FootSam
FOOTBALL DATA

Bremer Brücke

Osnabrück, Tyskland·VfL Osnabrück

poäng per match
0.97
hemmavinster
26 %
spelade matcher
58
Kapacitet
16 667
Underlag
Naturgräs

2. Bundesliga och DFB Pokal, juli 2019 till september 2026. 59 spelade matcher.

VfL Osnabrück har ytterligare 6 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

VfL Osnabrück på sin hemmaplan2019/20–2026

0.97poäng per match
26 %vinstprocent
151132V–O–F på 58 matcher
68103målskillnad -35
11hållna nollor
20matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2019/20–2026
Visa säsong för säsong9 säsonger
Hemmaplan, säsong för säsong
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2019/202. Bundesliga176472625+1221.296
2019/20DFB Pokal100123-100.000
2020/212. Bundesliga1841131935-16130.720
2021/22DFB Pokal211042+242.001
2023/242. Bundesliga164571524-9171.064
2023/24DFB Pokal100113-200.000
2024/25DFB Pokal100104-400.000
2026/272. Bundesliga100103-300.000
2026DFB Pokal100114-300.000
Totalt5815113268103-35560.9711
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för VfL Osnabrück på den här arenan

4obesegrad i följd27 okt. 2019 – 15 dec. 20193 vinster, 1 oavgjorda
3raka segrar9 nov. 2019 – 15 dec. 2019
3hållna nollor i följd27 jan. 2024 – 24 feb. 2024
13raka förluster23 nov. 2020 – 24 apr. 2021

Största segrar

Största förluster

6 mars 2020VfL Osnabrück26SV Wehen+4 mål emot
17 aug. 2024VfL Osnabrück04SC Freiburg+4 mål emot
23 nov. 2020VfL Osnabrück141. FC Nürnberg+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta VfL Osnabrück vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
22 sep. 2023Hamburg21låg under med 1
19 maj 2024Hertha Berlin21låg under med 1

Räddade en poäng

4
29 maj 2020Jahn Regensburg22låg under med 2
28 okt. 2020SV Darmstadt 9811låg under med 1
26 okt. 2021SC Freiburg22låg under med 1
9 dec. 2023St. Pauli11låg under med 1

Tappade ledningen

10
1 okt. 2023Kaiserslautern22ledde med 2
27 juli 20191. FC Heidenheim13ledde med 1
22 sep. 2019St. Pauli11ledde med 1
6 mars 2020SV Wehen26ledde med 1
23 maj 2020Hannover 9624ledde med 1

och 5 till

Läst ur målen i 58 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött VfL Osnabrück här

32klubbar har gästat
23av dem har vunnit här
1. FC Nürnbergflest segrar · 3 av 3 besök
Gästerna som lyckats bäst
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Hannover 96310255031.00
1. FC Nürnberg330083+593.00
Hamburg300347-300.00
Greuther Fürth311112-141.33
St. Pauli312043+151.67
Holstein Kiel311156-141.33
Karlsruher SC320156-162.00
Fortuna Düsseldorf220070+763.00
SC Freiburg211062+442.00
Bochum220041+363.00
Visa alla32 klubbar
Gästerna som lyckats sämst
Jahn Regensburg211032+142.00
1. FC Magdeburg220050+563.00
1. FC Heidenheim220052+363.00
SV Darmstadt 98201115-410.50
Paderborn211010+142.00
SV Sandhausen210143+131.50
Erzgebirge Aue211010+142.00
Eintracht Braunschweig220070+763.00
SV Wehen220082+663.00
Bayern München110041+333.00
Hertha Berlin100112-100.00
Werder Bremen100102-200.00
Stuttgart100101-100.00
RB Leipzig110032+133.00
Dynamo Dresden100103-300.00
Ingolstadt100113-200.00
Arminia Bielefeld110010+133.00
1. FC Köln110031+233.00
Kaiserslautern101022011.00
Würzburger Kickers110032+133.00
Hansa Rostock101000011.00
Elversberg110010+133.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 59 färdigspelade matcher

3.02mål per match
178mål totalt
53 %båda lagen målat
63 %över 2,5 mål
39 %över 3,5 mål
4mållösa matcher · 7 %

Vanligaste resultat

0–1712 %
2–158 %
0–047 %
1–147 %
1–247 %

Målrikaste matcherna

Målklockan

När målen faller här — 178 mål, 68 av hemmalaget och 110 av gästen

25
14 %1–15
24
13 %16–30
36
20 %31–45
23
13 %46–60
26
15 %61–75
44
25 %76–90
Hemmalaget 68 Gästen 110Flest mål i 76–9044 stycken

Klockan bygger på 59 av arenans 59 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 178 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för VfL Osnabrück på arenan.

  1. 1M. Álvarez7mål
  2. 2E. Amenyido5mål
  3. 3E. Engelhardt5mål
  4. 4S. Kerk4mål
  5. 5B. Ajdini4mål
  6. 6M. Heider4mål
  7. 7C. Santos4mål
  8. 8M. Heyer3mål
  9. 9C. Conteh3mål
  10. 10C. Makridis3mål

Listorna bygger på 59 av arenans 59 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 178 mål.