FootSam
FOOTBALL DATA

Burgos

Segunda División 2026/27 · Municipal El Plantio · Grundad 1922

12i tabellen
Poäng
4
Matcher
3
V–O–F
1–1–1
Mål
5–5
Målskillnad
0
Poäng/match
1.33
Vinstprocent
33 %
FormVFO
Hemma
Poäng/match
2.00
V–O–F
1–1–0
Mål
5–4
Borta
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–1
Mål
0–1
Placering under säsongen
Högsta
5
Lägsta
12
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

13:e

11,71förväntad placering

  • 1:a2,9 %
  • 2:a3,6 %
  • 3:e4,1 %
  • 4:e4,4 %
  • 5:e4,4 %
  • 6:e4,6 %
  • 7:e4,7 %
  • 8:e4,7 %
  • 9:e5,0 %
  • 10:e5,0 %
  • 11:e5,1 %
  • 12:e5,1 %
  • 13:e5,1 %
  • 14:e5,1 %
  • 15:e5,0 %
  • 16:e5,0 %
  • 17:e5,0 %
  • 18:e4,9 %
  • 19:e4,7 %
  • 20:e4,3 %
  • 21:a4,0 %
  • 22:a3,2 %
Vinner ligan
2,9 %
Slutspel
17,5 %
Nedflyttning
16,3 %

Byggd på 33 av säsongens 462 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

4 poäng på 3 matcher1.33 poäng per match
0123VFO123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 12:a av 22Högsta placering 5, lägsta 12
12468101214161820225:a12:aVFO123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Lika i paus

2matcher

1
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.33mål per match, båda lagens · 3 matcher

4.50
Hemma
1.00
Borta
  • Över 1.5 mål2 av 367 %
  • Över 2.5 mål2 av 367 %
  • Över 3.5 mål2 av 367 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan120–1520 %40 %13 %116–3020 %10 %1231–4520 %40 %17 %146–6020 %18 %161–7520 %17 %176–9020 %26 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

3 mål i första halvlek, 2 i andra (40 % efter paus). Insläppta: 4 och 1 (20 % efter paus).

Bygger på 5 gjorda och 5 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.33
Ligasnitt
1.38
Skillnad
-0.05 (-3.3 %)
I ligan
10 av 22
Gjorda mål per match
1.67
Ligasnitt
1.18
Skillnad
+0.48 (+41.0 %)
I ligan
4 av 22
Insläppta mål per match
1.67
Ligasnitt
1.18
Skillnad
+0.48 (+41.0 %)
I ligan
15 av 22

Stabilitet

Hållna nollor
0.0 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
-34.8 % (-100.0 %)
I ligan
14 av 22
Matcher utan mål
33.3 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
-1.5 % (-4.3 %)
I ligan
6 av 22

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

41.33 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

1av 1100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
2.00
Ligasnitt
1.67
Skillnad
+0.33 (+20.0 %)
I ligan
7 av 21
Poäng per bortamatch
0.00
Ligasnitt
1.17
Skillnad
-1.17 (-100.0 %)
I ligan
14 av 22
Hemmafördel
2.00
Ligasnitt
0.45
Skillnad
+1.55 (+342.1 %)
Störst i ligan
3 av 21

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 1
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 2

Ytterligheter

Största segrarna
32Cordobahemma · 2026-08-16
Värsta förlusterna
01Sporting Gijonborta · 2026-08-23

Formationer

  • 4-1-4-11 match 33 %
  • 4-2-3-11 match 33 %
  • 4-4-21 match 33 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
327500007.23

Försvarare5

Spelare
327500006.50
8Grego33 år
327500106.60
327500106.93
321300006.63
24700006.75

Mittfältare9

Spelare
327510006.60
323311007.27
322100106.40
318910006.97
313700006.93
10K. Appin28 år
17700106.20
17700006.90
35400006.83
24S. Lencinas20 år
23500006.85

Anfallare5

Spelare
323520007.00
37801006.73
13400006.30
11900006.30
110000

6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.