Göztepe
Süper Lig 2025/26 · Gursel Aksel Stadium · Grundad 1925
- Poäng
- 55
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 14–13–7
- Mål
- 42–32
- Målskillnad
- +10
- Poäng/match
- 1.62
- Vinstprocent
- 41 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
12matcher
- 10
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 36
Lika i paus
18matcher
- 3
- Vann
- 11
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Låg under i paus
4matcher
- 1
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.18mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 2.24
- Hemma
- 2.12
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3471 %
- Över 2.5 mål14 av 3441 %
- Över 3.5 mål6 av 3418 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
20 mål i första halvlek, 23 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 12 och 19 (61 % efter paus).
Bygger på 43 gjorda och 31 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 42 gjorda och 32 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- +0.26 (+19.4 %)
- I ligan
- 6 av 18
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.09 (-6.9 %)
- I ligan
- 10 av 18
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.39 (-29.1 %)
- I ligan
- 2 av 18
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.3 %
- Skillnad
- +19.8 % (+72.5 %)
- I ligan
- 1 av 18
- Ligasnitt
- 27.3 %
- Skillnad
- -0.8 % (-3.0 %)
- I ligan
- 7 av 18
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.56
- Skillnad
- +0.27 (+17.2 %)
- I ligan
- 4 av 18
- Ligasnitt
- 1.15
- Skillnad
- +0.26 (+22.4 %)
- I ligan
- 6 av 18
- Ligasnitt
- 0.40
- Skillnad
- +0.01 (+2.4 %)
- Störst i ligan
- 10 av 18
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-1-233 matcher 97 %
- 4-4-1-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 3060 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7.06 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2871 | 0 | 1 | 10 | 1 | 6.83 | |
| 30 | 2649 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6.73 | |
| 27 | 1877 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.88 | |
| 28 | 1403 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 16 | 578 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.73 | |
| 9 | 351 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.66 | |
| 2 | 114 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.10 | |
| 9 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 9 | 78 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.38 | |
| 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 3002 | 0 | 4 | 1 | 0 | 6.77 | |
| 31 | 2472 | 3 | 0 | 9 | 0 | 6.76 | |
| 31 | 2437 | 4 | 2 | 7 | 0 | 7.01 | |
| 32 | 2256 | 2 | 2 | 10 | 0 | 6.85 | |
Rhaldney26 år | 18 | 1099 | 1 | 1 | 3 | — | 6.74 |
| 25 | 1085 | 3 | 3 | 3 | 0 | 6.76 | |
| 13 | 695 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 11 | 233 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.53 | |
| 7 | 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.66 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2588 | 11 | 4 | 5 | 1 | 6.95 | |
| 32 | 2473 | 6 | 3 | 8 | 0 | 6.63 | |
| 17 | 907 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.78 | |
| 16 | 491 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.56 | |
| 11 | 488 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 13 | 233 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.53 | |
| 3 | 125 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7.37 | |
| 9 | 89 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.31 | |
| 4 | 20 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.