FootSam
FOOTBALL DATA

Leganes

Segunda División 2026/27 · Estadio Municipal de Butarque · Grundad 1928

3i tabellen
Poäng
7
Matcher
3
V–O–F
2–1–0
Mål
3–1
Målskillnad
+2
Poäng/match
2.33
Vinstprocent
67 %
FormOVV
Hemma
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
1–0
Borta
Poäng/match
2.00
V–O–F
1–1–0
Mål
2–1
Placering under säsongen
Högsta
2
Lägsta
8
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

1:a

9,17förväntad placering

  • 1:a7,1 %
  • 2:a6,9 %
  • 3:e6,6 %
  • 4:e6,5 %
  • 5:e6,2 %
  • 6:e5,9 %
  • 7:e5,7 %
  • 8:e5,6 %
  • 9:e5,3 %
  • 10:e5,0 %
  • 11:e5,0 %
  • 12:e4,6 %
  • 13:e4,3 %
  • 14:e4,1 %
  • 15:e3,8 %
  • 16:e3,5 %
  • 17:e3,3 %
  • 18:e3,0 %
  • 19:e2,6 %
  • 20:e2,2 %
  • 21:a1,7 %
  • 22:a1,2 %
Vinner ligan
7,1 %
Slutspel
25,2 %
Nedflyttning
7,7 %

Byggd på 33 av säsongens 462 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

7 poäng på 3 matcher2.33 poäng per match
0123OVV123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 2:a av 22Högsta placering 2, lägsta 8
12468101214161820228:a2:aOVV123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

2matcher

1
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

1.33mål per match, båda lagens · 3 matcher

1.00
Hemma
1.50
Borta
  • Över 1.5 mål1 av 333 %
  • Över 2.5 mål0 av 30 %
  • Över 3.5 mål0 av 30 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan0–1513 %116–3033 %10 %31–4517 %146–6033 %18 %61–7517 %1176–9033 %100 %26 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

1 mål i första halvlek, 2 i andra (67 % efter paus). Insläppta: 0 och 1 (100 % efter paus).

Bygger på 3 gjorda och 1 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
2.33
Ligasnitt
1.38
Skillnad
+0.95 (+69.2 %)
I ligan
1 av 22
Gjorda mål per match
1.00
Ligasnitt
1.18
Skillnad
-0.18 (-15.4 %)
I ligan
11 av 22
Insläppta mål per match
0.33
Ligasnitt
1.18
Skillnad
-0.85 (-71.8 %)
I ligan
3 av 22

Stabilitet

Hållna nollor
66.7 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
+31.8 % (+91.3 %)
I ligan
3 av 22
Matcher utan mål
0.0 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
-34.8 % (-100.0 %)
I ligan
1 av 22

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

41.33 per match

Utvisningar

10.33 per match

1 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
3.00
Ligasnitt
1.67
Skillnad
+1.33 (+80.0 %)
I ligan
1 av 21
Poäng per bortamatch
2.00
Ligasnitt
1.17
Skillnad
+0.83 (+70.3 %)
I ligan
6 av 22
Hemmafördel
1.00
Ligasnitt
0.45
Skillnad
+0.55 (+121.1 %)
Störst i ligan
9 av 21

Sviter

Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
Inträffade aldrig

Ytterligheter

Största segrarna
10Oviedoborta · 2026-08-22
10Eldensehemma · 2026-08-29
Värsta förlusterna
Ingen förlust än

Formationer

  • 3-1-4-21 match 33 %
  • 3-4-2-11 match 33 %
  • 5-4-11 match 33 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter2

Spelare
13L. Zidane28 år
215400007.25
211300016.05

Försvarare7

Spelare
327000107.07
2Marvel23 år
327000107.67
326200007.23
11Naim García24 år
323911007.03
215800006.55
310000006.60
22000106.45

Mittfältare5

Spelare
327000006.90
326510007.23
321110007.13
8Y. Kechta24 år
316900006.67
37900006.50

Anfallare5

Spelare
19P. Soko28 år
318400006.20
38600106.20
12900006.60
12700007.00
32Sule
1801007.60

6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.