 0 | — | — |
| 2020/21 | League Cup | 2 | 2 | 8 | 4.00 |
| 2021/22 | League One | 14 | 14 | 42 | 3.00 |
| 2021/22 | League Two | 16 | 16 | 60 | 3.75 |
| 2021/22 | FA Cup | 2 | 0 | — | — |
| 2021/22 | League Cup | 2 | 2 | 3 | 1.50 |
| 2022/23 | Championship | 1 | 1 | 3 | 3.00 |
| 2022/23 | League One | 15 | 15 | 48 | 3.20 |
| 2022/23 | League Two | 11 | 11 | 38 | 3.45 |
| 2022/23 | FA Cup | 3 | 2 | 6 | 3.00 |
| 2022/23 | League Cup | 2 | 2 | 3 | 1.50 |
| 2023/24 | League One | 10 | 10 | 39 | 3.90 |
| 2023/24 | League Two | 13 | 13 | 69 | 5.31 |
| 2023/24 | FA Cup | 2 | 0 | — | — |
| 2023/24 | League Cup | 3 | 3 | 15 | 5.00 |
| 2024/25 | League One | 17 | 17 | 84 | 4.94 |
| 2024/25 | League Two | 12 | 12 | 47 | 3.92 |
| 2024/25 | FA Cup | 1 | 0 | — | — |
| 2024/25 | League Cup | 2 | 2 | 9 | 4.50 |
| 2025/26 | League One | 13 | 13 | 57 | 4.38 |
| 2025/26 | League Two | 6 | 6 | 24 | 4.00 |
| 2026/27 | League One | 1 | 1 | 5 | 5.00 |
| 2026/27 | League Two | 1 | 1 | 3 | 3.00 |
| 2026 | League Cup | 1 | 1 | 5 | 5.00 |
Rekord och milstolpar
sökt i 187 matcher med data · 9 svitar bröts av en lucka
sökt i 187 matcher med data · 9 svitar bröts av en lucka
- 2019Första matchenBlackpool–Bristol Rovers
- 2019Första gula kortetBlackpool–Bristol Rovers
- 2019Första röda kortet (första kända)Wycombe–Portsmouth
- 2019Första straffen (första kända)Wycombe–Portsmouth
- 202150:e matchenBradford–Tranmere
- 2022100:e matchenGrimsby–Tranmere
- 2026200:e matchenRotherham–Chesterfield
- 2026Senaste matchenRotherham–Chesterfield
Mest extrema matcherna
| Index | Match | Datum | Gula | Röda | Straffar | Frisparkar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 93 | Salford City4–1ColchesterLeague Two | 26 apr. 2025 | 6 | 0 | 2 | 37 | Öppna |
| 92 | Accrington ST2–0IpswichLeague One | 20 okt. 2019 | 6 | 2 | 1 | 35 | Öppna |
| 92 | Bolton5–2ReadingLeague One | 21 sep. 2024 | 6 | 0 | 3 | 32 | Öppna |
| 89 | Wycombe1–0PortsmouthLeague One | 21 sep. 2019 | 5 | 2 | 1 | 32 | Öppna |
| 86 | Tranmere2–2OldhamLeague Two | 20 feb. 2021 | 7 | 1 | 1 | 29 | Öppna |
| 83 | Blackpool0–1ShrewsburyLeague One | 21 dec. 2019 | 5 | 0 | 1 | 35 | Öppna |
| 83 | Lincoln2–3WycombeLeague One | 23 nov. 2024 | 5 | 0 | 1 | 34 | Öppna |
| 82 | Accrington ST3–4Swindon TownLeague Two | 28 nov. 2023 | 8 | 0 | 2 | 24 | Öppna |
| 82 | Doncaster1–0HuddersfieldLeague One | 17 feb. 2026 | 5 | 0 | 1 | 32 | Öppna |
| 76 | Chesterfield1–1TranmereLeague Two | 11 apr. 2026 | 6 | 0 | 1 | 25 | Öppna |
När korten kommer
738 kort i 187 matcher
Första gula kortet kommer i snitt i 31:e minuten (median 27), räknat på de 179 matcher där ett gult kort delades ut.
gula röda
Visste du att…
Mest varnade klubben
Sheffield Wednesday har fått 3.20 gula kort per match av honom — 16 på 5 matcher.
Flest utvisningar
Exeter City har fått 2 röda kort av honom på 7 matcher.
Flest straffar för sig
Wycombe har fått 4 straffar tilldömda på 6 matcher med honom.
Flest straffar emot sig
Peterborough har fått 4 straffar emot sig på 5 matcher med honom.
Två röda i samma match
Har bara 2 matcher med två eller fler röda kort — av 187 med kortdata.
Matcher utan ett enda gult
8 av 187 matcher med kortdata slutade utan att ett gult kort delades ut — 4 %.
Hur ofta det blir straff
Minst en straff i 26 % av matcherna — 48 av 185 med straffdata.
Korten kommer sent
48 % av hans kort delas ut efter timmen — 352 av 738. En jämn fördelning vore 33 %.
Spelarna
Flest gula kort
av den här domaren
- J. Vela5på 8 matcher
- R. Inniss5på 6 matcher
- A. Oshilaja4på 8 matcher
- P. Lewis4på 6 matcher
- O. Rathbone4på 5 matcher
Flest röda kort
av den här domaren
- J. Vela2på 8 matcher
- J. Mellish1på 8 matcher
- R. Cooney1på 7 matcher
- H. Kane1på 7 matcher
- Ricardo1på 6 matcher
Flest matcher
med den här domaren
- I. Touray123 gula
- L. O'Connor122 gula
- D. Keillor-Dunn121 gult
- D. Charles121 gult
- A. Morley111 gult
Fick matchens första gula
flest gånger
- K. Morris2på 9 matcher
- J. Dacres-Cogley2på 9 matcher
- J. Vela2på 8 matcher
- J. Brayford2på 7 matcher
- O. Rathbone2på 5 matcher
Flest frisparkar begångna
regelbrott i domarens matcher
- D. Charles24på 11 matcher
- H. Clifton17på 8 matcher
- L. Akins15på 9 matcher
- L. Armstrong15på 8 matcher
- D. Udoh14på 9 matcher
Flest frisparkar dragna
blev fälld i domarens matcher
- C. O'Keeffe17på 10 matcher
- D. Charles16på 11 matcher
- C. Tilt16på 7 matcher
- B. Thomas-Asante16på 4 matcher
- P. O'Connor15på 9 matcher
Senaste matcherna
15 av 200| Datum | Tävling | Match | Resultat | Gula | Röda | Straffar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 aug. 2026 | League Two | Rotherham–Chesterfield | 2–1 | 3 | 0 | 2 | Öppna |
| 15 aug. 2026 | League One | Blackpool–Wycombe | 1–1 | 5 | 0 | 0 | Öppna |
| 8 aug. 2026 | League Cup | Preston–Huddersfield | 1–1 | 5 | 1 | 0 | Öppna |
| 2 maj 2026 | League One | Barnsley–Stockport County | 1–3 | 4 | 0 | 1 | Öppna |
| 25 apr. 2026 | League One | Bradford–Bolton | 1–1 | 4 | 0 | 0 | Öppna |
| 21 apr. 2026 | League One | Doncaster–Lincoln | 0–2 | 3 | 0 | 1 | Öppna |
| 11 apr. 2026 | League Two | Chesterfield–Tranmere | 1–1 | 6 | 0 | 1 | Öppna |
| 3 apr. 2026 | League Two | Salford City–Notts County | 2–1 | 2 | 0 | 0 | Öppna |
| 21 mars 2026 | League Two | Oldham–Harrogate Town | 1–0 | 4 | 0 | 0 | Öppna |
| 14 mars 2026 | League One | Reading–Plymouth | 2–2 | 4 | 0 | 0 | Öppna |
| 7 mars 2026 | League Two | Grimsby–Bromley | 1–1 | 2 | 0 | 1 | Öppna |
| 28 feb. 2026 | League One | Mansfield Town–AFC Wimbledon | 2–2 | 3 | 0 | 1 | Öppna |
| 21 feb. 2026 | League One | Luton–Burton Albion | 1–1 | 6 | 0 | 0 | Öppna |
| 17 feb. 2026 | League One | Doncaster–Huddersfield | 1–0 | 5 | 0 | 1 | Öppna |
| 7 feb. 2026 | League One | Rotherham–Cardiff | 0–3 | 6 | 1 | 0 | Öppna |