FootSam
FOOTBALL DATA

15 Temmuz Stadı

İstanbul, Turkiet·Beykoz AnadoluSancaktepe Belediyespor

1.12poäng per match
30 %hemmavinster
33spelade matcher
Kapacitet
7 000
Underlag
artificial turf

1. Lig och Türkiye Kupası, oktober 2012 till oktober 2024. 43 spelade matcher.

Beykoz Anadolu och Sancaktepe Belediyespor har ytterligare 2 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan — Beykoz Anadolu

Beykoz Anadolu på den arena klubben delar2022/23–2024/25

1.12poäng per match
30 %vinstprocent
10716V–O–F på 33 matcher
3545målskillnad -10
7hållna nollor
13matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2022/23–2024/25
Visa säsong för säsong5 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2022/231. Lig1853101922-3181.005
2022/23Türkiye Kupası220042+263.000
2023/241. Lig113441116-5131.182
2023/24Türkiye Kupası100112-100.000
2024/25Türkiye Kupası100103-300.000
Totalt33107163545-10371.127
II · Klubben

Historien

Rekorden — Beykoz Anadolu

Ytterligheterna för Beykoz Anadolu på den här arenan

5obesegrad i följd11 nov. 2023 – 11 maj 20242 vinster, 3 oavgjorda
2raka segrar4 mars 2023 – 11 mars 2023
2hållna nollor i följd4 mars 2023 – 11 mars 2023
3raka förluster16 maj 2023 – 26 aug. 2023

Största segrar

24 dec. 2022Beykoz Anadolu42Altay+2 mål
21 jan. 2024Beykoz Anadolu20Altay+2 mål

Största förluster

26 aug. 2023Beykoz Anadolu05Eyüpspor+5 mål emot
13 aug. 2023Beykoz Anadolu03Çorum FK+3 mål emot
9 okt. 2024Beykoz Anadolu03Tire 2021 FK+3 mål emot
30 okt. 2022Beykoz Anadolu13Keçiörengücü+2 mål emot
20 aug. 2022Beykoz Anadolu02Bandırmaspor+2 mål emot

Vändningarna — Beykoz Anadolu

Hur ofta Beykoz Anadolu vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

5
24 dec. 2022Altay42låg under med 2
3 sep. 2022Erzurumspor FK41låg under med 1
20 okt. 2022Bursa Yıldırımspor21låg under med 1
17 sep. 2023Adanaspor21låg under med 1
11 nov. 2023Giresunspor31låg under med 1

Räddade en poäng

2
30 sep. 2023Şanlıurfaspor11låg under med 1
11 maj 2024Gençlerbirliği S.K.11låg under med 1

Tappade ledningen

6
18 sep. 2022Pendikspor11ledde med 1
30 okt. 2022Keçiörengücü13ledde med 1
13 nov. 2022Samsunspor12ledde med 1
28 jan. 2023Sakaryaspor23ledde med 1
1 nov. 2023Çankaya FK12ledde med 1

och 1 till

Läst ur målen i 33 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna — Beykoz Anadolu

Hur det gått för lagen som mött Beykoz Anadolu här

26klubbar har gästat
16av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Gençlerbirliği S.K.201112-110.50
Erzurumspor FK210124-231.50
Adanaspor210122031.50
Altay200226-400.00
Bodrum FK211010+142.00
Bandırmaspor211031+242.00
Eyüpspor211050+542.00
Göztepe110020+233.00
Yeni Malatyaspor101000011.00
Rizespor110010+133.00
Visa alla26 klubbar
Altınordu110010+133.00
Boluspor100101-100.00
Denizlispor100103-300.00
Giresunspor100113-200.00
Keçiörengücü110031+233.00
Manisa F.K.110021+133.00
Pendikspor101011011.00
Sakaryaspor110032+133.00
Samsunspor110021+133.00
Şanlıurfaspor101011011.00
Çorum FK110030+333.00
Bursa Yıldırımspor100112-100.00
Isparta 32 Spor100112-100.00
Kocaelispor110021+133.00
Çankaya FK110021+133.00
Tire 2021 FK110030+333.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 43 färdigspelade matcher

2.51mål per match
108mål totalt
49 %båda lagen målat
49 %över 2,5 mål
23 %över 3,5 mål
4mållösa matcher · 9 %

Vanligaste resultat

0–1819 %
1–2512 %
0–049 %
1–149 %
0–237 %

Målrikaste matcherna

24 dec. 2022Beykoz Anadolu42Altay6 mål

Målklockan

När målen faller här — 108 mål, 49 av hemmalaget och 59 av gästen

13
12 %1–15
12
11 %16–30
25
23 %31–45
16
15 %46–60
17
16 %61–75
25
23 %76–90
Hemmalaget 49 Gästen 59Flest mål i 31–4525 stycken

Klockan bygger på 43 av arenans 43 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 108 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Beykoz Anadolu på arenan.

  1. 1A. James7mål
  2. 2K. N'Zuzi Mata5mål
  3. 3Thuram5mål
  4. 4W. Togui2mål
  5. 5A. Leya2mål
  6. 6G. Akkan2mål
  7. 7M. Kone2mål
  8. 8A. Yahaya2mål
  9. 9A. Cissé1mål
  10. 10S. Mamba1mål

Listorna bygger på 43 av arenans 43 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 108 mål.