FootSam
FOOTBALL DATA

Alsancak Mustafa Denizli Stadı

İzmir, Turkiet·Altay

0.92poäng per match
24 %hemmavinster
49spelade matcher
Kapacitet
15 000
Underlag
Naturgräs

1. Lig, Süper Lig och Türkiye Kupası, december 2021 till september 2025. 53 spelade matcher.

Altay har ytterligare 5 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Altay på sin hemmaplan2021/22–2024/25

0.92poäng per match
24 %vinstprocent
12928V–O–F på 49 matcher
4782målskillnad -35
10hållna nollor
18matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2021/22–2024/25
Visa säsong för säsong6 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2021/22Süper Lig122371118-790.752
2022/231. Lig176472423+1221.294
2022/23Türkiye Kupası100112-100.000
2023/241. Lig174211935-26140.824
2023/24Türkiye Kupası100123-100.000
2024/25Türkiye Kupası100101-100.000
Totalt49129284782-35450.9210
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Altay på den här arenan

4obesegrad i följd22 okt. 2022 – 4 dec. 20222 vinster, 2 oavgjorda
3raka segrar7 maj 2023 – 20 aug. 2023
2hållna nollor i följd11 sep. 2022 – 1 okt. 2022
6och räknarraka förluster10 mars 2024 – 9 okt. 2024

Största segrar

4 dec. 2022Altay51Boluspor+4 mål
7 maj 2023Altay30Denizlispor+3 mål
3 apr. 2023Altay31Sakaryaspor+2 mål
20 maj 2023Altay31Beykoz Anadolu+2 mål
11 sep. 2022Altay20Bodrum FK+2 mål

Största förluster

11 nov. 2023Altay17Eyüpspor+6 mål emot
3 apr. 2024Altay06Bandırmaspor+6 mål emot
10 mars 2024Altay04Gençlerbirliği S.K.+4 mål emot
21 jan. 2023Altay14Pendikspor+3 mål emot
8 okt. 2023Altay03Ümraniyespor+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Altay vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
20 maj 2023Beykoz Anadolu31låg under med 1
24 dec. 2023Keçiörengücü21låg under med 1

Räddade en poäng

5
16 apr. 2022Başakşehir11låg under med 1
8 maj 2022Giresunspor11låg under med 1
22 okt. 2022Erzurumspor FK11låg under med 1
5 nov. 2022Bandırmaspor11låg under med 1
25 sep. 2023Bodrum FK11låg under med 1

Tappade ledningen

5
10 dec. 2021Hatayspor12ledde med 1
21 dec. 2021Trabzonspor12ledde med 1
18 okt. 2022Söke 197012ledde med 1
23 apr. 2023Göztepe11ledde med 1
29 okt. 2023Sakaryaspor12ledde med 1

Läst ur målen i 49 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Altay här

35klubbar har gästat
26av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Göztepe211021+142.00
Gençlerbirliği S.K.210141+331.50
Rizespor211020+242.00
Erzurumspor FK202011021.00
Adanaspor220030+363.00
Boluspor210125-331.50
Giresunspor201112-110.50
Bodrum FK201113-210.50
Bandırmaspor211071+642.00
Eyüpspor211071+642.00
Visa alla35 klubbar
Keçiörengücü210143+131.50
Manisa F.K.220051+463.00
Sakaryaspor210134-131.50
Beykoz Anadolu200214-300.00
Başakşehir101011011.00
Konyaspor110010+133.00
Galatasaray110010+133.00
Alanyaspor110020+233.00
Trabzonspor110021+133.00
Yeni Malatyaspor100101-100.00
Kasımpaşa110042+233.00
Antalyaspor110021+133.00
Altınordu110021+133.00
Denizlispor100103-300.00
Gaziantep FK100123-100.00
Hatayspor110021+133.00
Ümraniyespor110030+333.00
Kırklarelispor110032+133.00
Pendikspor110041+333.00
Samsunspor110020+233.00
Şanlıurfaspor100101-100.00
Çorum FK110031+233.00
Karaman FK110010+133.00
Kocaelispor110020+233.00
Söke 1970110021+133.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 53 färdigspelade matcher

2.55mål per match
135mål totalt
47 %båda lagen målat
43 %över 2,5 mål
25 %över 3,5 mål
4mållösa matcher · 8 %

Vanligaste resultat

0–1713 %
1–2713 %
0–2611 %
1–1611 %
1–059 %

Målrikaste matcherna

11 nov. 2023Altay17Eyüpspor8 mål
3 apr. 2024Altay06Bandırmaspor6 mål
4 dec. 2022Altay51Boluspor6 mål
21 maj 2022Altay24Kasımpaşa6 mål
21 jan. 2023Altay14Pendikspor5 mål

Målklockan

När målen faller här — 135 mål, 50 av hemmalaget och 85 av gästen

13
10 %1–15
25
19 %16–30
21
16 %31–45
21
16 %46–60
21
16 %61–75
34
25 %76–90
Hemmalaget 50 Gästen 85Flest mål i 76–9034 stycken

Klockan bygger på 53 av arenans 53 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 135 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Altay på arenan.

  1. 1Marco Paixão15mål
  2. 2İ. Öztürk4mål
  3. 3C. Gülselam3mål
  4. 4Z. Yıldırım3mål
  5. 5M. Uluç3mål
  6. 6E. Erdoğan3mål
  7. 7D. Kadah2mål
  8. 8L. Kappel2mål
  9. 9S. Sarıkaya2mål
  10. 10S. Özdemir1mål

Listorna bygger på 53 av arenans 53 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 135 mål.