FootSam
FOOTBALL DATA

1. FC Kaiserslautern

2. Bundesliga 2026/27 · Fritz-Walter-Stadion · Grundad 1900

6i tabellen
Poäng
5
Matcher
3
V–O–F
1–2–0
Mål
2–1
Målskillnad
+1
Poäng/match
1.67
Vinstprocent
33 %
FormOOV
Hemma
Poäng/match
1.00
V–O–F
0–1–0
Mål
0–0
Borta
Poäng/match
2.00
V–O–F
1–1–0
Mål
2–1
Placering under säsongen
Högsta
6
Lägsta
14
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

4:e

8,84förväntad placering

  • 1:a5,6 %
  • 2:a6,3 %
  • 3:e6,3 %
  • 4:e6,5 %
  • 5:e6,4 %
  • 6:e6,2 %
  • 7:e6,2 %
  • 8:e6,1 %
  • 9:e6,0 %
  • 10:e5,8 %
  • 11:e5,7 %
  • 12:e5,5 %
  • 13:e5,3 %
  • 14:e5,1 %
  • 15:e4,9 %
  • 16:e4,4 %
  • 17:e4,1 %
  • 18:e3,5 %
Vinner ligan
5,6 %
Slutspel
6,3 %
Nedflyttningskval
4,4 %
Nedflyttning
7,6 %

Byggd på 27 av säsongens 306 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

5 poäng på 3 matcher1.67 poäng per match
0123OOV123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 6:a av 18Högsta placering 6, lägsta 14
12468101214161812:a6:aOOV123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

2matcher

0
Vann
2
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

1.00mål per match, båda lagens · 3 matcher

0.00
Hemma
1.50
Borta
  • Över 1.5 mål1 av 333 %
  • Över 2.5 mål1 av 333 %
  • Över 3.5 mål0 av 30 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan0–1514 %116–3050 %15 %31–4521 %1146–6050 %100 %12 %61–7512 %76–9025 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

1 mål i första halvlek, 1 i andra (50 % efter paus). Insläppta: 0 och 1 (100 % efter paus).

Bygger på 2 gjorda och 1 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.67
Ligasnitt
1.41
Skillnad
+0.26 (+18.4 %)
I ligan
6 av 18
Gjorda mål per match
0.67
Ligasnitt
1.80
Skillnad
-1.13 (-62.9 %)
I ligan
15 av 18
Insläppta mål per match
0.33
Ligasnitt
1.80
Skillnad
-1.46 (-81.4 %)
I ligan
1 av 18

Stabilitet

Hållna nollor
66.7 %
Ligasnitt
25.9 %
Skillnad
+40.7 % (+157.1 %)
I ligan
1 av 18
Matcher utan mål
66.7 %
Ligasnitt
25.9 %
Skillnad
+40.7 % (+157.1 %)
I ligan
16 av 18

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

82.67 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.00
Ligasnitt
1.31
Skillnad
-0.31 (-23.4 %)
I ligan
9 av 18
Poäng per bortamatch
2.00
Ligasnitt
1.53
Skillnad
+0.47 (+30.9 %)
I ligan
7 av 18
Hemmafördel
-1.00
Ligasnitt
-0.22
Skillnad
-0.78 (+350.0 %)
Störst i ligan
11 av 18

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
Inträffade aldrig

Ytterligheter

Största segrarna
21FC St. Pauliborta · 2026-08-30
Värsta förlusterna
Ingen förlust än

Formationer

  • 3-4-2-12 matcher 67 %
  • 3-4-31 match 33 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
1J. Krahl26 år
327900008.13

Försvarare6

Spelare
33J. Elvedi29 år
327900007.33
14J. Rasmussen29 år
327900107.17
4M. Gyamfi26 år
326900107.27
26P. Joly26 år
211700006.45
11000006.90
13E. Wekesser29 år
140000

Mittfältare7

Spelare
22Mika Haas20 år
327900006.97
8S. Şahin26 år
327301106.93
6F. Kunze28 år
323900106.93
2S. Asta25 år
215800006.45
27210007.25
35500006.47
21M. Sauer22 år
12600106.00

Anfallare5

Spelare
7M. Ritter31 år
321800106.80
20M. Berisha28 år
317100006.37
11I. Kanate19 år
314400206.43
15N. Skyttä24 år
213800007.05
37710006.80

5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.