Estadio Fernando Torres
Fuenlabrada, Spanien·

- Kapacitet
- 7 500
- Underlag
- Naturgräs
Segunda División och Copa del Rey, augusti 2019 till maj 2022. 66 spelade matcher.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
Fuenlabrada på sin hemmaplan2019/20–2021/22
Visa säsong för säsong5 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019/20 | Segunda División | 21 | 9 | 8 | 4 | 29 | 21 | +8 | 35 | 1.67 | 7 |
| 2020/21 | Segunda División | 21 | 4 | 12 | 5 | 21 | 20 | +1 | 24 | 1.14 | 6 |
| 2020/21 | Copa del Rey | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 | 1.00 | 0 |
| 2021/22 | Segunda División | 21 | 4 | 10 | 7 | 23 | 26 | -3 | 22 | 1.05 | 6 |
| 2021/22 | Copa del Rey | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| Totalt | 66 | 17 | 32 | 17 | 76 | 71 | +5 | 83 | 1.26 | 19 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Fuenlabrada på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Fuenlabrada vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Räddade en poäng
11och 6 till
Tappade ledningen
15och 10 till
Läst ur målen i 66 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Fuenlabrada här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Las Palmas | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | 1.33 |
| Malaga | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | +1 | 4 | 1.33 |
| Girona | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 | 2.33 |
| Alcorcon | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | +1 | 5 | 1.67 |
| Lugo | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 4 | 1.33 |
| Oviedo | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 | 0.67 |
| Tenerife | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | 1.33 |
| Almeria | 3 | 0 | 3 | 0 | 4 | 4 | 0 | 3 | 1.00 |
| Sporting Gijon | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | -2 | 2 | 0.67 |
| Zaragoza | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | 1.33 |
Visa alla35 klubbar
| Mirandes | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 | 1.67 |
| Ponferradina | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 5 | 1.67 |
| Leganes | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Albacete | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1.50 |
| Cadiz | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1.50 |
| Huesca | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 3 | 1.50 |
| Rayo Vallecano | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 | 4 | 2.00 |
| Mallorca | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 6 | -3 | 1 | 0.50 |
| FC Cartagena | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 0 | 0.00 |
| Levante | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Espanyol | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Deportivo La Coruna | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Eibar | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Numancia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Valladolid | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Elche | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 |
| Extremadura UD | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Racing Santander | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Castellón | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| UD Logroñés | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Amorebieta | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Ibiza | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Burgos | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Real Sociedad II | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Sabadell | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 66 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 147 mål, 76 av hemmalaget och 71 av gästen
Klockan bygger på 66 av arenans 66 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 147 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Fuenlabrada på arenan.
- 1Pedro León8mål
- 2Hugo Fraile Martín7mål
- 3R. Nteka6mål
- 4Borja Garcés5mål
- 5M. Bouldini5mål
- 6S. Gassama5mål
- 7A. Kanté3mål
- 8P. Ciss3mål
- 9Iban Salvador3mål
- 10Óscar Pinchi3mål
Listorna bygger på 66 av arenans 66 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 147 mål.